netu.tv

@GoldMember optiunea aia de la Netu e inutila si intr-un final tot tu pierzi. Aia care iti ia filmul iti aduce si venit pasiv $$ din views. Atat timp cat netu ofera api si poti copia orice video la tine in cont in mod automat atunci optiunea aia e inutila.

Cateva linii de cod si pui video in cont ul propriu si-l preiei pe site :)) munca de 3 minute =)))
 
@Naruto9 ia mai verifica o data ca ai inteles gresit :p Era vorba de clone, tot ... nu esti singurul care foloseste api, se poate vedea in ala parte pe burger dar nu se paote copia in contul tau, daca asta nu a fost clar de la bun inceput.

EDIT: oricum nu castigai absolut nimic daca iti lua altcineva videoul, asta se stia de la bun inceput.
 
Ultima editare:
@PabloAngel nu dau jos pe nimeni, dumnezeule, am tot repetat-o si vad ca nimeni nu citeste aceasta linie si ramane blocat pe partea de bani. REPET: NU VREAU SA IMI COPIE NIMENI CE UPLOADEZ. Uite ca pun si subliniat, poate asa vezi. Desigur, se pot lua sursele si prin alte metode, sunteti binevenit sa o faceti gen downloader sau etc, dar nu click pe copy si gata m,a duc la piscina cand restul stau acasa si fac upload si sincronizeaza subtitrari.
Si la intrebarea ta, da, daca se poate si am nevoie, o sa o fur, asa cum face tot omul aici, dar DACA nu pot, nu stau sa fac posturi si sa urlu de nefericire ca vai doamne ce ati facut.

Stima.
 
Mă bag și eu pe aici.. Nu vreau să mă iau de cineva anume, dar nu cred ca are vreun rost să vă bateți în argumente. FIecare are partea lui de "dreptate". Legat de ce ai zis goldmember, pe de o parte ai dreptate cu "munca" că se pierd ore bune cu upload, subtitrări, sincronizări bla bla, dar de cei care creează serialele/ filmele ce spui? Tu țipi pe aici și subliniezi ca nu vrei să ți se copieze (nu copie), dar gândește-te la cei care produc acel conținut, hai să nu fim ipocriți. Acei oameni chiar muncesc și nu mă refer doar la actori, mă refer la echipele de producție ș.a.m.d, ăia au dreptul să zică asta. Deci să te iei de cineva că îți copiază "munca" mi se pare dus la extrem. Să nu crezi că ma iau de tine, doar mi-am spus punctul meu de vedere că de asta e un forum.

Nu e treaba mea cine copiază de la cine, doar că mi se par absurde unele argumente pe aici. Părerea mea e ca ar fi trebuit să existe mai multă unitate pe acest forum. Am mai văzut prin unele topicuri că se discutau de atacuri la unele site-uri tot printre membri sau alte chestii.. Văd ca e o oarecare agresivitate în topic, dar nu ia nimeni in calcul ca această nișă este în plină scădere. Da, poate încă aveți trafic, dar folosind google trends și alte tool-uri de acest gen puteți vedea în ultimii 5 ani că traficul în RO pe keyword-uri gen filme online, seriale online s-a redus la jumătate. Eu zic că mai bine profităm cât o să mai meargă toată treaba asta, toți. Și să o luăm logic, netflix și hbo go (deocamdată) prind foarte mult teren în România și bagă conținut nou la greu, ceea ce în trecut nu era valabil. Din spate încep să vină și altele și pe termen lung, in 5-10 ani eu bag mâna în foc că o să scădă drastic (nu de tot) traficul pe site-urile de streaming. E mai convenabil să dai 10 euro și să ai conținut 4k, fără buffering, reclame și disponibil pe orice platformă (smart tv în special), din perspectiva oricui.

Poate nu ar fi trebuit să scriu așa mult, dar în concluzie cred că ar trebui să existe mai multă "unitate" aici și mă refer la membrii forumului în special. Scuzați dacă am deranjat pe cineva cu mesajul meu, toate cele bune =)
 
@alecuzbang " dar gândește-te la cei care produc acel conținut, hai să nu fim ipocriți "
Pai stai asa ca toti vorbim de acelasi continut practic piratat nu ? Te-ai gasit sa fii avocatul poporului si sa dai apropouri(apropos pentru tine) legate de ceva ce cu toti stiam ca nu suntem in ilegalitate? Ai venit aici sa spui ca defapt noi nu ar trebui sa facem ce facem? :)) Asta sa inteleg? :))

Eu iti dau un exemplu concret, ma lupt pentru un site care nu este nici macar al meu, dar inteleg durerea.

Nu dau nume ca se stiu cei de aici, dar intr-o zi s-au gandit unii baieti sa isi deschida site bazate pe sursele lui fsonline, pe care toti il stim aici de mult timp ca e in top. Asa ca au facut scripturi, au copiat tot continutul, si au facut ALT site, mult mult mai bine optimizat SEO decat fsonline dar cu sursele furate. In cateva zile fsonline nu mai aparea deloc pe prima pagina. In schimb erau alti boieri care nu au uploadat un fisier in viata lor. Script copy si atat. Omul a pierdut jumatate din views si a luat un mare loss din cauza acestei practici.

Omul asta a lucrat zi si noapte ca acele surse sa fie online si ceva baieti destepti de pe aici au furat tot, au luat si view si fac o gramada de bani, au trimis site-ul fso in ultima pagina, si ce bine le este lor.

Dar aici este problema. Daca fso renunta in acel moment, de unde va mai luati sursele daca nimeni nu uploadeaza? Erati un pamant cu flori. Daca el nu platea atati traducatori cine se uita la serialele voastre in chineza? Iarasi, un pamant cu flori. Cu toate astea, i-ai dat la picioare, doar pentru profit. Si eu inteleg, toti suntem dupa bani. Dar apoi uite ca a aparut modificarea asta de la netu, sa nu va intrebati de ce, sa nu strambati din nas. Toate astea sunt din cauza celor care rup scrapeul si nu au pic de decenta "profesionala".

Cei care au de pierdut si sunt mici sunt collateral damage.
Pacat ca nu s-a facut asta mai devreme, jumatate de aici erau la munca in italia.
 
daca nu va convine trimitetii mesaj pe skype adminului de la netu...doar el poate sa schimbe acest lucru, si daca primeste multe mesaje de nemultumire cu siguranta o sa schimbe la loc....aici daca va certati nu rezolvati nimic...
 
Ce bine este de mine ca imi convertesc filmele cu subtitrare permanenta pe film,si cu numele siteului in subtitrare sau cu logoul siteului intreg,asa poate sa imi fure cine doreste filmul ca cei care il vizioneaza vede de la ce site provine acest film...bang bang,uite asa mie imi convine sa imi fure "munca" ca imi aduce vizitatori pe site cand vede numele siteului meu in filmul respectiv...dar pentru cei "puturosi" care doar downloadeaza si uploadeaza,asa le trebuie,eu stau si 30-45 minute pane se face conversia dar dupa aceea stau fara probleme,stiu ca munca mea care este furata imi va aduce utilizatori pe site...Asta este pentru cei care sunt mai vrednici,pentru puturosi bine va fac cei care va fura continutul,ca va este sila sa il convertiti,ma intreb ce faceati voi astia "puturosii" daca nu existau hostinguri care sa accepte si sub extern,gen ok .ru sau mail .ru...va spun eu ori va lasati de meserie , ori copiati asa cu nimele altor siteuri si erati constienti ca useri vostri se vor duce la cei care ati copiat continutul video...
Vrei site cu continut pune osu la treaba si converteste,nu doar descarci de pe torrent si uploadezi repede pe host bagi repede sub-ul si gata il pui pe site,asa in 30 de minute ai adaugat pe site 10 filme si pe urma va plangeti pe aici ca va este furat,eu de exemplu cu tot cu download, conversie si upload imi ia cam 2 ore,deci adaug un film la 2 ore...ca sa nu mai spun ca adaugand numai filme vechi chiar nu prea se mai gasesc pe torenti,si daca se gasesc nu au donatori,pentru mine este o adevarata munca,majoritatea subtitrarilor care au fost facute acum 15 ani , nu se potriveste la filmele vechi care le gasesti in momentul de fata,si uite asa intervine sincronizarea manuala facuta de mine,dar prin conversia filmului cu numele siteului stiu ca nu am muncit degeaba 2-3 ore sa fac aceea sincronizare...deci cei care fac doar download si upload sa nu se mai planga pe aici ca li se fura continutul,atat timp cat tu nu iti protejezi acel continut prin convertirea filmului...
 
Ce bine este de mine ca imi convertesc filmele cu subtitrare permanenta pe film,si cu numele siteului in subtitrare sau cu logoul siteului intreg,asa poate sa imi fure cine doreste filmul ca cei care il vizioneaza vede de la ce site provine acest film...bang bang,uite asa mie imi convine sa imi fure "munca" ca imi aduce vizitatori pe site cand vede numele siteului meu in filmul respectiv...dar pentru cei "puturosi" care doar downloadeaza si uploadeaza,asa le trebuie,eu stau si 30-45 minute pane se face conversia dar dupa aceea stau fara probleme,stiu ca munca mea care este furata imi va aduce utilizatori pe site...Asta este pentru cei care sunt mai vrednici,pentru puturosi bine va fac cei care va fura continutul,ca va este sila sa il convertiti,ma intreb ce faceati voi astia "puturosii" daca nu existau hostinguri care sa accepte si sub extern,gen ok .ru sau mail .ru...va spun eu ori va lasati de meserie , ori copiati asa cu nimele altor siteuri si erati constienti ca useri vostri se vor duce la cei care ati copiat continutul video...
Vrei site cu continut pune osu la treaba si converteste,nu doar descarci de pe torrent si uploadezi repede pe host bagi repede sub-ul si gata il pui pe site,asa in 30 de minute ai adaugat pe site 10 filme si pe urma va plangeti pe aici ca va este furat,eu de exemplu cu tot cu download, conversie si upload imi ia cam 2 ore,deci adaug un film la 2 ore...ca sa nu mai spun ca adaugand numai filme vechi chiar nu prea se mai gasesc pe torenti,si daca se gasesc nu au donatori,pentru mine este o adevarata munca,majoritatea subtitrarilor care au fost facute acum 15 ani , nu se potriveste la filmele vechi care le gasesti in momentul de fata,si uite asa intervine sincronizarea manuala facuta de mine,dar prin conversia filmului cu numele siteului stiu ca nu am muncit degeaba 2-3 ore sa fac aceea sincronizare...deci cei care fac doar download si upload sa nu se mai planga pe aici ca li se fura continutul,atat timp cat tu nu iti protejezi acel continut prin convertirea filmului...
Sunt de idee ca degeaba pui numele site-ului in subtitrare, watermark etc. Daca ai 100 de mii de reclame invazive care se deschid la fiecare click nu se uita nici naiba la film sau foarte putini, multi prefera sa intre spre exemplu pe un site care poate a copiat de la tine acel film pentru ca are mai putine reclame.
 
Sunt de idee ca degeaba pui numele site-ului in subtitrare, watermark etc. Daca ai 100 de mii de reclame invazive care se deschid la fiecare click nu se uita nici naiba la film sau foarte putini, multi prefera sa intre spre exemplu pe un site care poate a copiat de la tine acel film pentru ca are mai putine reclame.
Sa inteleg ca te referi la pop-ul care il am eu pe site, este doar de test sa vad cat produce,il tin cateva zile si pe urma jos cu el daca nu este convenabil...
 
Clar ! Cu siguranta ! Va invit sa faceti asta in numar cat mai mare! Organizat daca se poate. Eventual o petitie.
imi dau seama ca esti putin cam irascibil...eu nu ti-am zis tie nimic asa ca nici tu nu ar trebuii sa vorbesti ironic ... daca nu iti convine dute manifestate in alta parte ca nu au toti chef sa auda prostiile tale
 
Tu crezi ca toti de pe aici au site cu filme ? sunt multi care au hdd externe cu multi TB si le copie pentru a le vedea cind vor pe tv sau pc , crezi ca eu sunt deranjat ca ai pus tu un nume de site sau altceva ,deci fix pix
E afla ca nu este fix pix,in momentul cand tu vizualizezi filmul de pe hdd-ul tau,pe tv sau pe pc/laptop,poate o sa iti placa filmul respectiv si atunci zici ceva de genul,ba daca filmul asta l-am luat de siteul xxx care are numele in film,ia sa mai intru poate a mai adaugat ceva care sa imi placa...asa nu mai stai sa te gandesti bai nene de unde am descarcat filmul ca imi place dar nu mai gasesc siteul respectiv,asa te ajuta logoul sau numele filmului din subtitrarea permanenta,si uite asa revi din nou pe site...asta este parerea mea ca la fel gandeam si eu cand descarcam un film de pe stream online,si nu mai stiam de pe ce site il descarcasem...si uite asa ajuta numele siteului in film,sau cel putin pe mine ma ajuta mereu...Binenteles nu toata lumea gandeste la fel...
 
Care este treaba cu plata la netu,nu imi da voie sa dau withdraw ...imi spune ca minimum 50$ dar eu am 50$ adunati...
 

Atașamente

  • Untitled2.jpg
    Untitled2.jpg
    68,5 KB · Vizualizări: 44
  • Untitled3.jpg
    Untitled3.jpg
    47,9 KB · Vizualizări: 42
Atat inseamna acel 5.2000 pfff....e prima oara cand uploadez pe acest host,dar acum chiar ca nu mai fac upload pe el,cu vizionarile la filmele care le-am pus pe netu pe streamtape sau pe dodstream faceam 100$ in cateva zile,iar pe netu de abia 5$...vai plm
 
Loading...
Back
Sus