Scam Nu cumparati conturi youtube. dailymotion sau adsense

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
In ultima perioada au aparut o gramada de scameri care vad canale youtube, dailymotion si conturi adsense.

1. Conturi/ Canale youtube
Acestea se pot face foarte usor si daca nu ai nevoie sa urci clipuri mai mari de 15 minute nu trebuie activare prin telefon. Daca vrei neaparat, sunt multe servicii online care iti permite sa ai un numar virtual pentru a activa contul. Un site de gen este callromania. O alta metoda este sa cumparati o cartela sim de 5 euro pentru activare. Puteti folosi creditul si activa contul, iar la final tot iesi mai ieftin decat sa cumperi un canal youtube cu 50-100$.

Majoritatea vand canale goale sau cu 2-3 video si ne activate prin telefon. Chiar daca este activat prin telefon tot nu merita pretul. De stiu ca cel care a facut contul si a activat cu numarul lui de telefon, oricand poate recupera contul youtube.

2. Pentru conturi dailymotion este si mai usor.
Am inteles ca unii asteapta cateva zile pana la aprobare. Eu am testat doau conturi, unul prin facebook si altul normal cu adresa de e-mail normala. Amundoua au fost aprobate instant fara sa astept cateva zile. Cel mai bine cand faceti un cont e sa alegeti metoda facebook.

3. Conturi adsense
Sunt cele mai cautate si cel mai usor sa iti ei teapa.

- majoritatea vand conturi adsense fara pin. nu te ajuta cu nimic pentru ca poti face si tu din acestea cate vrei.
- majoritatea conturilor sunt facute pe anumite tari care nu permit editarea la tara si asta inseamna ca nu poti adauga profilul de plata
- majoritatea vand doar contul adsense si nu contul google. Aici trebuie sa aveti mare grija, pentru ca poate recupera contul oricand vrea acesta.
- am explicat in alte topicuri ca se pot creste conturi de adsense si cand ai probleme cu unul poti trece pe altul fara probleme. Poti creste chiar 100 conturi adsense daca chiar vrei.
- inainte de cumparare verificati daca contul a avut probleme in trecut si care au fost acestea.

Daca totusi vreti sa cumparati conturi de gen, aveti mare atentie si apoi nu tipati peste tot ca ati luat teapa. Este doar vina voastra ca sunteti lenesi sau chiar prosti.
 
Ar ajuta cu reducerea bounce-rate-ului si cu auto-promovarea, daca ai posta si link catre acele topicuri, de care vorbesti.
Nu stiu exact la ce te referi? Poti fi mai explicit? Nu cumva te referi la subiectul din alt topic?
 
Am cautat pe forum topic-ul in care se face referire la citez:
- am explicat in alte topicuri ca se pot creste conturi de adsense si cand ai probleme cu unul poti trece pe altul fara probleme. Poti creste chiar 100 conturi adsense daca chiar vrei.- dar nu l-am gasit asa ca intreb aici, luna trecuta m-am logat in contul meu google unde de prin 2014 aveam un cont adsense activ pe care nu l-am mai folosit deloc si am vazut un email cum: Cont Adsense dezactivat pe motiv de activitate invalida insa cum sa fie activitate invalida cand reclamele nu rulau pe nici un site contul fost activat atunci pe blogspot si in cont nu era decat 1euro, degeaba i-am contactat ca am primit acelasi raspuns ca nu pot oferi motivul etc... intrebarea mea este cum pot face sa-mi activez un cont adsense avand in vedere ca am acelasi pc de atunci windows, ip s.a.m.d ? va multumesc mult.
 
am primit acelasi raspuns ca nu pot oferi motivul
(Mda, si eu... de oricate ori am completat formularul ala...)

Odata la ceva timp, se face un flush_the_toilet si majoritatea conturilor mici, mai ales daca userul a cautat chestii despre traffic exchange sau buy traffic, ori sunt aproape de prima retragere in bani, sunt "atinse" de o bannare fara motiv, cu atat mai mult daca nu au motive sa creada ca n-ai trisat (adica guilty untill proven otherwise). De notat ca daca vreti sa primiti bani din reclame pe youtube, cum v-at activat contul pentru monetizare (adica sa faceti contul de paypal care va trebuie), intrati intr-un network. Orice network care va primeste. Puteti, spre exemplu, sa folositi un cont cu adsense dezactivat (pe care il aveti) ca sa faceti contul pentru network-ul in cauza, apoi adaugati celalalt canal pe care il aveti fara generarea de bani dezactivata de adsense. Stiu ca la Freedom (si sub-network-urile lor) se poate, fiindca am facut chiar asta. Necesita cateva cautari in help-ul lor, insa...
 
Ideea este ca nu aveam nici un cont de youtube atasat, pur si simplu era adresa mea de email cu acel cont adsense cu numai 2 plati efectuate in trecut si de mai bine de un an nu am mai intrat deloc pe el, din lipsa de timp si nu era necesar daca tot nu mai aveam acel blog activ. Intrebarea mea este se poate face un nou cont, si cum poti face sa nu ai probleme de a fi banat din cauza sa zicem ip, sistem de operare s.a.m.d? As dori daca se poate ca AlexH sa imi zica mai exact aici sau in privat raspunsul la: cand ai probleme cu unul poti trece pe altul fara probleme. Cum? Multumesc
 
eu am avut un cont youtube atasat, nu a generat nici un cent castig si totusi mi la inchis, m-am certata si eu cu ei dar degeaba
 
De exemplu eu am un cont adsense de care nu ma mai ocup si vreau sa il vand are pin verificat si 27 $ in el daca stie cineva cum sa profite de el si sa ajunga la pragul da 70$ astept o oferta pe mine nu ma mai intereseaza :D
 
De exemplu eu am un cont adsense de care nu ma mai ocup si vreau sa il vand are pin verificat si 27 $ in el daca stie cineva cum sa profite de el si sa ajunga la pragul da 70$ astept o oferta pe mine nu ma mai intereseaza :D
Dai tot contul google? Daca da ma intereseaza.
 
Loading...
Back
Sus