netu.tv

Au schimbat cumva player-ul astia ?
Pe orice site intru imi apare player-ul de la openload dar cu sigla de la netu.
Prima data am zis ceva de la tema sau ca am facut ceva dar si daca las doar player-ul tot asa apare.
Eroare asta imi apare in consola : http://prnt.sc/eosw71 si asa arata player-ul : http://prnt.sc/eosx0c
da, au modificat. Schimbarea e buna, vechiul player nu era compatibil pe toate dispozitivele :)
 
Lasa ca e bine. Deja pe Chrome nu mai mergea netu.
Sa mearga bine, fara probleme si pe toate dispozitivile, asta e important.
 
Baieti, voi prin ce metoda uploadati fisierele pe netu.tv? Pe Global search se incarca foarte greu mereu, cand uploadez fisiere imi da eroare la 1 din 4, remote-ul nu imi functioneaza (probabil nu pun eu codul bine nu sunt sigur) iar zoom uploader lafel, uploadeaza 1 din 3-4
 
Aveti si voi cumva probleme cu subtitrarile , pentru cei care folosesc separat de video , normal..
De la un timp au facut niste modificari sinistre si de cate ori uploadez o subtitrare , trebuie sa fac o copie la fisierul respectiv ca sa apara subtitrarea.Le-am dat mail si mi-au spus ca au pus cache-ul la o ora , ceea ce pentru mine este foarte mult dar din seara asta nu o mai afiseaza deloc.
 
Si sa nu mai spun ca am schimbat de multe ori subtitrarile la fisierele vechi , pentru ca se stergeau din nu stiu ce motive.La fel si Openload de vreo 2 luni are aceeasi problema si acolo trebuie sa fiti atenti de fiecare data sa va uitati in consola sa daca da o eroare cu 404 inseamna ca subtitrarea nu o sa functioneze.Nu stiu ce naiba pentru niste amarate de subtitrari de 50 kb , sa se intample astfel de chesti.Singurul serviciu stabil in acest moment este RapidVideo , chiar l-a imbunatati considerabil.
 
stiu sigur ca am bagat subitrarea la un episod azi ca m-am uitat peste ea dimineata si mergea, acuma ma uit si vad ca nu mai merge subtitrarea.
 
da, merg. ce ti-au zis? care a fost problema?
Le-am explicat eu care era problema , in momentul in care accesai link-ul direct de la subtitrarea primeai eroare asta : DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN.
Ei nu au dat detalii cum sau de ce s-a intampla asta , doar au spus ca acum este rezolvat si chiar asa este dar chestia asta cu cache-ul ma enverveaza la culme , fiindca nici nu merge cum spun ei ca merge , sa asteptam o ora.Am asteptat si mai mult de atat si tot nu s-a schimbat nimic.
 
apropo, dupa cit timp mai platesc dupa ce dai Withdraw?
am dat cerere de plata de vreo 4 zile si nimic inca.
 
Loading...
Back
Sus