Monetizeaza traficul Facebook eficient

TubeAdvertising

Support Official
Registered
Full Member
Support Official
Daca ai trafic Facebook ce provine din site-uri sau pagini pe nisa Sanatate si Frumusete sau chiar din grupuri Adult te rog sa citesti acest tutorial pana la capat!

Am observat in ultima perioada ca au mare succes ofertele de tip CPL, atat pe nisa adult cat si Non-Adult si aici ma refer la tot ce tine de nisa sanatate si frumusete:

Adult:
Oferte de tip Penis enlargement

Non-Adult:
- Crema pentru marirea sanilor
- Crema anti celulita
- Crema pentru Varice
- Plasturi / Crema pentru slabit
- Crema pentru arderea grasimilor abdominale (Barbati si femei)
- Crema Antirid
- Crema pentru intinerirea fetei
- Ser pentru cresterea genelor
- Metode de epilat nedureroase
- Solutii pentru albirea dintilor, pentru a renunta la fumat sau anti sforait
- Solutii pentru tratarea monturilor, durerilor articulare sau cum sa scapi de hemoroizi
- Sampon impotriva chelirii ,etc

Dupa indelungi cautari am gasit un sponsor stabil si as vrea sa va anunt ca produsele enumerate mai sus fac parte deja din "repertoriul" Tubeadvertising si sunt promovate cu succes pe Facebook de cativa publisheri cu experienta, ce lucrau inainte la CPM cu alte AD Network-uri ce promoveaza astfel de produse prin intermediul unor artiicole facute "pe nisa" si promovate in diferite grupuri.
In urma feedback-urilor pozitive asupra castigurilor generate primite de la acestia (unii reusind fara probleme sa isi dubleze castigurile de la o zi la alta) am decis sa creem o categorie dedicata in smartlink-ul nostru Mainstream, la categoria Health/Beauty/Slim/Diet si pentru produsele Adult, categoria Penis Enlargement
Daca aveti posibilitatea sa scrieti stiri/articole pe nisa si sa publicati pe Facebook castigul este garantat, ofertele au un flow de conversie foarte "usor" ,userul trebuie sa isi bage datele acolo si conversia a plecat, nu se asteapta plata prin Credit Card.
ATENTIE: Ofertele respective au un sistem de control pe landing ce cauta sa previna conversiile neautorizate dar de multe ori nu functioneaza si tentatia sa iti faci singur cate o conversie de 10-12 euro fiind destul de mare am decis sa NU deschidem aceste oferte decat la cei ce ne cer accesul in prealabil si ne explica metodele de promovare. Nu ne deranjeaza spamul pe retelele de socializare dar frauda e o problema, deci , daca doriti sa lucrati cu noi va invit sa ma contactati aici in privat, pe skype id : simoviciflorin sau pe emailul [email protected]
NU VA CER SA RENUNTATI LA AD NETWORK-UL CE VA PLATESTE LA CPM ci doar sa incercati bannerele noastre in 1-2 locuri vizibile la voi pe site asa cum @AlexH explica AICI . Faceti un test de 2-3 zile si trageti concluziile singuri!

ATENTIE: Cei ce vor incerca fraudarea sistemului vor primi BAN pe viata in reteaua TubeAdvertising si li se vor retine catigurile! Acesta masura se i-a numai in cazuri extreme si nu am avut decat un caz din 2014 pana acum. Putem face bani frumosi impreuna fara sa ne furam caciula ;) .
Tin sa precizez ca pana in momentul de fata nu am avut absolut nici o problema cu vreun membru RoForum dar am vrut ca lucrurile sa fie clare de la inceput!


Cum creez banere in reteaua TubeAdvetising ca sa pot promova astfel de oferte?

Pasul 1: Adauga o sursa de trafic AICI si alege categoria (Numele sursei de trafic va trebuie pentru statistici, nu se verifica domeniul in nici un fel, se poate numi cum vreti voi, chiar si "Trafic Facebook Grupuri" ,importanta insa este alegerea categoriei, in cazul asta alegem: Health/Beauty/Slim/Diet )
Nota: Multi fac marea greseala sa adauge categorii la nimereala, daca nu ai trafic pentru categoria aia NU O SELECTA, de acolo si problema cu numarul mic de conversii, atat pe Adult cat si pe Mainstream.

Pasul 2: Creeaza un nou Smart Tool AICI (De aici ne alegem metoda de promovare, in cazul nostru avem nevoie de Bannere, selectam din meniu bannere, selectam dimensiunea dorita si apoi salvam)
Nota: Pentru aceeasi sursa de trafic putem creea cate bannere dorim, NU TREBUIE SA ADAUGAM O SURSA NOUA DE TRAFIC PENTRU A GENERA UN BANNER NOU!

Pasul 3: Odata creeat Smart Tool-ul dorit nu trebuie decat sa apasam pe butonul verde "Obtine Cod" sau "Get Code" (depinde in ce limba e setata platforma) , copiem codul html si il bagam pe site. Aici putem verifica sau modifica toate smart tool-urile creeate anterior. Odata publicate bannerele pe site-ul vostru sistemul nostru va trece la optimizarea traficului primit in baza conversiilor obtinute si va afisa mai des ofertele ce au rata de conversie mai mare pentru traficul vostru.
Nota: Am optimizat sistemul nostru inca de la inceput, astfel incat incarcarea bannerelor sau oricarui alt instrument de promovare sa nu va afecteze viteza de incarcare a site-urilor deci nu va preocupati ca site-ul va merge mai lent. Faceti un test si o sa va convingeti! DACA INCARCI BANNERELE LA TINE PE SITE SISTEMUL NOSTRU NU VA MAI PUTEA OPTIMIZA TRAFICUL.

Echipa TubeAdvertising va ureza spor la bani si daca aveti nedumeriri nu ezitati sa le postati aici sau sa ma contactati in privat!
 
Loading...
Back
Sus