Cerere Ofer Bani pentru a posta topicuri pe un forum

ionut578

Member
Registered
Salutare. Acum doua luni am lansat un forum in engleza ce are ca scop sa acopere o nisa mare de categorii. Momentan am nevoie de continut pe el, de aceea ofer pentru fiecare 50 topicuri deschise 1 euro.
topicurile trebuie sa fie in felul urmator, daca va uitati pe forum sunt o multime de categorii. Depilda la categoria windows 11, poti posta un topic in forma de intrebare cum instalez windows 11 ca titlu si ca continut Salut,cum instalez windows 11.
La auto, ce cantitate de ulei intra in dacia logan 1,5 dci 60 hp ? si ca postare Buna, ce cantitate de ulei intra in motor la dacia logan, 1.4 tdi, 60 hp din 2001 ?
Desigur, postarile le doresc in engleza, si trebuie sa aiba legatura cu subiectul si mereu in categoria corecta.
Nu copiati topicurile unul de la altul.
Plata o fac la fiecare 250 de topicuri adica 5 euro si o pot face in paypal sau revolut.
Momentan, pun la bataie doar 200 euro pentru acest task.
Fiecare inainte sa posteze, imi trimite un mesaj privat ori acolo ori aici si imi spune in care categorii doriti sa postati, nu postati in toate astfel ma poate da peste cap si nu inainte sa va confirm.
poate nu este o suma mare, dar nu necesita videoclipuri, imagini sau altele. doar intrebarea in sine.
Forumul este: AroundTheForum - We all grow up around the forum
Multumesc.
 
Ultima editare:
10.000 de topicuri pentru 200 euro... Cam cat timp ia sa crezi topicul, cam cat timp iti ia sa alegi categoria in care crezi, cam cat timp iti ia sa alegi ideea de topic.... muncesti ca sclavul pe cultura pentru 200 euro...
Salut.
Cam 30-60 de secunde durează.
Știu,nu este mult. Dar pentru cineva care nu are ce face și dorește să facă câțiva banuti poate sa-l ajute.
Atât mi se pare mie rentabil sa ofer,crezi ca este o oferta buna te bagi.
Nu este o ofertă buna, treci peste.
Nu este nimeni sclav sau...
 
Faci spam si nu o sa ai nici traffic, cel mai probabil o sa il inchizi in cateva saptamani ca nu o sa vezi rezultate.
Mai bine dai 200€ pt 5 postari de calitate cu cateva sute de cuvinte care iti pot aduce si traffic.
Cantitatea n-o sa-ti aduca mai mult traffic.
 
Aici vorbesc din experiență.
Nu merge metoda asta pentru că va fi mult spam fara calitate.
Este lăudabil ca încerci sa faci ceva de gen dar cred ca stii că mulți de aici au încercat sa faca un forum si dupa cateva luni l-au inchis.

Cel mai bine posteaza tu cobtinut si așteaptă ca lumea sa intre, sa te vad google.

Acum depinde si din ce motiv il faci.
Daca este pentru bani si mai ales daca vrei sa câștigi bani in mai putin de 1 an, atunci mai bine îl închizi.

Daca este sa fie un reper si sa ajute lumea atunci poți continua.

Sper sa iti reușească.
 
Aici vorbesc din experiență.
Nu merge metoda asta pentru că va fi mult spam fara calitate.
Este lăudabil ca încerci sa faci ceva de gen dar cred ca stii că mulți de aici au încercat sa faca un forum si dupa cateva luni l-au inchis.

Cel mai bine posteaza tu cobtinut si așteaptă ca lumea sa intre, sa te vad google.

Acum depinde si din ce motiv il faci.
Daca este pentru bani si mai ales daca vrei sa câștigi bani in mai putin de 1 an, atunci mai bine îl închizi.

Daca este sa fie un reper si sa ajute lumea atunci poți continua.

Sper sa iti reușească.
Multumesc.
 
Cel puțin fă câte un text de vreo 500 de cuvinte pentru fiecare categorie și fă să se adauge automat la fiecare postare din acea categorie, fă de asemenea să se introducă titlul postării de 2-3 ori în acel text.

Adică din ce îmi imaginez eu, tu vrei să prinzi câteva poziții din google pe câteva topicuri care nu au competiție, și la 10k postări garantat prinzi câteva din acele topicuri, dar doar cu titlu nu ai nicio șansă.

Nici cu acel text nu o să fie o mină de aur, dar ai mai multe șanse să te găsească cineva pe google. Așa la fiecare articol o să ai un copy score de vreo 90%,, dar asta înseamnă și că 10% e unic, iar dacă nu este nimic mai bun pe google pe acele keywords, oricum ajungi primul
 
Un forum pe platforma cum este roforum si cel de care vorbește urca foarte repede si mult daca are răspunsuri multe pe tema.
Cauta pe google roforum si veo vedea ca sunt doar link care sunt active acum iar cele care nu mai sunt active, mă refer ca răspunsuri nu apar in primele 10 pagini.

La mine asa am făcut, am postat eu cam tot, pana a venit lumea si ato văzut ca a fost o vreme buna unde 80% din topicuri si răspunsuri erau ale mele.
 
Loading...
Back
Sus