Multi dj radio online pe windows

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Cei care sunteti in domeniu stiti un program de radio online care permite conectarea mai multor dj remote pentru a emite?
Sa spunem ca imi fac un radio si vreau sa permit si altor persoane sa aiba emisiuni pe radio meu.
Ce program recomandati ?

Multam.
 
Eu foloseam SAM Broadcaster :D are o optiune de user login sau ceva gen pe care le poti atribui fiecarui MC sau DJ :)
 
Mutumesc @b0d0 pentru link si recomandare.
Daca totul decurge bine si cineva de aici este interesat sa aiba emisiune pe radio sa imi spun.
Numele la radio va fi Roforum Radio sau RidTubeRadio asa cum este pe youtube.
Revin cu detalii dupa ce testez si e live.
 
As putea avea o emisiune de 1-2 ore ( de 3-4 ori pe saptamana ) cu muzica trap, electro, dubstep :D
Am ceva experienta in domeniu.
 
Multam de informatii si tutoriale.
Problema era ca eu alegeam mysql si nu firebird. In final am ales firebird dar am descarcat si instalat versiune 64bit si nu 32 de care are nevoie.
 
Multam de informatii si tutoriale.
Problema era ca eu alegeam mysql si nu firebird. In final am ales firebird dar am descarcat si instalat versiune 64bit si nu 32 de care are nevoie.
Cu placere AlexH...poate o sa incerc si eu serviciul de radio.
 
Am reusit sa fac install aseara si vad ca functioneaza.
Se poate vedea demo aici http://www.roforum.net/radio/
Acum ruleaza un colaj descarcat d epe youtube.

Mai sus am vorbit serios cand am spus ca altii dj pot avea spatiu de emisie.
Asa ca cine este interesat sa posteze mai jos orele exacte cand va fi emisiunea. Daca vrei sa faci doar cand si poate show, atunci pentru moment nu aplica. Prioritate au cei care vor face emisiuni periodice zilnic sau saptamanal.
 
Loading...
Back
Sus