netu.tv

Nu prea are legatura cu topicul, dar din ce am citit pe un forum serviciul rapidvideo isi inchide programul de plata pentru reclame de pe data de 18 ianuarie 2018, din ce am inteles datorita insistentelor google.
Ce parere aveti despre situatie ?
 
Nu prea are legatura cu topicul, dar din ce am citit pe un forum serviciul rapidvideo isi inchide programul de plata pentru reclame de pe data de 18 ianuarie 2018, din ce am inteles datorita insistentelor google.
Ce parere aveti despre situatie ?
Ce treaba are Papidvideo cu Google? sau invers :))) Doar nu foloseste Adsense sau au cine stie ce parteniat:)))
 
Ce treaba are Papidvideo cu Google? sau invers :))) Doar nu foloseste Adsense sau au cine stie ce parteniat:)))
citez: " Google just emailed me, that they detected "abusive expericere" on our service, that even only use 1 popup per view on some urls.
[..]
As you can see, they are doing manual work and they won't even accept one single popup per page view, and Google Chrome is so powerful, that it will block any window opening javascript popups.
From Jan 23, 2018, thats where they start to block our Ads, we will doing Banners+Cryptocurrency Miners only then.
Premium Accounts will not help us, since no one will buy it. "
 
GY3eVAr.png

5cce81.jpg


vidoza se pregateste
 
citez: " Google just emailed me, that they detected "abusive expericere" on our service, that even only use 1 popup per view on some urls.
[..]
As you can see, they are doing manual work and they won't even accept one single popup per page view, and Google Chrome is so powerful, that it will block any window opening javascript popups.
From Jan 23, 2018, thats where they start to block our Ads, we will doing Banners+Cryptocurrency Miners only then.
Premium Accounts will not help us, since no one will buy it. "
Aaa pentru pop-up abusiv,asa da.
 
Cred ca mai bine folositi viu ca platforma viu pentru video unde cred ca se castiga mai bine pe termen lung. Cei 30000 viu ai mei din 360$ acum valoreaza 958$.
Voi face un topic pe tema asta curand.
 
Din ianuarie 2018 chrome update by google va bloca toate popurile.
Asta este problema majora. Ei vor lansa un popup propriu in adsense dar vor bloca pe restul (global).
Rapidvideo si-au facut-o cu mana lor si 80% din majoritatea noastra l-am folosit maxim 1 luna cand am vazut ce magarii faceau pe videourile lor.

Conform lui tomksoft de la popads, nu vor putea trece cu vreo metoda peste urmatorul update si retelele de pop vor cadea de tot.
Ramane de vazut ce se va intampla exact.
 
Google a anuntat de aproape 1 an ca din 2018 va implementa propriul adblock pentru a face netul si navigarea mai sigur.
Iti imaginezi cum este sa lucrezi pe laptop, 10-20 tab deschise si toate importante, apoi intri pe un site unde iti apare un pop care nu se inchide decat cu task manager daca esti norocos ori cu reboot.
Peronal vad asta ca un lucru bun pentru mine, insa pentru cei care castiga din acest tip de reclama, va fi foarte rau, pentru ca veniturile vor scadea cu aproape 80%.
 
Google a anuntat de aproape 1 an ca din 2018 va implementa propriul adblock pentru a face netul si navigarea mai sigur.
Iti imaginezi cum este sa lucrezi pe laptop, 10-20 tab deschise si toate importante, apoi intri pe un site unde iti apare un pop care nu se inchide decat cu task manager daca esti norocos ori cu reboot.
Peronal vad asta ca un lucru bun pentru mine, insa pentru cei care castiga din acest tip de reclama, va fi foarte rau, pentru ca veniturile vor scadea cu aproape 80%.
Ai dreptate,numai ieri am dar restart la Pc ca nu puteam inchide 2 pop pe un site :D erau din alea ce nu le putam inchide.Nu e nimic bagam bannere :Dtot ne scoatem noi :D
 
Cititi pe digitalpoint ce zice tomksoft despre noul update. De data asta este ceva serios.
Intrebarea mea este cand le va pune frana celor de google cineva? Au impresia ca detin tot mediul online si fiecare trebuie sa faca numai ce doreste google. De la un search engine au ajuns niste comunisti.
 
De la un search engine au ajuns niste comunisti.
Nu e chiar asa. In comparatie cu Apple, facebook, chiar si Microsoft, google sta bine si se gandeste si la amaratul de utilizator.
Facebook este mult mai rau, afiseaza reclame abuzive chiar daca ai adblock activat dar nu vad pe nimeni sa se planga.
Sa luam un exemplu:
Userul X are incredere la tot ce vine de pe site tau. Intr-o zi firma de popup iti deschide un tab sa instaleze nu stiu ce app pentru ca are mareeee nevoie, iar acesta o face, dar dupa asta ii sunt furate toate datele, banii din cont la fel, conturile sociale media furate si postat alte rahaturi care au infectat pe cei dragi, prieteni, etc.
Vei spune acum ca nu te intereseaza, ca nu e vina ta, dar cum ar fi, daca in locul la userul X esti chiar tu?
Atunci te-ai fi bucurat sa exista o protectie impotriva la acest tip de reclame.
 
Facebook este mult mai rau, afiseaza reclame abuzive chiar daca ai adblock activat dar nu vad pe nimeni sa se planga.
Aici ai perfecta dreptate.Eu unul mai am pop pe 2 siteuri atat.Pe restul am scos si am bagat doar bannere si am vazut o schimbare in bine:Trafic mult mai mult si castig mult mai mare decat pe cele cu pop.
 
Loading...
Back
Sus