(Ne) Securitatea ACASATV.CO

Toti cei ce detin un cont pe ACASA TV LIVE sunt rugati sa il stearga de urgenta ! Daca de asemenea aveti un card adaugat, va rog sa va contactati banca in a lua unul nou.


Toate conturile de pe vadlive pot fi compromise, iar Alexe(sonia), persoanei ce detine site, nu ii pasa !


https://cdn.discordapp.com/attachments/793929012162199552/795674808523292702/unknown.png

https://cdn.discordapp.com/attachments/793929012162199552/795674863335243787/unknown.png


Imi puteti scrie in mesaj privat mail-ul dvs ( doar primele 3 litere ) si va voi spune daca sunteti afectati.



Date disponibile: Mailuri, eventual carduri pt cei ce nu platesc paypal, parola, data creeri contului, etc.
Mai fratilor,eu am cont platit...nu este nici o problema...si ma pricep la ceea ce spun.Pe scurt cel ce a postat acest topic asi face reclama la propriul website(se stie persona)Daca unul dintre voi mariiii experti puteti extrage ceea ce sustineti(extrage ceea ce nu exista),sunteti vrajitori.Despre ce vorbim....!Aaa...publicitate la romanialive. online...bun,dar nu in modul asta.Am urmarit ce se spune aici si am investigat ceea ce sustune respectivul...adica nimic inportant.Las pe alti mai destepti sa traga concluziile,dar sa si urmareasca atent intentia topicului.
 
Acuzațiile sunt grave.
Daca e adevărat cel care deține aplicația trebuie sa rezolve problema imediat si sa posteze aici explicații.

Autorul acestui topic este rugat sa imi trimită dovezile in privat.
Daca nu se trimite atunci suspend.
 
Alex, verifica mesaje !
Mai fratilor,eu am cont platit...nu este nici o problema...si ma pricep la ceea ce spun.Pe scurt cel ce a postat acest topic asi face reclama la propriul website(se stie persona)Daca unul dintre voi mariiii experti puteti extrage ceea ce sustineti(extrage ceea ce nu exista),sunteti vrajitori.Despre ce vorbim....!Aaa...publicitate la romanialive. online...bun,dar nu in modul asta.Am urmarit ce se spune aici si am investigat ceea ce sustune respectivul...adica nimic inportant.Las pe alti mai destepti sa traga concluziile,dar sa si urmareasca atent intentia topicului.
de ce vorbesti inainte sa stii ceva? ai prefera sa trimit aici expolit, sa te convingi?
 
Alex, verifica mesaje !

de ce vorbesti inainte sa stii ceva? ai prefera sa trimit aici expolit, sa te convingi?
Chiar stiu(un simplu json cu user si email),deoarece am cont acolo si bani inca sunt pe card,nu ia ciordit nimeni deoarece nu ai cum omule.Daca susti ceea ce susti fai plata din contul meu prietene.Este vorba de cu totul altceva ceea ce vrei tu sa faci...simplu reclama la acel website probabil al tau,dar chiar sa dai la mecla in felul asta...ne asteptam sa dai la mecla multora dar eronat,si multi pun botul ca na sunt necunoscatori.
 
Am verificat si este real.
Datele atasate sunt de la contul meu facut acum, nu dau share la datele userilor de acolo.
Problema este un serioasa de securitate si recomand sa fie reparata.
4884

Am discutat in privat cu adminul (cred ca este el) care printre altele m-a facut nebun si ca sunt mana in mana cu autorul acestui topic.

Ramane ca voi sa decideti.

n simplu json cu user si email
Si crezi ca este ok nu?
Ce spui de ultimele 4 digit de la card?
Ce crezi ca as putea face cu aceasta informatie?

Daca continuati sa discutati, va rog sa o faceti civilizat. Eu ma retrag din discutie.
Multumesc autorului acestui topic ca ne-a adus la cunostinta.
 
  • card_brand: "Visa",
  • card_number: "un nr de se term in 0010",
Mai omule eu nu ridic in slavi acel website,dar vad ca tu o ti alandala pe a ta,tu chiar vrei sa postez aici nr de card al meu ,ca apoi sa verifici tu in acel json si sa faci o plata.daca da o fac si ati demonstrez ca nu poti face nimic...dar nai cu cine.
 
Păi dacă ai email-urile deja e important. Dacă te înregistrezi pe un site nu înseamnă că ești de acord să aibă oricine acces la el :))
Uite corectitudinea din tine unde era....prietene date gen email la vedere(pt cei care stiu) sunt in n platforme de renume,iar tu vi sa inbeti lumea cu apa chioara.Ma repet datul la mecla este simplu.
 
Problema e din aplicatie si site. Am si eu cateva aplicații de gen si din cauza asta am renunțat la ele.
Comunicarea dintre app si site se face prin api / json unde toate info sunt in clar si le poate accesa oricine care stie link.
Se poate regla problema cu ajutorul unui dev gen @Susp3kt care iti poate face totul mai secure.

Apoi nu contează ce face x sau y, daca la ala se vede sau nu, contează ce este la tine.

Omu are nevoie de o siguranță si o astfel de problema iti poate ruina totul.

De reținut ca problema este la mai toate app de gen.
 
De reținut ca problema este la mai toate app de gen.
Problema e la toate scripturile create de https://vebto.com ( care se poate replica la fel 100% )
 
acum sa fim seriosi ,care isi baga emailul real pe site dubioase ,doar cei care nu stiu ce se poate intampla , le baga deobicei cei care nu stiu ce se poate intampla cu ele ,spargi emailul poti face multe apoi ,sunt anumiti pasi care se fac chiar si intro tranzactie securizata (sunt multe de discutat pe tema asta) parerea mea ca odata ce esti online pe net nu vei fi niciodata securizat 100% ,sunt metode si metode de a afla tot ce doresti.
 
acum sa fim seriosi ,care isi baga emailul real pe site dubioase ,doar cei care nu stiu ce se poate intampla , le baga deobicei cei care nu stiu ce se poate intampla cu ele ,spargi emailul poti face multe apoi ,sunt anumiti pasi care se fac chiar si intro tranzactie securizata (sunt multe de discutat pe tema asta) parerea mea ca odata ce esti online pe net nu vei fi niciodata securizat 100% ,sunt metode si metode de a afla tot ce doresti.
Putini isi pun email diferit, majoritatea pun peste tot email de la PayPal sau același care se loghează pe site de plata, lucru care nu se face.
 
"id": 138,"username": null,"first_name": null,"last_name": null,"avatar_url": null,"gender": null,"email": "petris_dragosxxxx","card_brand": "Visa","card_last_four": "xxx","created_at": "2020-11-22T14:39:40.000000Z","updated_at": "2020-11-22T16:29:12.000000Z","background": null,"language": "ro","country": null,"timezone": null,"avatar": "https://www.gravatar.com/avatar/9badd8a7dd27ed8507859943986c3e3d?s=&d=retro","stripe_id": "cus_IRDsGJvu2dwLkA","available_space": null,"email_verified_at": "2020-11-22T14:39:40.000000Z","display_name": "petris_dragos85","has_password": true,"roles": [{

Eu nu vad nimic care sa afecteze pe cineva...un Brand de card si Ultimele 4 cifre din card... ...
Nu mai infloriti aiurea...
Te rog nu posta in clar datele.
 
ACASA TV vine cu precizarea ca asa zisa "compromitere" a site-lui nu era decât o permisiune data in plus utilizatorilor ,aceasta permisiune a fost revocata.Invitam asa zis experți in hakereala sa mai încerce și alte modalități.
 
Loading...
Back
Sus