notificare DMCA pe index-ul site-ului

Cel cu seriale .org are fain dar nu stiu cat de ok e.
Am implementat si eu treaba aceea dar nu te ajuta. Sunt persoane reale care verifica, nu roboti. La GOT in 2 zile maxim dupa ce pun sursa chiar daca e ascunsa, primesc DMCA si file removal, cu toate ca iframeul nu apare absolut deloc pe site sau in sursa paginii. Anyway asta e offtopic.

Ai putea sa contactezi google sa-ti scoata restrictia, zic si eu ... ca nu e normal sa iti puna DMCA pe o pagina cu poze, chiar daca aceasta trimite catre o pagina cu copywright. Pagina in sine, prima pagina, contine doar poze, nu incalca absolut deloc regulile lor, doar pagina care contine iframeul. Ar trebui sa incerci treaba asta (parerea mea).
 
ca nu e normal sa iti puna DMCA pe o pagina cu poze, chiar daca aceasta trimite catre o pagina cu copywright. Pagina in sine, prima pagina, contine doar poze, nu incalca absolut deloc regulile lor, doar pagina care contine iframeul.
Amuzanta asta. Face trimitere catre continut piratat. Pune la dispozitie. Ca sunt doar poze... O modalitate era sa scoata got, si dupa aia sa spuna ca a rezolvat. Ca despre got era plangerea. Sa spuna ca sunt doar poze... Nu prea merge..
 
Amuzanta asta. Face trimitere catre continut piratat. Pune la dispozitie. Ca sunt doar poze... O modalitate era sa scoata got, si dupa aia sa spuna ca a rezolvat. Ca despre got era plangerea. Sa spuna ca sunt doar poze... Nu prea merge..
Lasand cacofonia deoparte, daca cauti pe GOOGLE got sez 7 ep 4 primesti un raspuns nu tocmai legal, nu ? Pagina in sine contine doar linkuri, iar in cauza celui de sus doar poze. Dar haideti sa dam ban la tot ce contine linkuri google, nu doar pe link, nu ? Ti se pare funny dar de ce nu se procedeaza asa ? Daca este sa comparam, google este cel mai mare provider de continut piratat din lume. El cu o pagina cu poze nu incalca nici un DMCA din lume, pagina nu contine nimic ilegal. Ar putea sa incerce.
 
Lasand cacofonia deoparte, daca cauti pe GOOGLE got sez 7 ep 4 primesti un raspuns nu tocmai legal, nu ? Pagina in sine contine doar linkuri, iar in cauza celui de sus doar poze. Dar haideti sa dam ban la tot ce contine linkuri google, nu doar pe link, nu ? Ti se pare funny dar de ce nu se procedeaza asa ? Daca este sa comparam, google este cel mai mare provider de continut piratat din lume. El cu o pagina cu poze nu incalca nici un DMCA din lume, pagina nu contine nimic ilegal. Ar putea sa incerce.
Unu. Nu stiu ce intelegi tu prin pagina cu poze. Ca asta se vede e altceva. Conteaza ce e... nu ce se vede. Si 2 si pozele sunt protejate de lege. Ca vez
 
Ca ultim raspuns, ca spamam aici altceva decat ce a cerut baiatu' .... o pagina ce e perfect legala ce contine doar un link la o alta pagina "nu tocmai legala" poate fi contestata daca se scoate linkul. La asta ma refeream.
 
Ca ultim raspuns, ca spamam aici altceva decat ce a cerut baiatu' .... o pagina ce e perfect legala ce contine doar un link la o alta pagina "nu tocmai legala" poate fi contestata daca se scoate linkul. La asta ma refeream.
Ar fi valabil ..cu toate ca nu ar fi valabil pentru un site cu continut in totalitate ilegal , mai ales atunci cand ai "antecedente" eu am spus in prima mea postare al acestui topic de ce i s-a dat pe index.
Prima oara i s-a scos din cautari linkul cu pricina, apoi adminul site-ului l-a pus pe prima pagina primul ceaea ce noarmal ca aparea direct indexul in cautari , avand in vedere ca pe langa poze aparea in cautari pe index direct got ep4 . Episod piratat de hakeri si pus online inainte sa apara la HBO ..toate canalele news au relatat acest lucru.
Cei lezati normal ca au incercat sa stearga orice urma.. si au trimis notificari catre google asupra oricarui site care avea acel episod online. ( El nu a sters episodul decat dupa ce i s-a dat notificare DMCA pe index)
Nu cred ca indexul va mai fi in cautari.
 
Dude l-am avut si eu pe index, s-a primit dmca dar atat .... pe link .. Sunt de acord cu tine, daca nu contesta reclamatia, indexul va disparea complet.
 
Dude l-am avut si eu pe index, s-a primit dmca dar atat .... pe link .. Sunt de acord cu tine, daca nu contesta reclamatia, indexul va disparea complet.
Deci ca sa revenim trebuie sa gasesti o cale in care indexul tau sa aiba url ge site.com/index.php...site.com/home.
 
Exista o mica chestie ce se poate face in wordpress ... creezi o pagina gen /home sau cum vrei tu sa o numesti, acea pagina sa fie homepage, apoi din setings pui pagina aceea ca homepage. Nu stiu cat de "effective" o sa fie dar ar trebui sa fie reindexata, chiar daca e in pagina 15 de pe google.
 
Întrebarea mea este așa
La ora actuală domeniul meu e .com
Ce e mai bine de făcut
Să trec pe www.domeniu.com sau sa iau extensia .net???
poti sa iei pe orice extensie, dar ssi eu recomand pe.com sau net (apropo numele domeniului nu trebuie neaprat sa fie al fel ca cel redirectionat !)
 
Exista o mica chestie ce se poate face in wordpress ... creezi o pagina gen /home sau cum vrei tu sa o numesti, acea pagina sa fie homepage, apoi din setings pui pagina aceea ca homepage. Nu stiu cat de "effective" o sa fie dar ar trebui sa fie reindexata, chiar daca e in pagina 15 de pe google.
Asa iti schimba doar pagina. Nu si url.
 
Bună seara!
Mi-ați recomandat varianta " subs.ro" ...... Dacă scriu "subs.ro" se face redirect automat către: "subs.ro/home"
Mi-aș dori să fac același lucru și cu site-ul meu, doar că nu reușesc... Am probleme cu htacces...
Este cineva de-aici dornic să-mi rezolve problema ( adică să fiu din nou reindexat pe index ), eventual contra-cost......
 
Loading...
Back
Sus