Optiune cumpara reclama si backlink pe roforum

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Incepand de astazi puteti cumpara reclama si backlink pe roforum.

Spatii disponibile.

1. Header pe toate paginile.
- dimensiune acceptat 728x90
- tip banner: Imagine + Link
- pret : 7 euro pe luna
- vezi demo in header


2. In fiecare post din topic in partea dreapta.
- dimensiune acceptat 250x250
- tip banner: Imagine + Link
- pret : 5 euro pe luna
- vezi demo in acest topic in partea dreapta.

3. Backlink pe homepage in sidebar
- tip banner: Titlu + link
- pret : 10 euro pe luna
- numar de backlink disponibile: 10

Metoda de plata:
- Paypal
- Stripe prin credit card si in viitor prin BTC

Puteti comanda aici.

Sistemul este automat, asa ca dupa confirmarea platii bannerul sau link va aparea pe site, iar cand expira perioada cumparata, va disparea singur.

Va rog aveti grija ca imaginea sa respecte dimensiunile de mai sus.

Nu se accepta site-uri care pun in pericol utilizatorul.

Orice comanda este definitiva si nu se accepta refund.
Roforum nu garanteaza o conversie buna, ci doar pune la dispozitie un spatiu si este obligatia ta sa profiti de aceasta la maxim si cat mai smart pentru a avea rezultate foarte bune.
Daca aveti intrebari va rog postati mai jos.

Sfaturi:

1. Pentru a avea o conversie cat mai buna alegeti un banner cat mai atractiv si relevant cu site sau serviciul oferi.
2. Daca nu ai un banner sau nu stii cum se face, il puteti contacta pe @cnusi sa va faca unul si va intelegeti la suma.

Cateva informatii despre roforum.

1. Roforum a fost lansat pe 15 februarie 2015
2. Roforum este la ora cand scriu acest topic pe locul 357k in alexa si 3.9k pe Romania.
b72595ac206c4d5cb9c5c3238374f308.png

3. Roforum are un bounce rate foarte mic
445f56c6be644230859023730f8e0141.png
 
Update:
M-am gandit ca pentru o periodata scurta de timp sa ofer reclama in topic si header pe baza de credite, asta pentru a ajuta, oferi un boost celor care se implica pe forum.
Asa cum am spus mai sus, succesul la campanie va fi in functie de bannerul ales.

Cost pe zi: 2 credite
Optiunea dofollow la link: 2 credite pe zi
Setup campanie : 2 credite

Exemplu 30 zile campanie:
Varinta fara dofollow 2 credite pe zi X 30 zile = 60 credite + 2 credite setup = 64 credite vor fi retrase din profilul tau.
Varianta dofollow 2 credite pe zi + 2 credite pe zi dofollow x 30 zile = 120 credite + 2 credite setup = 122 credite.

Membrii VIP Club beneficiaza de 50% reducere.

Marime bannere.
In topic: 250 x 141
Header: 728 x 90

Se accepta mai multe campanii per user, in functie de creditele disponibile.

Backlink dofollow pe homepage
Cost: 5 credite pe zi
Setup: 2 credite
Disponibil: 10 locuri
 
o ideea buna, intrebarea mea este daca un backlink dofollow de la un oricare site/blog nu afecteaza roforum?, nu de alta da chiar ma intereseaza
 
Cnusi nu dauneaza deloc. E recomandat dar sa fie intr-o oarecuma balanta dofallow vs nofallow.
Si un link de pe Roforum ajuta mult si eu recomand.
 
intrebarea mea este daca un backlink dofollow de la un oricare site/blog nu afecteaza roforum?
Nu voi accepta orice link, asta trebuie sa fie inteles. Site de adult, virusi, droguri, care sunt pline de reclame si pot afecta utilizatorul nu ai sa vezi aici.
Acum sa speram ca nu o sa faca offtopic.
Post Hunting este total interzis pe forum. Cea mai buna forma de a strange credite este sa postezi continut de calitate si sa primesti like de la membri. Pentru Fiecare Like primit se adauga un credit in contul tau.
Si cel care ofera primeste ceva in schimb. Se primeste ceva pentru orice activitate pe forum:
login
citire topic
raspuns topic
deschide topic
numarul de cuvinte scrire
cat dai like
cand primesti like
la numarul de persoane care iti citesc topicul
si multe altele.

Oricum cine face offtopic automat ii va fi sters postul sau topicul. Pentru un post sters sa pierde 5 credite iar pentru un topic 10 credite.
Asa ca fiecare va trebui sa aiba grja la activitatea pe forum.


Pentru a redimensiona imaginile sa fie la 250x141 puteti folosi asta
http://resizeimage.net/
 
Cand dau salveaza reclama nu se intampla nimic...
Trebuie sa am credite suficiente pentru o luna?
 
Pentru acest tip de reclama trebuie sa fac eu campania.
Cine este interesat trebuie sa imi ofere aici sau pe PM urmatoarele date:

url spre imagine si sa aiba dimensiunea spusa mai sus.
url catre site, articol
numar de zile pentru campanie.

Pentru backlink:
Titlu text
url domeniu sau post/articol

Calculati bine inainte de a trimie cerere de campanie, daca aveti credite destule.
 
Intrebare:
Se poate face gen Affilire ...adica eu sa platesc din creditul meu pt un user nou ( de exemplu ) care nu are credite...si nici multi bani sa plateasca cat ceri ...asa pun eu il locul lui ...
PS: e doar o idee ce mi-a venit in cap...:rolleyes:
 
In mode normal nu ar fi problema cu aceasta idee. Faza este ca in viitor se trece la abuz, bisnita si alte lucruri de gen.
Pentru inceput accept astfel de cereri doar de la membri VIP CLUB.
Acestia pot face campanii si pentru afiliere si alte chestii de gen, atat timp cat link final nu face parte din lista interzisa.
 
@AlexH ..nici nu ma gandeam la asa ceva...ma gandeam la faptul ..ca acuma se vad avantajele membrului VIP...avand 50% reducere...
 
@CiNiK Nu ma refeream la tine, ci la unii useri care au inceput sa faca campanii fara rost.
Retine ca 50% reducere de aplica doar tie si serviciile tale. Daca faci campanie pentru un alt user, vei plati numarul normal de credite, sau poti transfera creditele userului respectiv.
ca acuma se vad avantajele membrului VIP
Mai sunt si altele pe langa asta. Scripturi, plugin, theme gratis sau la pret redus, prioritate la support, acces la metode si altele. :D Tu ai luat pe 1 an si cred ca deaja ti-ai scos investitia. :p
 
@CiNiK Nu ma refeream la tine, ci la unii useri care au inceput sa faca campanii fara rost.
Retine ca 50% reducere de aplica doar tie si serviciile tale. Daca faci campanie pentru un alt user, vei plati numarul normal de credite, sau poti transfera creditele userului respectiv.

Mai sunt si altele pe langa asta. Scripturi, plugin, theme gratis sau la pret redus, prioritate la support, acces la metode si altele. :D Tu ai luat pe 1 an si cred ca deaja ti-ai scos investitia. :p
Sigur ca mai sunt si altele...m-am exprimat gresit...una din avantajele ca membru VIP...:cool:
 
Loading...
Back
Sus