O posibilitate de a creste venitul considerabil

Ade

Active Member
Registered
Full Member
Care este ideea...cu siguranta stiti ca reclamele la site-uri sunt platite mai bine sau mai rau in functie de tara de unde este vizionata... deci daca cineva vede o reclama din UK este de 10 ori mai bine platita decat daca o vede cineva din Romania..

Care este ideea...daca toate persoanele care se uita la seriale si filme de pe internet ar lua o extensie de genul acesta:

af71669446124cf7b89881cd23c1bde0.png


si ar trece la proxy server o tara precum uk unde castigul este maxim...atunci veniturile pe reclame ar creste considerabil pe site...

b883a4e9669be1c00015b99eb3300bff.png
92eeef235c0b86676e0a2024e0bc8823.png


Acum apare intrebarea? De ce ar vrea utilizatorii sa faca acest lucru avand in vedere ca pe ei nu ii ajuta cu nimic?
Daca ei ar face asta atunci poate ca si reclamele de pe site ar scadea in mod considerabil deoarece venitul ar fi mai mare si in acest mod adminul nu ar mai adauga 10000 de reclame ca sa faca un ban cinstit...
Asta e tot...Daca vi se pare utila info...as vrea si eu Vip :)) pls
 
Asta e tot...Daca vi se pare utila info...as vrea si eu Vip
Tare asta, cand am vazut topicul am vrut sa-i dat delete din prima.
Informatia utila se posteaza pentru ca vrei tu si NU pentru alte beneficii, altfel nu se mai cheama ajutor.
1. Categoria gresita
2. Nu prea se intelege ce vrei sa spui
3. Metoda nu functioneaza pentru ca degeaba ai IP de America daca cookie e de toata jena, vezi postarea mea de aici [Studiu de Caz]Se poate face 1000 euro pe luna cu 100 vizite pe zi cu adsense? unde am explicat cum se face.
Deci in final ce fac, te sanctionez, sterg topicul, il mut sau nici una. :D
 
Tare asta, cand am vazut topicul am vrut sa-i dat delete din prima.
Informatia utila se posteaza pentru ca vrei tu si NU pentru alte beneficii, altfel nu se mai cheama ajutor.
1. Categoria gresita
2. Nu prea se intelege ce vrei sa spui
3. Metoda nu functioneaza pentru ca degeaba ai IP de America daca cookie e de toata jena, vezi postarea mea de aici [Studiu de Caz]Se poate face 1000 euro pe luna cu 100 vizite pe zi cu adsense? unde am explicat cum se face.
Deci in final ce fac, te sanctionez, sterg topicul, il mut sau nici una. :D
si eu care ma gandeam ca am dat lovitura :))))
ok..sterge topicul mai bine
 
Chiar daca ai inceput cu stângul si din motive gresite daca ma pot exprima asa, nu trebuie sa te oprești.
Ai un like se la mine pentru încercare. :)
 
Loading...
Back
Sus