Nu ma pot loga pe contul gsoft

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Mai primeste cineva eroare de mai jos cand incearca sa se logheze pe gsoft?
1GnLvTl.png


Cod:
http://billing.gsoftcentral.com/
 
Salutare,

Cel mai probabil a fost in perioada cand am migrat sistemul de billing pe un nou server. Mai intampini acea problema si acum ?
 
Problema a fost cam 24 ore si acum merge bine. A fost o mica problema la facturi cand toate apareau din 2014 si una aparea ca neplatita, dar acum totul e ok.
As vrea sa te intreb daca sistemul de referal functioneaza. Cativa amici sau inscris de le link meu dar nu apare nimic in cont.
 
Da sistemul functioneaza. Iti pot oferi mai multe detalii prin ticket. Mulumesc!
Ok atunci. Voi deschide zilele acestea un ticket pe aceasta team.
Multumesc de raspuns.

O intrebare:
Voi aveti probleme cu serverul de mysql acolo unde aveti wordpress instalat?
Mai multe persoane mi-au spus ca sql moare pentru cateva minute si apoi revine. Am teste pe cateva vps si imediat dupa ce am pus wordpress sql a inceput sa faca probleme.
Nu sunt tot timpul, dar sunt zile cand cade si de 5-7 ori pentru care minute.
 
In urma cu o saptamana am avut mai multe probleme din cauza atacurilor ddos puternice insa de atunci nu am observat nici o problema pe servere. Pe ce server sunt gazduite?
 
Pe diferite server, nu stiu exact unde are fiecare host. Doar m-au intrebat daca stiu care e problema, asa ca am testat putin pe vps-urile care le detin.
De 2 zile nu mai sunt probleme, dar nici nu am stat sa monitorizez cu atentie.

Multumesc inca odata de raspuns.
 
Trebuie sa trimita ticket daca intamina probleme si vom verifica. Din ce stiu nu au mai fost probleme si nu reusesc sa gasesc nici un raport legat de caderea mysql mentionata.

;)
 
Trebuie sa trimita ticket daca intamina probleme si vom verifica. Din ce stiu nu au mai fost probleme si nu reusesc sa gasesc nici un raport legat de caderea mysql mentionata.

;)
Scuze daca nu am mentionat. Problemele de care vorbesc nu sunt pe servere voastre, cel putin din informatiile care le detin. te-am intreabat asa la general daca ai cunostinte de un bug wordpress.
:p
 
Aaaa, sincer nu insa in cele mai multe cazuri plugin-urile sunt cele care creaza probleme. Trebuie vazut exact tipul de eroare pe care o genereaza si verificat error_log
 
Nu stiu in cazul altora dar la testele mele am folosit wordpress + jetpack + tema default si chiar wordpress simplu si aceiasi problema.
Dupa cum am spus mai sus am testat sa vad daca pot replica problema fara sa verific cauza. :p
 
De doua zile nu ma pot loga pe site-ul atacpe.net cu host la gsoftcentral, ip-ul meu de acasa nu lasa pagina sa se incarce, acelasi lucru mi se intampla si daca accesez site gsoftcentral.com, am contactat serviciul tehnic , au spus ca la ei ip-ul meu nu este blocat dar nu stie care este problema, azi i-am contactat din nou, mi-au solicitat sa intre prin teamview sa vada daca exista vreo problema la mine in calculator, desi le explicasem ca nici de pe tableta nu pot intra pe site, tipul de la tehnic sa declarat depasit de situatie si a ziz ca ma contacteaza cand da de cap problemei, a venit seara si eu tot nu pot vedea site-ul.
A mai avut cineva asemenea problema?
 
De doua zile nu ma pot loga pe site-ul atacpe.net cu host la gsoftcentral, ip-ul meu de acasa nu lasa pagina sa se incarce, acelasi lucru mi se intampla si daca accesez site gsoftcentral.com, am contactat serviciul tehnic , au spus ca la ei ip-ul meu nu este blocat dar nu stie care este problema, azi i-am contactat din nou, mi-au solicitat sa intre prin teamview sa vada daca exista vreo problema la mine in calculator, desi le explicasem ca nici de pe tableta nu pot intra pe site, tipul de la tehnic sa declarat depasit de situatie si a ziz ca ma contacteaza cand da de cap problemei, a venit seara si eu tot nu pot vedea site-ul.
A mai avut cineva asemenea problema?

Salut,

Nu stiu de ce ai postat aici problema care o ai din moment ce ne-am dat tot interesul sa te ajutam. Ai spus ca "tipul de la tehnic sa declarat depasit de situatie", lucru care e fals, ceea ce ti sa spus a fost asa: am facut toate verificare care apar la o astfel de problema pentru a o rezolva dar nu am gasit inca sursa problemei.

Tinand cont ca problema exista doar la conexiunea ta de internet iar din alte parti totul functioneaza, demonstreaza ca problema nu e de la noi, dar am fost amabili sa te ajutam si sa o rezolvam.

Te rog sa folosesti canalele oficiale pentru suport, pe forumuri nu te poate ajuta nimeni la o astfel de problema.
 
Problema era ca ati fost "amabili" sa ma ajutati?, de unde stiti ca problema este din conexiunea mea?, de ce aseara am putut sa intru pe blog fara nici o interventie din partea mea?,aveti vreo explicatie?, eu nu, si cu asta am incheiat.
 
Loading...
Back
Sus