Părere site aplicații android full (hack)

Kukool

Active Member
Registered
Full Member
Salutare,așa cum spune și titlul, aș dori să creez un site cu aplicații și jocuri android full (paid) gratis... Întrebarea mea este se merită pe Romania așa ceva,după cum am văzut pe România nu este un site cu aplicații android (hack),sau cel puțin nu am găsit eu...
Am un template adaptat 100% pentru acest tip de site, adaptiv pentru tablete și smartphone-uri,și este și optimizat,problema este că nu știu dacă se merita să pierd timpul aiurea...
Am și site de filme,și pot spune că nu prea sunt mulțumit de ceea ce produce el , fiind pe Romania,și mă întreb dacă ar prinde mai bine acest site pentru android pe România.
Site-ul va conține link de descărcare către aplicația hack și link către magazin play pentru documentare ce face aplicația respectivă...+ descriere și un video cu aplicația,cred că se va optimiza bine în căutările google,mai ales din ce am văzut eu mulți căuta aplicația Netflix full și YouTube premium gratis...Totuși as dori un mic sfat de la voi și dacă se poate și un nume de domeniu care să prindă bine la public și google...

Așa va arăta templateul

YouTube link
 
de ce pe Romania si nu worldwide? daca pe filme nu esti multumit, cu aplicatiile nu vei fi nici pe atat.
vrei un modsofapk.com varianta romaneasca, nu?

ca idee: nu se merita. nu pe Romania.
 
Da exact un modsofapk,faza este că pe extern nu prea știu să promovezez siteul,habar nu am unde laș putea promova, pe România min se pare mai ușor de promovat și mă gândeam că dacă nu există pe România un asemenea site ar prinde binișor...dar ajung la părerea ta că pe România nu voi face performanță,mai ales când lumea pe siteul de filme mă întreabă cum vede filmul deși este simplu să apeși ne butonul play,ei altceva de Facebook și YouTube nu știu să caute un film,pe siteul de aplicații android și jocuri in nici-un caz majoritatea nu va ști să descarce aplicația sau jocul ,și mai ales sa le instaleze cu fișierele obb și data...cred că mă complic prea mult pe România...
 
in nici-un caz majoritatea nu va ști să descarce aplicația sau jocul ,și mai ales sa le instaleze cu fișierele obb și data...cred că mă complic prea mult pe România...
Ce care stiu sa faca asta, intra deja pe siteurile straine.
Dar ideea este ca te poti orienta si spre publicul care stie de ce a intrat acolo, adica odata ce te gaseste prin google automat stie si despre ce este vorba.
Tu te referi strict la grupurile in care vei promova tu site-ul,dar bazandu-te pe cautarile google ar fi o idee buna !
 
Tu te referi strict la grupurile in care vei promova tu site-ul,dar bazandu-te pe cautarile google ar fi o idee buna !

Si pe site-ul de filme tot pe căutare din google mă bazez pentru că de acolo îmi vine tot traficul,și degeaba tot văd comentarii gen "unde este filmul" "de ce păcăliți lumea că filmul nu este" "nu pot vedea filmul" " cum vad filmul asta" "nu pot să îl descarc" "filmul nu se vede" "unde este playerul să îl văd" etc...primesc zilnic intre 5-6 e-mailuri,cu problemele de mai sus,și nu am pe site facke player,sau alte prostii care te redirecționează,sau altceva ,plus că am făcut și tutorial video cum descarci filmele sau cum vezi filmele online,dar nimeni nu se uita la acele tutoriale,mai repede scrie la comentarii sau îmi trimite email fara să vadă tutorialul...de aceea spun că majoritatea habar nu are sa instaleze jocuri cu folderele obb și data...totuși cred că o să încerc dar pe extern acest site măcar un an de zile cât va fi valabil domeniu,dacă merge voi prelungi domeniul dacă nu mă voi opri...
 
Nu are importanta cat de puternica este concurenta, daca exista sau nu ceva de gen pe piata Romaneasca.
Tot ce conteaza este ceea ce vrei tu si cat de dedicat esti pentru acest proiect.
Daca te pasioneaza aceasta nisa, esti dispus sa muncesti, sa aloci ceva fonduri pentru publicitate, atunci sigur vei reusi.

Cateva sugestii:
  1. faci site care sa contina cel putin primele 50 app populare pe tara care vei face site sau mondial. Degeaba promovezi daca userul nu gaseste macar cele populare.
  2. incepe cateva campanii pe facebook si google ads unde pui ca targhet useri care cauta sau sunt interesati de google play.
  3. o alta metoda este sa pui targhet la ads persoane cu venituri mici si care sunt interesati de jocul sau app x. Aici as recomanda campanie per app/games.
  4. te poti folosi de reddit atat gratis cat si prin reclama sa atragi userii interesati de asta.

Eu cred ca vei reusi daca te tii de treaba.
 
asa ceva exista deja de mult timp
uite doar un site Download Mod Apk Games & Apps Android | DlAndroid
Asta știu și eu,m-am referit pe România cu descriere in română,că nu există,pe extern știu sute de astfel de site-uri...
 
Loading...
Back
Sus