Notificare utilizare neautorizata marca microjoburi

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Adminul de la fiver.ro a primit notificare astazi de la microjoburi [ro] ca foloseste ilegal numele microjoburi.
Notificarea primita.
https://drive.google.com/file/d/0B2Ll3dN_-oYualhZUnpzOG5yNlk/view?usp=sharing
Aici aveti decizia OSIM
https://docs.google.com/file/d/0B0v6WG8RcF-uX0JQRlR0LXVDeVE/edit

Parerea mea este ca poate sta linistit. Marca este inregistrata pe plan national si pe articolele 35,41,42.
1. site-ul este hostat in afara romaniei. Deci nu se afla pe teritoriul romaniei.
2. site-ul fiver.ro nu incalca nici o regula din nota de inregistrare
Ce ar fi ca de acum toti sa inregistram tot felu e nume si apoi sa cerem despagubiri.
 
ideea este ca daca se gaseste cate unul sa inregistreze la OSIM 500 de nume de popularitate mare ,nimeni nu m-ai poate vorbi nimic, o sa vorbim prin semne pana nu se inregistreaza si pe acelea, partea proasta este ca te pot alerga prin procese sau in cazul de fata te pot raporta la google si pana ii convingi ca este ok, pierzi enorm, proasta legislatie
 
Eu sunt unul din aceea care a fost acuzat si amenintat cu o gramada de procese in mediul online.
Mereu le-am raspuns sa mearga sa se plimbe ca nu au ce face.
Poate si din cauza ca am un prieten avocat care le trimitea cate o scrisoare cand se ajungea mai departe d eun simplu schimb de e-mail.
fiver.ro nu intra sub invidenta acestor reguli.
Ew1kNw9.png
 
am citit si eu ambele documente, dar pana la a demonstra este cale lunga si crezi ca toti cunoastem cate un avocat ?
 
Cred ca cel mai simplu ar fi sa schimbe continutul cu "micro-joburi". Desi ar avea mai multe sanse sa primeasca o astfel de notificare de Fiverr, nu vad sensul acesteia, deoarece nu foloseste acest termen in logo, nu mentioneaza microjoburi.ro deci mi se pare un exces de zel. Am primit si eu o notificare la un articol despre un magazin online, dar nu s-a mai facut auzit de atunci.
 
Loading...
Back
Sus