Virus Openload

crystygye

Well-Known Member
Registered
Full Member
Ati observat de 48 de ore circa, ce au facut cei de la openload celor care au iframeuri de la ei?

Am vazut cu 1 saptamana inainte ca atunci cand incerci sa te loghezi nu iti mai trimite token id pe email, chiar daca site zice ca ti-a trimis emailul. Mi s-a parut suspect, iar la support am trimis 2 emailuri si nu au raspuns. Iarasi suspect.

Acum de circa 48 de ore, daca ai o sursa openload pe site, deschide 5-6 popuri virusate odata doar daca intri pe pagina cu un iframe de la ei, fara click fara altceva. BOMB POP's!

Ma intreb ce fac cei care au lucrat DOAR cu openload, sau cei care au encodat toate sursele openload si acum nu mai au cum, decat manual, sa le stearga.

Va recomand sa nu mai ecodati nici un iframe niciodata chiar daca primiti 1 mil de dmca zilnic. Macar cand cineva ne va face acelasi lucru ca openload, si cineva o sa ne mai faca asta garantat pe viitor, sa putem face ceva rapid.
 
Ultima editare:
Sunt popuri ce se deschid automat cand accesezi linkul (intre 3 si 5 mereu), virusate o parte din ele.

Iar verystream nu face la fel. Verifica o pagina cu openload si verystream si una fara openload doar, cu adblock disabled si o sa vezi ca nu se vor deschide popuri automat atunci cand openload nu este prezent.

Openload o facea de ceva vreme cu un pop about:blank in general, acum o face cu 5 popuri. Verystream nu a facut asta pana acum.
 
cei de la verystream sunt cei care sunt si la openload,streamango,streamcherry,popcash... (in cateva tari deja si-au luat block de la o gramada de provideri de internet pe domeniul principal chiar si pe verystream)

si legat de popup se deschide doar 1 ca e cel de la popads in rest tre sa dai tu click pentru a se deschide...se deschid multe popupuri in acelasi moment doar cu adblock activ, sau cel putin asa e la mine.
 
Cei drept platesc rapid si are rate bune ...ma refer la verystream insa la ce teapa ne-a dat cu openlod si strameango ...ne putem astepta la orice din partea lor.
 
cei de la verystream sunt cei care sunt si la openload,streamango,streamcherry,popcash... (in cateva tari deja si-au luat block de la o gramada de provideri de internet pe domeniul principal chiar si pe verystream)

si legat de popup se deschide doar 1 ca e cel de la popads in rest tre sa dai tu click pentru a se deschide...se deschid multe popupuri in acelasi moment doar cu adblock activ, sau cel putin asa e la mine.

Mie ultimele plati de la netu mi-au venit de la PopCash SA, acum cei de la openload au cumparat si netu.tv? Vine cineva cu un argument solid cum ca ar fi aceeasi? Niste dovezi solide, nu ceva care se vede de pe luna si care nu are nicio semnificatie.

@vasile8 nu inteleg unde e teapa. Ti-au sters fisierele si au dat redirect? Ai avut 500$ pe cont si nu ti-au dat banii? Mi se pare ca totul a decurs foarte bine, au lasat userii sa isi mute fisierele la gounlimited/verystream/netu etc fara probleme pana acum o luna. Pur si simplu au renuntat la afiliere, asta nu e teapa. Probabil ca au fost ceva presiuni mai mari, fiind unul dintre cele mai accesate site-uri din lume.
 
Mie ultimele plati de la netu mi-au venit de la PopCash SA, acum cei de la openload au cumparat si netu.tv? Vine cineva cu un argument solid cum ca ar fi aceeasi? Niste dovezi solide, nu ceva care se vede de pe luna si care nu are nicio semnificatie.
Nu sunt aceeași. Cei de la netu folosesc POPCASH pe player, iar cei care cer plata prin paypal primesc de la popcash direct. În plata popcash apare - payment for user vladislav(în cazul managerului meu de la netu), ceea ce înseamnă că netu folosește popcash ca serviciu și dă direct retragere pe email-ul vostru.

Legat de on-topic: Se deschid 3-5 pop atunci când nu există fișierul pe openload (fiind șters sau dmca primit etc). Dar asta nu poți controla..iar dacă te enervează cumpără propriul dedicat și urci filmele pe host propriu și aia e, scapi de problemele astea :)
 
@vasile8 nu inteleg unde e teapa. Ti-au sters fisierele si au dat redirect? Ai avut 500$ pe cont si nu ti-au dat banii? Mi se pare ca totul a decurs foarte bine, au lasat userii sa isi mute fisierele la gounlimited/verystream/netu etc fara probleme pana acum o luna. Pur si simplu au renuntat la afiliere, asta nu e teapa. Probabil ca au fost ceva presiuni mai mari, fiind unul dintre cele mai accesate site-uri din lume.

Aveam vreo 25 $ pe openload . astia nu sunt bani sau cum? Puteau sa plateasca catre utilizatori banii si dupaia puteau sa isi faca de cap si erau iertate 5 popuri care se deschid odata.
 
Nu sunt aceeași. Cei de la netu folosesc POPCASH pe player, iar cei care cer plata prin paypal primesc de la popcash direct. În plata popcash apare - payment for user vladislav(în cazul managerului meu de la netu), ceea ce înseamnă că netu folosește popcash ca serviciu și dă direct retragere pe email-ul vostru.

Legat de on-topic: Se deschid 3-5 pop atunci când nu există fișierul pe openload (fiind șters sau dmca primit etc). Dar asta nu poți controla..iar dacă te enervează cumpără propriul dedicat și urci filmele pe host propriu și aia e, scapi de problemele astea :)
Aveam vreo 25 $ pe openload . astia nu sunt bani sau cum? Puteau sa plateasca catre utilizatori banii si dupaia puteau sa isi faca de cap si erau iertate 5 popuri care se deschid odata.
Au platit toti banii care erau aproape de 20/ peste 20$. Daca n ai fost pe faza sa faci cerere nu e vina lor.
 
@sinner1696, prietene eu am spus ce am avut de spus. crezi ca stau sa vin cu dovezi si alte d-astea ca sa pierd timpul ampul.. , cu ce ma incalzeste pe mine ca iti aduc tie dovezi? :))) este o simpla afirmatie, poate sa fie adevarata cum poate sa fie si falsa. ia-o si fa ce vrei cu ea, doar ziceam. ;)
 
Au platit toti banii care erau aproape de 20/ peste 20$. Daca n ai fost pe faza sa faci cerere nu e vina lor.
Prietene daca nu am intrat 2 zile pe openload atunci cand lor li s-a pus pata sa plateasca nu este vina mea . Este aceeasi justificare pe care o au cei de la earnskip. Din ce stiam cel de la openload este roman ... deci au multe in comun.
 
Prietene daca nu am intrat 2 zile pe openload atunci cand lor li s-a pus pata sa plateasca nu este vina mea . Este aceeasi justificare pe care o au cei de la earnskip. Din ce stiam cel de la openload este roman ... deci au multe in comun.
N-ai avut 2 zile la dispozitie. Ai avut 15 zile in care puteai retrage banii.
 
Ultima editare:
fratilor, nu mai uploadati filme pe openload. usor usor le scad castigurile iar serverele trebuie platite unde tin ei filmele. lumea nu mai baga filme la ei ca nu platesc. nu au viata lunga si o sa se inchida cit de curand. dupa aia o sa trebuiasca sa va refaceti toata munca.
ganditi-va si singuri la asta.
 
@sinner1696 eu am avut 2 zile la dispozitie si aveam sub 20 si n-am mai primit nimic.. ca fapt divers nu ca stateam in banii aia.
Un punct de vedere foarte bun. Eu chiar aveam 2 conturi de openlod pentru ca am cumparat un site la pachet cu un cont de openload. Pe unul aveam vreo 25 $ pentru ca eu retrag in payoneer si astept sa se adune o suma mai mare. Iar acum la verystreeam limita payoneer este 50$. Iar in celalalt aveam cred ca vreo 5-10 $ nu mai stiu exact.
Insa intentia conteaza frate. Teapa tot teapa ramane.
 
@crystygye respectiva persoana se bucura de raul altuia... atata tot .

Ai ajuns la concluzia ca ma bucur de raul altuia asa cum ai ajuns si la concluzia ca openload sunt tepari?

Te-ai uitat de cand activeaza openload pe piata? Ai intrebat oameni care au lucrat/luceaza cu ei cate tepe au primit?

@crystygye daca vrei sa te loghezi pe openload foloseste codul primit intr-un mail anterior, merge.
 
Ultima editare:
Prietene daca nu am intrat 2 zile pe openload atunci cand lor li s-a pus pata sa plateasca nu este vina mea . Este aceeasi justificare pe care o au cei de la earnskip. Din ce stiam cel de la openload este roman ... deci au multe in comun.

Openload au avut anunt mare pe site si in topicul oficial de pe 15 aprilie pana pe 30 aprilie daca nu ma insel. Despre ce 2 zile vorbesti acolo ? Plus au scazut minimul de plata la 18$ pentru cei care nu ajunsese la pragul necesar. Ca nu au mai putut continua cu programul PPV e problema lor, platile le-au facut mereu cum trebuie tinand cont la cate sute de plati facea saptamanal.
 
Loading...
Back
Sus