notificare DMCA pe index-ul site-ului

Robert1427

Active Member
Registered
Full Member
Bună ziua!
M-am trezit azi dimineață cu o problemă ciudată în legătură cu site-ul meu
Am primit pe Gmail, o notificare DMCA pe index-ul site-ului ( care a și fost scos din Google )
Problema e doar de index, nu apar când scriu numele
Se poate face cumva un targeting de index cu schimbare de URL????

Mulțumesc frumos, aștept păreri, sugestii, rezolvări
 
am mai vazut astfel de banare, de exemplu am avut acum ceva timp un site care aparea in primele 20 la cuvantul filme online si a fost eliminat se pare ca si pe cuvantul acesta cheie, fiindca nu mai aparea tot asa index plus la cuvantul acesta cheie !
Poti incerca si o smecherie: (nu recomand la siteuri cu trafic bun, fiindca poti sa te arzi), sa pui siteul intr-un folder sau pe un subdomeniu si dai redirect la domeniul principal !
De dmca scapi greu, temporar pot sa scapi, astfel, cumperi domeniu nou, pui totul acolo si dai redirect la siteul respectiv, ai un avans de 1, 2 , 3 saptamani, apoi reapar rapoartel !
 
Ultima editare:
Mulțumesc de sfat, dar nu doresc să dau redirect..
Eu doresc altceva, aștept răspunsuri în continuare
 
poti pune sa vedem cum arata mesajul? Poti blura numele site-ului
 
poti pune sa vedem cum arata mesajul? Poti blura numele site-ului
Nu pot blura, pentru că nu are sens și logică dacă voi pune o astfel de poză
Este un mesaj primit pe Gmail care începe așa: " Notificare privind eliminarea din Căutarea Google în conformitate cu DMCA "
Este ca un DMCA, normal pe episod, doar că eu am primit pe pagina de index a site-ului...
Aș vrea cumva să refac indexul, printr-o schimbare de url..Aștept sugestii cum se poate face
 
Totuși adaug o poză, poate vă ajută !
 

Atașamente

  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    77,9 KB · Vizualizări: 62
Un prieten de-al meu la fel a primit pe pagina principala DMCA acum 3 zile. Mesajul este exact DMCA in loc de articol apare pagina principala.
 
Un prieten de-al meu la fel a primit pe pagina principala DMCA acum 3 zile. Mesajul este exact DMCA in loc de articol apare pagina principala.
Da, este DMCA de index.. Aș vrea cumva să reapar în Google cu pagina de index ..Dasta m-am gândit să schimb cumva Url-ul doar pentru index...Un fel de redirect dar doar la index..Să adaug ceva gen un www inainte..dar nuștiu cum se poate face..Există, dar nuștiu cum
 
Cam naspa... Asta e rau cu site-urile astea de filme. Ca se poate intorce totul dintr-o data.
Ai putea muta pe un alt domeniu. si sa faci redirect. Doar ca redirectul ala te ajuta mult la vizitele care vin din google, iar tu in google nu mai esti. Iar peste 70% din vizite veneau de acolo. Chiar e naspa...
Bine ca am sters Game of Thrones
 
Nu exista vreo posibilitate oare sa spui lui google ca ai sters game of thrones si sa reapari cu domeniul?
 
990 a mai avut asa, dar el se baza pe trafic direct. Chiar esti intr-o situatie naspa.
 
Da, este DMCA de index.. Aș vrea cumva să reapar în Google cu pagina de index ..Dasta m-am gândit să schimb cumva Url-ul doar pentru index...Un fel de redirect dar doar la index..Să adaug ceva gen un www inainte..dar nuștiu cum se poate face..Există, dar nuștiu cum
Se poate prin htaccess, poti pune de exemplu index.html. Daca e site vechi la tine e urat...
 
A
Se poate prin htaccess, poti pune de exemplu index.html. Daca e site vechi la tine e urat...
Acest lucru mi-aș dori să fac dar nuștiu cum.. Am încercat și nu merge..Mă tot redirecționează....
Dacă ți-aș trimite prin notepad htaccess, crezi că-l poți modifica tu????
[HASHTAG]#Peter[/HASHTAG] Pony, am făcut reconsiderare la Google ( după ce-am șters serialul ).... Dar cum am zis, eu n-am DMCA pe domeniu ci doar pe banala pagină de Index... Nuștiu dacă se va rezolva ceva...
 
Se poate prin htaccess
Google nu vede bine orice redirect la index. Metoda CEA Mai simpla Este sa faci o pagina unde pui link catre ultimele filme si seriale si apoi modifici din WP admin ca index sa fie acea pagina.
Aceasta metoda are multe avantaje in fata la Google pentru load fast, super optimizare. Am explicat intr-un topic cum se face asta si beneficii.
 
Google nu vede bine orice redirect la index. Metoda CEA Mai simpla Este sa faci o pagina unde pui link catre ultimele filme si seriale si apoi modifici din WP admin ca index sa fie acea pagina.
Aceasta metoda are multe avantaje in fata la Google pentru load fast, super optimizare. Am explicat intr-un topic cum se face asta si beneficii.
Ai cumva acel link sau îți amintești titlul articolului?
Vreau să mă uit și să încerc să aplic metoda ta
 
A

Acest lucru mi-aș dori să fac dar nuștiu cum.. Am încercat și nu merge..Mă tot redirecționează....
Dacă ți-aș trimite prin notepad htaccess, crezi că-l poți modifica tu????
[HASHTAG]#Peter[/HASHTAG] Pony, am făcut reconsiderare la Google ( după ce-am șters serialul ).... Dar cum am zis, eu n-am DMCA pe domeniu ci doar pe banala pagină de Index... Nuștiu dacă se va rezolva ceva...
am vazut pe ce ai dmca. Ai pe domeniu si pe episodul 4 din game of thrones. Tot din cauza la episodul ala. Ideea e ca ai pe pagina de index cum ii spui tu. dar toate paginile tale incep asa. Adica e pe tot domeniul.
in ht acces ar trebui sa ai asa
Cod:
RewriteRule (.*)$ NOUL-TAU-DOMENIU.COM/$1 [R=301,L]
 
am vazut pe ce ai dmca. Ai pe domeniu si pe episodul 4 din game of thrones. Tot din cauza la episodul ala. Ideea e ca ai pe pagina de index cum ii spui tu. dar toate paginile tale incep asa. Adica e pe tot domeniul.
in ht acces ar trebui sa ai asa
Cod:
RewriteRule (.*)$ NOUL-TAU-DOMENIU.COM/$1 [R=301,L]
Toate încep așa ( dar dacă ai făcut căutări, ai fi văzut că apar în Google ) ... Deci nu doresc să fac schimb de domeniu..
Apreciez munca și răspunsurile tale :D
În caz că nu voi reuși cu metoda lui @AlexH , voi apela la metoda ta
 
Metoda mea, e tot metoda lui alex
Doar ca metoda lui alex, iti face redirect doar la link-urile de la tine de pe site. La link-urile externe nu le face redirect. Cel putin asa parca stiu eu. Deci metoda mea, era metoda lui alex. plus redirectul in htacces (iar google nu a avut o parere proasta despre asta. Tot lider sunt :p)
 
Loading...
Back
Sus