NewHOST amenintari si intimidari la clientii DDsNet

Dupa ce ati citit informatiile de mai jos, cine credeti ca este de vina?

  • Firma NEWHost

  • Clientul

  • Amandoi


Rezultatele sunt vizibile doar după vot.
A fost amuzanta faza cu scoateti cuvintele NewHost pentru ca sunt marca inregistrata. Este ca si cum eu scriu ca PRO TV este cea mai dezastruoasa televiziune din Romania si aia vin sa mi spuna ca PRO TV e marca inregistrata si sa le scot numele :))))) Nu cred ca exista departament juridic acolo :D Nu va faceti sperante. Poti sa scrii despre orice firma ce vrei, folosind numele ei, problema este si sa dovedesti ce ai scris. In rest nu exista drept de marca inregistrata pentru PRO TV in textul "PRO TV este cea mai dezastruoasa televiziune din Romania" Dreptul de marca este sa nu mi fac eu un site denumit protv.info sau sa folosesc sigla lor pe pagina mea ca si cand site ul ar fi a lor sau ar avea legatura cu ei, sau sa o pun pe afise publicitare fara sa am un acord cu ei, chestii de genul asta.
 
Acum newhost s-a transfornat in server.ro asta fiind nav.ro.
Cei mai mari tepari,deci mi-a suspendat contul si dupa doua luni m-am gandit sa cumpar gazduire din nou de la ei.
Dupa ce amplatit 1.7 numai tvA-ul in plus,astazi mi-a suspendat contul pentru neplata.
Si eu am platit pe 05-01-2017 pentru 3 luni si l-a suspendat spunand ca restul de bani se pune cand a fost contul suspendat.
Pai este normal sa platesc 2 luni odata ce contul a fost suspendat si nu m-am putut folosii de serviciu.
Eu i-am pus sa suspendeze,dece nu a sters contul sau macar sa fii scris ca va fi platit si lunile suspendate.
Asta'i nesimtire pe fata,nici restul de 6 euro nu doresc sa faca refund.
Urmeaza sa fac plangere la ANPC,PAYPAL si inclusiv google.
Odata ce nu am avut acces la cpanel siteurile nu au functionat in timpul suspendarii nu este normal sa platesc.
Eu platesc sa ma pot folosii de serviciu nu sa fie suspendat. :(
Nu folositi nav.ro sau server.ro firme de tepari.
 
Si la hostgator daca nu iti platesti facturile iti vine de plata luna de luna si cand vrei sa redeschizi serverul trebuie sa platesti si lunile suspendate.
 
Si la hostgator daca nu iti platesti facturile iti vine de plata luna de luna si cand vrei sa redeschizi serverul trebuie sa platesti si lunile suspendate.
Este normal sa platesc ceva ce nu am folosit ?
Ei spun ca mi-au tinut datele pe server.
Insa i-am pus eu sa'mi tina datele pe server ?
Si sa platesc si tot pachetul.
Nu este corect deloc ;)
Bataie de joc :(
 
Este normal sa platesc ceva ce nu am folosit ?
Ei spun ca mi-au tinut datele pe server.
Insa i-am pus eu sa'mi tina datele pe server ?
Si sa platesc si tot pachetul.
Nu este corect deloc ;)
Bataie de joc :(

Pe principiul acesta functioneaza toate firmele de telecomunicatii din Romania. Daca nu platesti abonamentul la internet si ti-l suspenda, automat atunci cand o sa il platesti trebuie sa achiti si facturile restante, cu toate ca tu nu te-ai folosit de serviciile lor pentru ca ai avut abonamentul suspendat...
 
E suspect cum eu trebuie sa platesc 20 euro +tva reinnoire la domeniu .ro, ca fost client ddsnet. Iar daca comanzi domeniu nou, platesti 14 euro.
 
Loading...
Back
Sus