Openload

alecuzbang

Active Member
Registered
Full Member
Mai are cineva probleme cu openload in privinta statisticilor ? Eu tocmai am testat cu niste prieteni si nu mi contorizeaza deloc views-urile cum trebuie (ip/device diferit). Folosesc oload.fun deoarce pe openload.co nu mi afiseaza subtitrarile pe site (folosesc dooplay).
 
Mai are cineva probleme cu openload in privinta statisticilor ? Eu tocmai am testat cu niste prieteni si nu mi contorizeaza deloc views-urile cum trebuie (ip/device diferit). Folosesc oload.fun deoarce pe openload.co nu mi afiseaza subtitrarile pe site (folosesc dooplay).
Cum adica sa bu ti se afiseze suburile?...functioneaza perfect pe openload.co
 
Daca ai ad-block activat, este loterie daca iti va merge subtitrarea sau nu pe openload. Are dreptate @alecuzbang . Problema este de ceva vreme!
 
In momentul in care deschid un link de la openload pe Google Chrome , se deschide o fereastra mica cu about:blank. Mai pateste cineva lucrul asta ?
 
salut imi poate zice cineva care este secretul la openload ,sa nu iti stearga playerul cu filmul respectiv astept multumesc!!!!!!!.
 
Vi-a raspuns cineva de la Popads la mailuri?
Primul raspuns a fost asta :

Hi there,
Thank you for your email. I hope you're well.
Please try regenerating new (anti-adblock) code. In addition, you can also diagnose any potential issues using our troubleshooting tool.
Also consider using our API/PHP solution.
I trust this information is of use, but feel free to reach out if there's anything else we can do to assist.
Have a great day!

Si al doilea raspuns :

Thank you for letting us know. Please be assured that your valued feedback will be passed onto our technical team for review.

Best regards,
Gordon Ho
 
Primul raspuns a fost asta :

Hi there,
Thank you for your email. I hope you're well.
Please try regenerating new (anti-adblock) code. In addition, you can also diagnose any potential issues using our troubleshooting tool.
Also consider using our API/PHP solution.
I trust this information is of use, but feel free to reach out if there's anything else we can do to assist.
Have a great day!

Si al doilea raspuns :

Thank you for letting us know. Please be assured that your valued feedback will be passed onto our technical team for review.

Best regards,
Gordon Ho
La fel mi-a raspuns si mie, insa irelevant. N-au rezolvat problema. O fi legata de noul update la Chrome, dei vad ca Propellerads n-au vreo problema la codul anti adblock.
N-avem decat sa asteptam. Multumesc Fsonline!
 
Am observat ca Openload taie din calitatea video din ce in ce mai mult pentru a ocupa cat mai putin spatiu pe server. Pentru o calitate buna, ce rezolutie si ce bitrate recomandati?
 
Am observat ca Openload taie din calitatea video din ce in ce mai mult pentru a ocupa cat mai putin spatiu pe server. Pentru o calitate buna, ce rezolutie si ce bitrate recomandati?

Setarile sunt aceleasi de ani de zile. Bitrate-ul la video este de 1280 kbps la audio s-a umblat anul trecut parca , ca foloseau cea mai buna sursa audio pe care o avea video-ul respectiv. Acum e in jur de 130 pe normalize.
RapidVideo este singurul care foloseste crf la encodare , puteti sa va uitati ca bitrate-ul difera de fiecare data.
 
Openload folosea înainte comanda postat de mine intr-un cu ffmpeg pentru convertirea la video. Acum nu mai știu exact ce folosește.
 
Loading...
Back
Sus