Nu mai gasesc site-ul pe Google

Renegatul

Member
Registered
Am site-ulde mai bine de 7 luni pana acum aparea pe google cand i-mi cautam site-ul acum nu apare nici cand caut site:www.situlmeu .xx dar apar multe alte chesti idexate de pe site dar nu site-ul de baza . Aveti idee dece ,poate sa fie cumva penalizat cum verificat asta in webmastertools nu am primit nici un mesaj
 
asa am patit si eu , daca este site de filme sau seriale sigur ai primit DMCA pe pagina principala a site-ului , nici eu nu am primit nimic la webmaster tools , iti cauti site-ul pe Google dai in jos si ai : Ca răspuns la numeroasele reclamații pe care le-am primit în conformitate cu US Digital Millennium Copyright Act, am eliminat 2 rezultate de pe această pagină. Dacă doriți, puteți să citiți reclamațiile DMCA care au cauzat eliminările, pe LumenDatabase.org: Reclamatie , dai click pe reclamatie si iti cauti site-ul acolo
 
asa am patit si eu , daca este site de filme sau seriale sigur ai primit DMCA pe pagina principala a site-ului , nici eu nu am primit nimic la webmaster tools , iti cauti site-ul pe Google dai in jos si ai : Ca răspuns la numeroasele reclamații pe care le-am primit în conformitate cu US Digital Millennium Copyright Act, am eliminat 2 rezultate de pe această pagină. Dacă doriți, puteți să citiți reclamațiile DMCA care au cauzat eliminările, pe LumenDatabase.org: Reclamatie , dai click pe reclamatie si iti cauti site-ul acolo

Da Teo este un site de filme am luat reclamatii pe anumite episoade din Game of Thrones am primit mesaje in WebmasterTools legat de ele am verificat si lista de eliminari dar nu apar decat linkuri de la acele episoade nu apare situl principal ? help
 
Nu te poate ajuta nimeni. Site-ul a fost penalizat sau in cel mai bun caz este sub observatie si eventual isi va reveni.
 
Salutare!
Site-ul a fost scos din căutări și nu cred că-și va reveni
Probabil ai primit DMCA de index, am avut aceeași problemă ca tine
Ai abuzat prea mult de acele episoade din Game of Thrones...
 
Inteleg ca situl a fost penalizat dar totusi astept o solutie de la voi , ce este de facut incontinoare ?
Nu se poate scăpa de DMCA...
Dacă ai reușit să intri în Lumendatabase, greu mai ieși de-acolo...
Va trebui să te resemnezi cu ideea, că nu vei mai apărea în căutări cu numele site-ului...
Recomandat ar fi, schimbarea de domeniu, sau de extensie
 
eu am cumparat un domeniu aproape identic si am facut redirect la site-ul vechi catre acesta nou, numai asa vad cale de scapare.
 
Daca sterg serialul de pe site exista undeva sa fac o cerere la google sa intre sa-mi verifice situl sa vada ca am sters continutul cu pricina si sa reindexeze apoi situl ?
 
când dai sa faci o contra notificare scrie mare cu rosu:
Vă rugăm să rețineți: dacă conținutul acestei pagini a fost încălcat în momentul în care a sosit solicitarea inițială de eliminare, contra notificarea dvs. nu este validă din punct de vedere legal. Nu trimiteți contra notificare în cazul în care a fost conținut ilegal, chiar dacă a fost eliminat.
 
când dai sa faci o contra notificare scrie mare cu rosu:
Vă rugăm să rețineți: dacă conținutul acestei pagini a fost încălcat în momentul în care a sosit solicitarea inițială de eliminare, contra notificarea dvs. nu este validă din punct de vedere legal. Nu trimiteți contra notificare în cazul în care a fost conținut ilegal, chiar dacă a fost eliminat.
. Deci sa inteleg ca singura solutie este sa mut situl pe un domeniu nou?
 
Loading...
Back
Sus