Nu ma pot loga in /wp-admin

Iurra838

你为什么要浪费时间翻译这个?
Registered
Full Member
Ok, deci de ceva zile cand intru pe site /wp-admin primesc acest cod de eroare :
Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /homepages/33/d732246497/htdocs/clickandbuilds/SFOnline/wp-content/themes/twentyseventeen/functions.php on line 48
Intai am schimbat de cateva ori functions.php cu fisierul original al temei, fara succes. Apoi am intrat in FTP si am modificat denumirea folderului care contine tema, astfel nu mai poate fi citit si m-am putut loga cu succes in /admin ... Apoi am schimbat tema cu altele, am incercat intai o tema free de la wordpress pe care o aveam deja instalata, vazand ca primesc aceiasi eraore am descarcat alta free, aceiasi problema, apoi am incercat 2 teme la care am licenta cumparata, tot nu ma pot loga dupa ce o activez.
Adica teoretic problema ar trebui sa fie de la tema, pentru ca atunci cand o dezactivez din ftp ma pot loga in admin.
Nu prea stiu ce sa fac, eroarea a aparut de la sine, nu facusem modificari de cateva luni
 
banuiesc vreun gandac ... cauta in temele tale, mai ales in cele ****** sau in pluginuri activate recent coduri malitioase care iti rescriu informatiile din fisiere ...
Sterge tot Wordpress-ul mai putin wp-content/uploads si fisierul wp-config.php
Apoi repopuleaza kitul de wp si restul ...
Ar trebui sa se curete insa odata activat acel plugin sau tema buclucasa se poate activa din nou ...
 
In function.php cauta
Cod:
$path = $_SERVER[‘HTTP_HOST’] . $_SERVER[REQUEST_URI];
schimba cu
Cod:
$path = $_SERVER['HTTP_HOST'] . $_SERVER['REQUEST_URI'];
Din cate vad asta e rezolvarea la majoritatea care au aceasta eroare iar codul de mai sus il gasesti undeva la linia 73.
 
Indiciul era chiar in eroare "/twentyseventeen /" .. Am sters aceasta tema si s-a rezolvat. Nu ma gandeam ca daca nu e activa poate strica ceva, mai ales pentru celelalte teme :))
 
Loading...
Back
Sus