Openload

alecuzbang

Active Member
Registered
Full Member
Mai are cineva probleme cu openload in privinta statisticilor ? Eu tocmai am testat cu niste prieteni si nu mi contorizeaza deloc views-urile cum trebuie (ip/device diferit). Folosesc oload.fun deoarce pe openload.co nu mi afiseaza subtitrarile pe site (folosesc dooplay).
 
Mai are cineva probleme cu openload in privinta statisticilor ? Eu tocmai am testat cu niste prieteni si nu mi contorizeaza deloc views-urile cum trebuie (ip/device diferit). Folosesc oload.fun deoarce pe openload.co nu mi afiseaza subtitrarile pe site (folosesc dooplay).
Cum adica sa bu ti se afiseze suburile?...functioneaza perfect pe openload.co
 
In momentul in care deschid un link de la openload pe Google Chrome , se deschide o fereastra mica cu about:blank. Mai pateste cineva lucrul asta ?
 
salut imi poate zice cineva care este secretul la openload ,sa nu iti stearga playerul cu filmul respectiv astept multumesc!!!!!!!.
 
Vi-a raspuns cineva de la Popads la mailuri?
 
Vi-a raspuns cineva de la Popads la mailuri?
Primul raspuns a fost asta :

Hi there,
Thank you for your email. I hope you're well.
Please try regenerating new (anti-adblock) code. In addition, you can also diagnose any potential issues using our troubleshooting tool.
Also consider using our API/PHP solution.
I trust this information is of use, but feel free to reach out if there's anything else we can do to assist.
Have a great day!

Si al doilea raspuns :

Thank you for letting us know. Please be assured that your valued feedback will be passed onto our technical team for review.

Best regards,
Gordon Ho
 
Primul raspuns a fost asta :

Hi there,
Thank you for your email. I hope you're well.
Please try regenerating new (anti-adblock) code. In addition, you can also diagnose any potential issues using our troubleshooting tool.
Also consider using our API/PHP solution.
I trust this information is of use, but feel free to reach out if there's anything else we can do to assist.
Have a great day!

Si al doilea raspuns :

Thank you for letting us know. Please be assured that your valued feedback will be passed onto our technical team for review.

Best regards,
Gordon Ho
La fel mi-a raspuns si mie, insa irelevant. N-au rezolvat problema. O fi legata de noul update la Chrome, dei vad ca Propellerads n-au vreo problema la codul anti adblock.
N-avem decat sa asteptam. Multumesc Fsonline!
 
Am observat ca Openload taie din calitatea video din ce in ce mai mult pentru a ocupa cat mai putin spatiu pe server. Pentru o calitate buna, ce rezolutie si ce bitrate recomandati?
 
Am observat ca Openload taie din calitatea video din ce in ce mai mult pentru a ocupa cat mai putin spatiu pe server. Pentru o calitate buna, ce rezolutie si ce bitrate recomandati?

Setarile sunt aceleasi de ani de zile. Bitrate-ul la video este de 1280 kbps la audio s-a umblat anul trecut parca , ca foloseau cea mai buna sursa audio pe care o avea video-ul respectiv. Acum e in jur de 130 pe normalize.
RapidVideo este singurul care foloseste crf la encodare , puteti sa va uitati ca bitrate-ul difera de fiecare data.
 
Openload folosea înainte comanda postat de mine intr-un cu ffmpeg pentru convertirea la video. Acum nu mai știu exact ce folosește.
 
Loading...
Back
Sus