Openload se inchide

E un fel mai modern de a spune , faceti curatenie pe site , foarte curand se inchide de tot .
Nu mai dau bani , nu mai urca nimeni si asa au o tona de reclame pe player .
Nu mai urca nimeni , mai fac si ei bani cateva luni dupa playerele vechi deja aflate pe nenumarate site fara sa faca plata deloc .
Si cand nu vor mai avea vizite vor inchide de tot proiectul .
Deci dupa mine in mare e destul de simplu , sters playere vechi , migrat spre alte site care merg sau deschis site de upload propriu .
Si unde sa migram cu playerul acum ? Ceva informatii ne poti da sau oricare de pe forum ... ?
 
nu ii mai bun netu decat gounlimited? intreb si eu....

Nu ma intereseaza cat de bun e netu atata timp cat ei iti baga chestia cu push notification pe player si daca intrii de pe telefon iti arata de parca iti baga site-ul, nu player-ul. Fac jaf la drum mare baietii pe tema asta sincer. De pe telefon majoritatea oamenilor dau allow si ei fac bani de pe carca noastra fara sa primim ceva inapoi.
 
Nu ma intereseaza cat de bun e netu atata timp cat ei iti baga chestia cu push notification pe player si daca intrii de pe telefon iti arata de parca iti baga site-ul, nu player-ul. Fac jaf la drum mare baietii pe tema asta sincer. De pe telefon majoritatea oamenilor dau allow si ei fac bani de pe carca noastra fara sa primim ceva inapoi.
Pe gounlimited poti clona cu link-urile openload?
 
Nu ma intereseaza cat de bun e netu atata timp cat ei iti baga chestia cu push notification pe player si daca intrii de pe telefon iti arata de parca iti baga site-ul, nu player-ul. Fac jaf la drum mare baietii pe tema asta sincer. De pe telefon majoritatea oamenilor dau allow si ei fac bani de pe carca noastra fara sa primim ceva inapoi.

ok, eu nu am folosit netu, din aceasta cauza intreb... de vidoza ce parere aveti?
 
Nu ma intereseaza cat de bun e netu atata timp cat ei iti baga chestia cu push notification pe player si daca intrii de pe telefon iti arata de parca iti baga site-ul, nu player-ul. Fac jaf la drum mare baietii pe tema asta sincer. De pe telefon majoritatea oamenilor dau allow si ei fac bani de pe carca noastra fara sa primim ceva inapoi.
Tu ai o problemă cu alea push de la netu :)) Din ce observ ești deranjant că ei fac bani și nu dă nimic la oameni..dar oare la pop cum e și la alte reclame? Nu fac bani sau?
Nu am/dețin site de genul dar sunt conștient că din toate reclamele inserate îți fac ție rată bună. Sunt aproape convins că dacă nu ar fi fost acel push rata per 1k/views ar fi fost mult mai mică decât cu acel push

Revenind la subiect: cel mai stabil după openload mi se pare netu.tv . E vechi pe piață, are o istorie totuși și video-urile mi se încarcă bine. Sincer dacă aș putea aș schimba toate 13k pe netu, dar cum e un volum prea mare le las așa pe openload în plata domnului și de acum pun doar pe netu viitoarele postări. Ca și rată e peste Openload, mie cel puțin din puținul trafic trimis mi-a ieșit o rata de 1$+ pe traficul din România la 1000 unici
3449
 
Mie personal nu-mi place openload si nu mi-a placut nici o data eu il folosesc doar pentru a converti video, bine ca folosesc netu de cativa ani, pentru mine este cel mai tare nu primesc DMCA nu sterge video doar cele inactive care nu au vizionari plus ca se lucreaza continu la platforma au tot imbunatatit in ultimul timp... iar de platit platesc mai bine ca unele reclame care le am pe site... plus daca au utilizatorii cont pe netu nu au parte de reclame sau de push, ceea ce eu le-am spus userilor sa isi faca cont pe netu pentru o vizionare cat mai placuta..

34503451
 
Ultima editare:
Cum am mai zis si in alta postare, netu are rate intre 13 si 17$ pe 10k (in momentul in care mai mult de 85% trafic este romanesc) ..acum decideti si voi daca va convine sau nu. Pe mine m-au convins.
Eu pot sa ma uit linistit pe telefon fara probleme , playerul se incarca relativ repede , pe global search gasiti orice vreti (direct subtitrat daca e cazul) , platile se fac rapid.
 
Daca tot inchide plata pentru view-uri, macar au scos reclamele 100% din toate playerele lor?
Macar sa avem playere de la openload cu 0 reclame?

Sau hotii au lasat reclamele in continuare?
 
Loading...
Back
Sus