netu.tv

Nu am înțeles niciodată de ce folosiți NETU. Personal mi se pare cel mai prost serviciu la care adaug și minare ascunsă în player în orele de vârf. Chiar nu văd de ce vă bateți capul cu el - de șters șterge în masă, probleme de upload, probleme de vizualizare, de plătit nu mai plătește așa bine(s-au plâns câțiva mai sus de problema asta), plăți grele și stai și te rogi de ei să-ți trimită banii.

Mare parte din voi aveți trafic mare și cu toate astea folosii servicii de gen în loc să vă "adunați" și să faceți ceva de calitate. Și da, de unul singur e destul de greu să faci un serviciu de hosting propriu. Pe lângă investiția principală(servere care să susțină traficul) aveți nevoie și de o persoană de bază care să se ocupe de install/probleme ce pot apărea(crash-uri, failuri, flood și multe alte situații neprevăzute) + de un programator bun care să rezolve problemele de player/incompatibilități player-browser și să ascundă sursa lor(protecție dmca pe cât de posibil) etc. Toate astea costă destul de mult și când ai un 30-40k nu mai devine așa rentabil. Dar de v-ați fi strâns 10 persoane cu 30k fiecare ar însemna 300k unici pe zi și aici povestea e cu totul alta pentru că primiți alte rate(custom).

PS: Un encoder bun vă scapă și de dmca-uri pe sursele video!
 
Este vorba de update de algoritm de la google de la 1 august care la multi a luat fix peste noapte 70% din rank si trafic, fara vreo penalizare, spam sau vreun mesaj.
M-as mira ca 70% din toata nisa sa fi sarit pe mine fix intr-o noapte (asta inseamna probabil mii de siteuri/persoane); acelasi lucru mai ales ca s-a intamplat la mii de persoane/siteuri. Citeste despre update 1 august si vei afla mai multe.
Deci sa inteleg ca tu crezi ca 70% din traficul tau ar fi trebuit impartit la mai multe site-uri? Treaba este ca de cam 7 ani eu am cam vazut/citit despre aceste update-uri, ce nu vad eu logic in asta, este ca sunt doar zvonuri/stiri lansate de anumite firme de SEO si niciodata confirmate de google, dar exista si posibilitatea de a fi adevarate, eu dupa toate experientele traite pana acum raman la parerile mele, si in continuare imi voi urmari competitori si nu aceste update-uri.
 
@masterofpuppets
Daca ai fi citit cum ti-am recomandat, de update de la 1 august, google ceo a confirmat oficial tot ce am spus. Poti verifica cel putin 10 surse pe google. Putem discuta despre updateuri in topicurile care le-am creat aici pe roforum.
--------------
@Naruto9
In account settings poti da disable la minare. Testat si chiar merge. Cu avast imediat imi zicea ca mineaza playerul de la netu, cu el disable nu am mai primit nici o notificare de minare. Mie in paypal de circa 6 luni de zile ma plateste in maxim 48 de ore fara nici o problema.

Pe langa astea, avem viteza de incarcare mai buna, DAR defapt cred ca pentru seriale mai folosim netu. Personal, caut un serial/episod in baza lor de date si copiez chiar si un serial intreg subtitrat de n sezoane in cateva secunde si il pun la mine cu sursa mea intr-un minut maxim. Nu mai stau deloc sa fac upload la seriale + adaugarea de subtitrari sau cautarea episodului a doua zi cu subtitrare este mult mai usoara pe netu.

Un bun encoder ne scapa, dar ne da cineva un bun encoder? Si encoder.ga a fost oferit pe forum, dupa saptamani sau luni de folosire sau vindere, de catre altii care nu au vrut sa zica si la altii de el.

Oricum, nu contest absolut nimic din ce spui tu. Dar multi nu mai, sau nu avem 50k unici pe zi.
 
Ultima editare:
Salutare . Cum se face Remote Upload pe netu.tv din Link de torrent?


eu am linku asta si nu vrea sa merga

magnet:?xt=urn:btih:6E3CFB9DB49A78E02A781C629CFA3130CFB170FD&dn=Edie.2018.Movies.BRRip.x264.5.1.with.Sample.%E2%98%BBrDX%E2%98%BB&tr=udp://tracker.vanitycore.co:6969/announce&tr=udp://tracker.torrent.eu.org:451/announce&tr=udp://tracker.torrent.eu.org:451&tr=udp://tracker.qt.is:6969/announce&tr=udp://tracker.port443.xyz:6969/announce&tr=udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce&tr=udp://tracker.internetwarriors.net:1337/announce&tr=udp://tracker.ds.is:6969/announce&tr=udp://tracker.cypherpunks.ru:6969/announce&tr=udp://tracker.cyberia.is:6969/announce&tr=udp://tracker.0o.is:6969/announce&tr=udp://thetracker.org:80/announce&tr=udp://thetracker.org./announce&tr=udp://seedbay.net:2710/announce&tr=udp://retracker.lanta-net.ru:2710/announce&tr=udp://public.popcorn-tracker.org:6969/announce&tr=udp://open.stealth.si:80/announce&tr=udp://open.demonii.si:1337/announce&tr=udp://exodus.desync.com:6969/announce&tr=udp://denis.stalker.upeer.me:1337/announce&tr=udp://bt.xxx-tracker.com:2710/announce&tr=udp://bt.xxx-tracker.com:2710/announce&tr=udp://9.rarbg.to:2710/announce&tr=udp://9.rarbg.me:2710/announce&tr=http://tracker4.itzmx.com:2710/anno...nnounce&tr=http://mgtracker.org:6969/announce
 
Ultima editare:
salut ..
ieri am primit un email
https://i.gyazo.com/83ef704ccad70bb77c7317d9d8f65a1f.png
as vrea sa stiu daca ati primit si voi de genul si daca ati luat vreo masura importiva lui ?
adica ar trebuii ?
am hostul din romania (nshost) deci nu o sa am probleme la site ..dar ar trebuii sa iau vreo masura sau?
 
Ultima editare:
salut ..
ieri am primit un email
https://i.gyazo.com/83ef704ccad70bb77c7317d9d8f65a1f.png
as vrea sa stiu daca ati primit si voi de genul si daca ati luat vreo masura importiva lui ?
adica ar trebuii ?
am hostul din romania (nshost) deci nu o sa am probleme la site ..dar ar trebuii sa iau vreo masura sau?

avand in vedere ca mai gasesce vikings pe 2 site uri in tot google cred ca e legit. + Ca se difuzeaza in Romania serialul, bettter safe than sorry.
 
Am o intrebare, parca netu era cel care ''obliga'' userii sa puna embed cu goo.gl. Ce faceti voi acum cand google a inchis acest serviciu si care in acest moment este disponibil doar pentru cei care au cont iar de la anul va disparea de tot.
Va fi o problema mare de schimbat link-urile la embed.
 
Am o intrebare, parca netu era cel care ''obliga'' userii sa puna embed cu goo.gl. Ce faceti voi acum cand google a inchis acest serviciu si care in acest moment este disponibil doar pentru cei care au cont iar de la anul va disparea de tot.
Va fi o problema mare de schimbat link-urile la embed.

Au scos cred ca de anul trecut chestia cu embed-ul "goo.gl" cei de la netu. Cu ajutorul unui cod lasat de ei s-a rezolvat cu toate videourile care nu se mai vedeau pe site.
 
as vrea sa stiu va rog..aveti idee cum as putea sa fac anumite episoade din seriale disponibile doar persoanelor de pe site..adica sa nu apara in cautari ?....sau daca se poate doar persoanelor care au cont pe site? un plugin ceva?
 
as vrea sa stiu va rog..aveti idee cum as putea sa fac anumite episoade din seriale disponibile doar persoanelor de pe site..adica sa nu apara in cautari ?....sau daca se poate doar persoanelor care au cont pe site? un plugin ceva?
Nu are legatura cu topicu ce vrei tu. Fi mai atent data viitoare. Sunt sectiuni speciale pentru asa ceva.Gen Ajutor, Wordpress etc etc....
Registered Users Only
 
Am o intrebare, parca netu era cel care ''obliga'' userii sa puna embed cu goo.gl. Ce faceti voi acum cand google a inchis acest serviciu si care in acest moment este disponibil doar pentru cei care au cont iar de la anul va disparea de tot.
Va fi o problema mare de schimbat link-urile la embed.
Pe goo.gl nu se vor mai putea scurta linkuri noi, dar cele vechi vor ramane functionale.
 
Voua pe netu va apare acest mesaj ?

On origin server have exploded DIMM module, due to the fact that many videos in memory .
 
Avem pagina de stats , eu astazi am vazut-o , nu stiu exact cand a fost implementata. In comparatie cu alte hosturi pe care le folositi , ce parere aveti ? E ok cum plateste ?
 
Avem pagina de stats , eu astazi am vazut-o , nu stiu exact cand a fost implementata. In comparatie cu alte hosturi pe care le folositi , ce parere aveti ? E ok cum plateste ?

Mi-a aratat-o si mie un coleg acum cateva zile, nici ca o gaseam vreodata :))
Pentru nestiutori, o gasiti la My Account

In legatura cu intrebarea ta, se aproprie de cele de la openload. Vad ca in medie sunt 6$/10,000 fata de openload 6,5$/10,000 (cel putin la mine, cu trafic peste 80% din Romania)
 
E ok pe Romania. La rapidvideo am renuntat, de la 60$ pe 10k US traffic au ajuns la 12.5$
Mie nu mai imi trece de 2.5$/10.000 rapidvideo, si am si o plata in asteptare de 3 saptamani.
Mi se pare ca adminul a si anuntat ca cine isi doreste sa foloseasca platforma lor pentru a face bani si nu pentru calitatea videourilor s.a.m.d, n-o sa fie multumit de serviciu. Stiu ca acum 2 saptamani a fost o zi cu 11$/10.000, in rest, vai si amar.

Momentan cele mai folosite banuiesc ca sunt openload, netu si vidoza din ce am urmarit pe site-urile mari de filme.
 
Loading...
Back
Sus