netu.tv

Nici pe IE sau edge nu merge. Pe IE si edge se blocheaza browserul cand dai play direct si da crash.
Eu am avast si n-am schimbat nimic. Este clar din cauza lor problema.
Sper sa o rezolve.
 
I-am scris si eu, dar nu a raspuns. Ceva noutati? In momentul de fata, sursa netu este egal cu 0. Nu poti vedea nici un episod de 20 minute cap coada fara 20 de crashuri
 
I-am scris si eu, dar nu a raspuns. Ceva noutati? In momentul de fata, sursa netu este egal cu 0. Nu poti vedea nici un episod de 20 minute cap coada fara 20 de crashuri

Daca a bagat toate nenorocirile de script-uri. Nu poti deschide nici consola ca se opreste imediat video-ul si iti spune exact "Don't open developer console" . Adica la cate protectii a pus , este si normal sa ingreuneze player-ul. Ieri i-am trimis si eu un video cu problema. La mine problema asta apare dupa 5 minute de vizionare si pare sa se intample doar in Chrome sau Opera indiferent de device. De Edge si IE nu are rost sa mai zic nimic ca nu cred ca functiona nici inainte. Pe Mozilla nu am avut probleme si am urmarit 1-2 episoade cap-coada. Mi-a raspuns ieri si a zis ca "wiil fix this" . Cand o sa rezolve , nu stiu. Probabil lucreaza la o solutie. Cu tot stersul lui de video-uri inactive este peste Openload la viteza de incarcare a video-urilor.
 
Si la mine. De vineri e mort. Se blocheaza, imi da in kb, etc. Playerele incarca mai greu, cred ca este atacat ddos ori e trafic mare rau pe netu.
 
Salutare,
Cine foloseste netu imi poate spune si mie cum se procedeaza sa faci upload direct din torrent?
Am adaugat link la torrent sau magnet si nu se intampla nimic..
 
Alta bucurie...acum cu adblock nu mai poti viziona. Pe chrome nu zice nimic, doar ramane blocat. Pe IE iti zice sa dezactivezi adblock.
Bine ca implementeaza solutii antiblock dar nu pot face upload cu 1mb. Eu deja renunt la netu, ca oricum sterg videourile in 2 saptamani gen.
 
Alta bucurie...acum cu adblock nu mai poti viziona. Pe chrome nu zice nimic, doar ramane blocat. Pe IE iti zice sa dezactivezi adblock.
Bine ca implementeaza solutii antiblock dar nu pot face upload cu 1mb. Eu deja renunt la netu, ca oricum sterg videourile in 2 saptamani gen.

Eu nu am problema asta si am testat cu adblock plus , ublock si tot trece de sistemul lor. Upload-ul pare ca si-a revenit , cel putin la mine.
Iar cu stersul , trebuie pus Netu doar la seriale/filme care se vizioneaza foarte des. In rest trebuie gasita o alternativa.
 
Uploadul vad ca si-a revenit si la mine. Dar problema cu adblock la mine este clara la mine.
Ai idee ce putem face ca alternativa, la sursele astea video? Toti le sterg destul de repede.
 
Uploadul vad ca si-a revenit si la mine. Dar problema cu adblock la mine este clara la mine.
Ai idee ce putem face ca alternativa, la sursele astea video? Toti le sterg destul de repede.

Google drive este alternativa , criptat destul de bine si pus la seriale / filme cu note slabe sau nu asa vizionate des si stii o treaba.
Daca te pricepi si mai bine , poti sa-ti inchiriezi servere si sa le transformi in servere de streaming.
 
Google drive/phote este o solutie insa oricine iti poate vedea link, asta daca nu cumva treci prin php si alt player pentru a face munca de descoperire cat mai grea.
Propriile servere sunt o solutie buna daca ai monetizare buna. Cu 35 euro pe luna per server poti scoate de 10 ori.
O alta solutie este stream de la cloudflare dar aici doar daca ai monetizare foarte buna ca altfel nu se merita.
 
Uploadul vad ca si-a revenit si la mine. Dar problema cu adblock la mine este clara la mine.
Ai idee ce putem face ca alternativa, la sursele astea video? Toti le sterg destul de repede.
sau poti folosi un encoder, poate mai intarzii botii sa te gaseasca.
off topic @AlexH, incerc sa atasez un encoder si nu ma lasa. poti face sa se poata atasa arhive?
 

Atașamente

  • surf school.png
    surf school.png
    1 MB · Vizualizări: 5
encoderul e bun la dmca de la google. Rar primesc vreun dmca de la google cu encoder. Dar sursele video sterg videouri indiferent de situatie. Asta e problema.
Daca mai aveam rank dupa update de la 1 august, cred ca investeam in server propriu sau inchiriat si faceam propria sursa. Cred ca incep sa pun iarasi sub pe video direct si sa fac upload pe 10 surse de rahat din toata lumea. Macar sa ramane pe 1 sursa din 10 , 1 an de zile filmul macar...
 
investeam in server propriu sau inchiriat si faceam propria sursa
Eu stiu multi care au ales aceasta optiune. Doar eu am instalat/configurat peste 10 servere pentru asta la cei care au ales sa aiba propria sursa. Numarul de video sterse si dmca a scazut cu peste 95% in comparatie cu openload si alte surse unde te trezesti cu video sterse. Stiu pe cineva care sa trezit pe 3 surse cu peste 4000 video sterse si avea trafic nu gluma. Iti imaginezi cata munca sa le repui iar?
 
Stiu ce zici, faceam upload la 50-100 filme si le puneam zilnic manual. Toata munca s-a dus dracului.
Daca nu imi distrugea google rankul pe 1 august investeam in server. Dar in momentul de fata sunt jos si nu imi permit nimic. Astept si sper sa imi revin.
 
Daca nu imi distrugea google rankul pe 1 august investeam in server.
OFFTOPIC
E gresit sa gandesti ca google ti-a distrus rank-ul, in special in zilele noastre de cand google e aproape suta la suta pe AI iar update-urile sunt aproape in timp real, cred ca mai degraba ar trebui sa iti faci griji de competitie, ca daca tu ai pierdut acel rank, inseamna ca alt site a luat locul, si e simplu sa iei site-ul acela sa il treci putin prin ahrefs si majestic, iar mai apoi sa vezi ce are el si nu ai tu.
 
Este vorba de update de algoritm de la google de la 1 august care la multi a luat fix peste noapte 70% din rank si trafic, fara vreo penalizare, spam sau vreun mesaj.
M-as mira ca 70% din toata nisa sa fi sarit pe mine fix intr-o noapte (asta inseamna probabil mii de siteuri/persoane); acelasi lucru mai ales ca s-a intamplat la mii de persoane/siteuri. Citeste despre update 1 august si vei afla mai multe.
 
Loading...
Back
Sus