Openload mici trucuri

ulise

Active Member
Registered
Full Member
Salut !
Va spun sincer, m-am saturat sa-mi tot stearga cei de la oenload fisierele, zilnic cate 5, 6 fisiere.
Știu că e dmca-ul, copywrite-ul etc. dar e frustant rau.
Am cautat niste solutii dar nu prea sunt cine știe ce:
1. am schimbat numele fisierului original cu o invențiie de-a mea
2. am schimbat vocalelele cu cifre, ex. a=4, e=3, i=1, o=0, u - încă nu stu ):
3. amschimbat și imaginea ce apărea pe player ( acel splahs)
4. am pus (*) în fata titlului.
5. am setat Thumbnails 1
Dacă aveți alte sugesti, vă rog spuneți-le.
Mulțumesc.
 
am incercat si eu diferite variante de a denumi fisierele, dar mai devreme sau mai tarziu mi le gaseau si le stergeau.nu stiu cum mama naibii fac de ni le gasesc orice ai face.
asa ca am renuntat de a mai urca fisiere pe openload.
 
Am explicat intr-un alt topic ca firmele de DMCA au sofuri speciale de cautare. Google hack poate fi folosit pentru asta si e gratis.
Eu de cand am blocat accesul google pe ridtv nu mai primesc cereri dmca de stergere, fata de inainte cand primeam cate 2-3 pe saptamana.
Indiferent ce ai face tot vei primi cereri de gen.
 
Nu putem totusi cu un script ceva sa ascundem embedurile din codul sursa?
 
Eu am un video de cateva secunde cu ecran negru.. Mi-a fost sters de 2 ori cica report DMCA
 
Nu putem totusi cu un script ceva sa ascundem embedurile din codul sursa?
Am incercat toate felurile pana si taiatul din video cate o secunda doua la fiecare episod , fara niciun rezultat.Ideea ar fi ca sa poti pastra link-urile openload este cum a zis si Alex iesitul din google si site-ul sa fie pe baza de cont doar.Pentru mine singura solutie a fost sa nu le mai pun si sa inlocuiesc toate serialele cu alte surse.Pana acum am aproape 90 de seriale sterse de tot de catre openload.Cand i se pune pata pe un serial anume stiu ca numai are rost sa-l pun.Adminul de la rapidvideo mi-a zis ca foloseste :" they use hashing system to delete repeated files " Asta inseamna cand primeste de exemplu DMCA pentru Hawaii Five-0 S07E02 , le sterge pe toate care se potriveste cu hash-ul de la episodul acela.Spre exemplu la filmul Pele cand a aparut varianta WEB-DL am primit de foarte multe ori dmca si l-au sters de cateva ori , l-am repus si eu de atatea ori.A aparut varianta hd si nu am mai schimbat.Atunci cand m-am decis sa schimb varianta web-dl cu hd , am primit dmca la el a doua zi.Am auzit ca ea mai buna metodata de a ascunde link-ul este encode-ul in base64 prin javascript.Nu stiu acum si daca functioneaza.
 
Am încercat eu cu js și a fost sters
 
Stiu cativa care ascund embed sau link cu javascripts, dar degeaba va spun eu. Daca nu te gaseste normal cu softurile lor, incepe sa faca cautare normala pe google la numele la film si imediat esti gasit.
O solutie ar fi pentru cei cu filme si seriale multe sa aiba propriul server unde sa hosteze fisierele si cu multe failover ip, care sa poate fi schimbat de fiecare data cand primesti cereri dmca.
In acest fel fisierele raman, tu le spui ca totul a fost sters si in db doar schimbi vechiul ip cu cel nou.
 
Loading...
Back
Sus