notificare DMCA pe index-ul site-ului

Metoda mea, e tot metoda lui alex
Doar ca metoda lui alex, iti face redirect doar la link-urile de la tine de pe site. La link-urile externe nu le face redirect. Cel putin asa parca stiu eu. Deci metoda mea, era metoda lui alex. plus redirectul in htacces (iar google nu a avut o parere proasta despre asta. Tot lider sunt :p)
E prima dată când pățesc. Nici nu știam că se poate lua DMCA pe Index..
Ce mi-ai dat tu, e link de migrare spre un alt domeniu/server..
@AlexH, s-a referit la altceva
 
Am inteles. acum.. Te cam incurc un pic. A zis sa iti faci un alt homepage.. si sa il setezi pe ala ca fiind homepage. Faci o pagina noua unde sa iti apara ultimele episoade sau ce vrei tu, si dupa aia da la tema, Customize, si alegi ca homepage sa fie acea pagina. Asa ai zis @AlexH ?
EDIT: NU CHIAR.. CA AR RAMANE ACEIASI ADRESA...
 
Google nu vede bine orice redirect la index. Metoda CEA Mai simpla Este sa faci o pagina unde pui link catre ultimele filme si seriale si apoi modifici din WP admin ca index sa fie acea pagina.
Aceasta metoda are multe avantaje in fata la Google pentru load fast, super optimizare. Am explicat intr-un topic cum se face asta si beneficii.
Nu merge aplicata. Am testat acum si afiseaza pagina statica in detrimentul celei dinamice dar url-ul din bara nu se schimba . Ramane tot site.ro/
Din ce am inteles, el are nevoie ca din site.ro/ sa puna site.ro/home ci doar pentru index. Episoadele si paginile sa ramana site.ro/......
 
site.ro/home ci doar pentru index. Episoadele si paginile sa
Da... Asta am spus Mai sus si se face usor.
Topicul de care vorbesc se numeste; optimizare site tot ce trebuie sa stii.
Sunt pe mobile si nu pot da link direct.
Daca se cere neaparat voi face un tutorial video.
 
Cam naspa... Asta e rau cu site-urile astea de filme. Ca se poate intorce totul dintr-o data.
Ai putea muta pe un alt domeniu. si sa faci redirect. Doar ca redirectul ala te ajuta mult la vizitele care vin din google, iar tu in google nu mai esti. Iar peste 70% din vizite veneau de acolo. Chiar e naspa...
Bine ca am sters Game of Thrones
E naspa.. cu serialele astea :))) mai ales astea de top Game of Thrones,etc multe siteuri straine si-au luat DMCA pe index sau chiar pe domeniu pentru asta.Mai nou vad ca,care isi iau Dmca pe domeniu isi schimba doar terminatia domeniului, .is .ws, .club,.uno ,.fm etc :)))De asta nu bag eu seriale :)))))
 
pe game of thrones am si eu dmca pe 7 din 10 episoade, sezonul 1 !
 
Da, din păcate traficul a scăzut drastic până la ora actuală ( probabil contează mult mai mult acel Index, decât mi-aș fi imaginat eu )
 
probabil contează mult mai mult acel Index, decât mi-aș fi imaginat eu
Nu are treaba acel index. cand e vorba de site.com fara a se specifica altceva inseamna ca este main domain wide.
Metoda care ti-am spus mai sus este sa pacalesti google sa zic asa, dar nu exista o garantie ca te va baga in index iar.
Mai este o solutie sa adaugi la fiecare accesare la main domain un set de caractere random pentru a parea ca este adresa unica. Adica cand google acceseaza site.com ii va afisa site.com/dfdgfhgh. Este doar un truc si e posibil sa nu functioneaza la toti sau tot timpul.
Cea mai buna solutie este sa ascundeti codul embed in sursa.
 
Nu are treaba acel index. cand e vorba de site.com fara a se specifica altceva inseamna ca este main domain wide.
Metoda care ti-am spus mai sus este sa pacalesti google sa zic asa, dar nu exista o garantie ca te va baga in index iar.
Mai este o solutie sa adaugi la fiecare accesare la main domain un set de caractere random pentru a parea ca este adresa unica. Adica cand google acceseaza site.com ii va afisa site.com/dfdgfhgh. Este doar un truc si e posibil sa nu functioneaza la toti sau tot timpul.
Cea mai buna solutie este sa ascundeti codul embed in sursa.
Din ce spui tu, cel mai safe pare să schimb domeniul ( acum depinde ce impact va avea ) --- posibil să pierd o mare parte din trafic...
Dar n-aș putea gen, la domeniul actual să adaug un w1 sau www....e ca și cum ar fi un nou domeniu,n-ar trebui să fie probleme
 
@AlexH , e mai recomandat Redirect către www. Sau Redirect către domeniu nou ???????????
Care ar fi avantajele și dezavantajele în cazul variantelor menționate mai sus ( indexare,trafic,statistici ) ...
Mulțumesc frumos!

Acel serial a disparut de pe site-ul meu, deci nu-l voi mai posta...N-ar trebui sa mai am probleme cu DMCA din acest punct de vedere
 
Da, din păcate traficul a scăzut drastic până la ora actuală ( probabil contează mult mai mult acel Index, decât mi-aș fi imaginat eu )
Indexul conteaza enorm .. boti vin pe prima pagina si apoi se duc catre toate linkurile din index. Chiar daca ai sitemap ..indexul conteaza enorm .. Pe de alta parte toate paginile tale trimit link catre index.. un "link" penalizat.
Eu cred ca ai o actiuna manuala . si cam greu scapi.. pe multe cuvinte care erai in top esti pe ultimul loc pe prima pagina google.ro.
Mai mult ca sigur ai si o "mica " penalizare
Si am sa ma repet .. actiunea o ai manuala nu una automata. Cineva a intrat pe site-ul tau si a micsorat volumul..
 
Loading...
Back
Sus