Network AD pentru un site de download !

MeciuriLive

Member
Registered
Salut, am un site de unde poti descarca diverse software,app,games, etc.. si am nevoie de o retea de publicitate.
Trafic international 3-5k unici/zi.
As prefera daca se poate retele ce au in oferta fake download buton sau reclame cu buton download ceva de genul.
Am folosit adsense, dar la a 2-a plata .. cont sters.. si cativa euro buni pierduti :D (faceam destul de mult pentru ca aveau ads cu text download)
Multumesc !
 
Multumesc pentru raspuns, fara sa vezi site-ul nu se poate?
Wordpress, o tema simpla nu prea complicata, titlu, descriere, si 2 butoane pentru download !
P.S. nu am pretentii la 1000 pe zi, singura mea intrebare este daca stiti ad network cu buton de download fake prin ads .. am probat multe retele si aici prind cel mai bine ! Merci inca odata !
 
Multumesc pentru raspuns, fara sa vezi site-ul nu se poate?
Wordpress, o tema simpla nu prea complicata, titlu, descriere, si 2 butoane pentru download !
P.S. nu am pretentii la 1000 pe zi, singura mea intrebare este daca stiti ad network cu buton de download fake prin ads .. am probat multe retele si aici prind cel mai bine ! Merci inca odata !
Your best call este OGADS, ei au oferte CPA/CPI/PPD cu content locker in care sigur o sa gasesti ce ai tu nevoie, au oferte pentru nisa in care este site-ul tau, daca traficul tau este de calitate si in principiu tier 1 atunci sigur o sa faci bani!
 
stiu retele cpa (content locker), gen cpagrip.com, cpabuild.com, adgatemedia.com, adworkmedia.com plus alte 50.

daca ai ceva de oferit userului, in cazul tau un software, ebook, un app, un curs, o licenta si etc, poti "monetiza" downloadul printr-o astfel de retea.
Pe butonul de download, pe link-ul de download sau pe pagina articolului poti pune un content locker. iar vizitatorul e obligat sa completeze o oferta (sau 2-3, tu decizi) de la sponsorii acelei retea, daca vrea sa descarce acel software/app/produs/cdkey, etc.

In functie de niste date ale vizitatorului (tara, varsta, etc) dar si de tine (landing page, sa convingi userul ca pentru softwareul tau se merita sa completezi o oferta, etc) se poate ajunge chiar si la peste 1.000 zilnic, la traficul tau de 3-5k/zi.

o sa las si un raport al meu pe luna asta, la o retea de genu.4365

pe site am fix 8.000 unici pana acum. dupa cum vezi a produs 1.275 dolari luna asta. plus inca ceva "maruntis" in adsense.
avand in vedere ca am tari fara lead, sau tari care sunt foarte prost platite, gen 3-10 centi/lead.

ca idee, printre cele mai platite tari ar fi germania, elvetia, tarile nordice sau franta - de unde poti lua pana la 40$ per lead. convertesc mai greu, dar depinde si de nisa ta.
cea mai "usoara" ar fi, bineinteles, america. ofertele de 0.50-3 dolari convertesc foarte bine.

Daca ai trafic mobile, ogads e cea mai buna solutie, cum spune masterofpuppets.
 
Multumesc @masterofpuppets . Am zis sa incerc si content locker dar m-am gandit ca lumea numai pica in plasa asta (foloseam acum 5-6 ani si mergea binisor) , cand poti gasii acelas continut si pe alte site-uri fara sa fie blocat pentru download.
 
Multumesc @masterofpuppets . Am zis sa incerc si content locker dar m-am gandit ca lumea numai pica in plasa asta (foloseam acum 5-6 ani si mergea binisor) , cand poti gasii acelas continut si pe alte site-uri fara sa fie blocat pentru download.
Inca merge, si in cazul tau o sa mearga sigur pentru ca tu si oferi ceva dupa ce userul face conversia!
Go for it, vezi ce oferte au, si fa split teste pana gasesti ce merge cel mai bine!
 
Multumesc @isshmen , stiu despre ce este vorba in content locker, dar site-ul meu este unul general nu nisat pe un produs/ebook/oferta (unica) unde merg foarte bine astfel de oferte ! Plus ca tu ai traficul majoritar din tari de top in schimb al meu e mixt ASIA-EUROPA-AMERICA ar iesi un tier 2, 2.5 :))
 
daca ai trafic mixt, acelasi lucru faci si tu cu retelele: le mixezi.
vezi ce oferte au pe Japonia, care e media epc-ului in retea, te mai uiti si pe oferte, si care retea ti se pare mai buna (mai bine platita) acolo trimiti traficul.

la un moment aveam 3 retele pe acelasi site. nebunie totala, redirect dupa redirect :))
daca user e US arata locker ID 1, daca user e SE arata locker ID 2. unde ID 1 era o retea, iar ID 2 alta.
 
Nu are ce sa faca el cu retea CPM sau CPC el are volum mic de trafic ce trebuie convertit ca sa faca un revenue decent zilnic.
 
am recitit ce ai spus si mi-a atras atentia "fake download".

pentru asta ar fi ad-center.com - retea speciala pentru butoane fake download.
are acele tipuri de oferte in care tre sa-ti faci cont pentru a vedea filmul, a descarca un ebook, aplicatie, sau streaming.

foarte multe site-uri de filme din afara isi monetizeaza site-ul prin reteaua asta ($10-50$/lead), dar si de ebooks, streaming, etc.

chiar urmaresc siteurile 123movies, putlockers si etc, unde se face site-ul, un import automat, aduc link-uri cu sutele de mii, ajung #1 in google - si chiar daca pica dupa 1-3 luni, fac bani faini si o i-au de la capat.
 
am recitit ce ai spus si mi-a atras atentia "fake download".

pentru asta ar fi ad-center.com - retea speciala pentru butoane fake download.
are acele tipuri de oferte in care tre sa-ti faci cont pentru a vedea filmul, a descarca un ebook, aplicatie, sau streaming.

foarte multe site-uri de filme din afara isi monetizeaza site-ul prin reteaua asta ($10-50$/lead), dar si de ebooks, streaming, etc.

chiar urmaresc siteurile 123movies, putlockers si etc, unde se face site-ul, un import automat, aduc link-uri cu sutele de mii, ajung #1 in google - si chiar daca pica dupa 1-3 luni, fac bani faini si o i-au de la capat.
Da, de astia uitasem, chiar sunt ce trebuie, acum sa il si accepte ca in ultima perioada cam vor si astia volum mare de trafic. Bine si ogads si restul au cerinte. Deci poate sa incerce, lui leads ii trebuie ca la CPM sau CPC face numai bani de pufuleti.
 
Loading...
Back
Sus