OVH, Blogger si Cloudflare preferate de teroristii ISIS

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Dupa razboiul lansat de grupul Anonymous impotriva teroristilor ISIS, la fiecare ora apar informatii noi despre site-urile acestora, conturile de twitter si facebook, nume, adrese de e-mail, etc.

Blogger este pe primul loc in alegerea teroristilor, urmand OVH pentru cei care doresc shared hosting si pentru a ascunde ip--ul la site folosesc cloudflare.
Pe partea de shared hosting ovh conduce detasat la numarul de site-uri hostate care apartin teroristilor. Unde mai pui ca OVH este firma franceza.... :D

Aseara tarziu teroristii ISIS a postat pe twitter un tutorial pentru a nu fi detectati de membrii Anonymous.


Acum ce facem?
Renuntam la serviciul de hosting oferit de ovh? Pe blogger oricine isi poate face un blog, insa la ovh trebuie sa ai cont confirmat cu ID Valid. Asta ridica multe semne de intrebare.
 
@AlexH daca imi aduc aminte OVH iti cere sa le trimiti o copie dupa ID, ceea ce inseamna ca IDul poate fi al oricareri persoane. Atat timp cat numele accountului + paypal se potriveste cu copia dupa ID, totul este OK din pct lor de vedere.
 
@AlexH daca imi aduc aminte OVH iti cere sa le trimiti o copie dupa ID, ceea ce inseamna ca IDul poate fi al oricareri persoane. Atat timp cat numele accountului + paypal se potriveste cu copia dupa ID, totul este OK din pct lor de vedere.
Stiu asta si totusi cum au reusit acestia sa cumpere? Sunt sigur ca folosesc nume false.
 
Loading...
Back
Sus