Nedumerire facultate

Ozzy

Member
Registered
Full Member
Salut, deci mai am putin si trebuie sa sustin examenul de bacalaureat, dar sunt indecis pe ce profil al automaticii sa ma duc:
-Telecomunicatii
-Programare (aici nu stiu ce sa zic, trebuie sa aleg intre programare web, c++, etc...)
Nu prea ma descurc la m1 (mate-info) deoarece eu sunt la un liceu de tehnologic (m2), si reusesc sa iau un 5-6-7(maxim) la un test din culegerea de mate-info. Imi este ca nu reusesc sa iau admiterea la programare. Totusi la telecomunicatii, multi-media si robotica nu am admitere.

Voi ce pareri aveti? Si ceva sfaturi...
 
telecomunicatii, multi-media si robotica
Acum depinde si ce iti place tie, ce te pasioneaza, dar asta cred ca at merge bine.
Plus depinde si daca faci facultatea ca trebuie sau pentru a face ceva in viata.
 
Fac facultatea pentru a face ceva in viata. La liceu am facut electronica, ceea ce tine de telecomunciatii, in clasele a 9-a si a 10-a.
 
Din ce localitate ești?, Îți pot recomanda inginerie economica ( vezi UEB), eu sunt anul II la această specialitate, ai două variante, și inginer și managerul economic, este o specializare care de caută
 
Din ce localitate ești?, Îți pot recomanda inginerie economica ( vezi UEB), eu sunt anul II la această specialitate, ai două variante, și inginer și managerul economic, este o specializare care de caută
Sunt din Craiova!
 
Eu ti-as recomanda sa faci tcm sau electromecanica. Sunt foarte cautate atat in tara cat si in strainatate.
Daca vrei sa faci programare ti-as recomanda sa faci la cluj datorita oportunitatilor de angajare inca din timpul facultatii.
 
Hmm din Craiova?Minunat,te poti duce la Automatica la Calculatoare si Tehnologia informatiei sau Ingineria Electronică, Telecomunicaţii și Tehnologii Informaționale spre care m-as fi orientat si eu daca nu o luam pe drumul catre domeniul sanitar... :))
 
Hmm din Craiova?Minunat,te poti duce la Automatica la Calculatoare si Tehnologia informatiei sau Ingineria Electronică, Telecomunicaţii și Tehnologii Informaționale spre care m-as fi orientat si eu daca nu o luam pe drumul catre domeniul sanitar... :))
Te rog, daca se poate sa dezvolti ce presupune fiecare profil.
 
Loading...
Back
Sus