Monetizare website

Stereo

Member
Registered
Full Member
Detin un blog cu un domeniu . eu avand ca trafic 2-3k vizitatori zlnic iar in weekend ajungang si la 4k . Page rank-ul este 4 iar limba pe blog este turca :)) (l-am cumparat de la cineva). Nisa website-ului este TV ONLINE bazat mai mult pe posturi sportive (din cate am reusit eu sa traduc cu google translate ). Cum as putea sa castigat si eu lunar cu el o suma modica de 3 euro ? Momentan folosesc adfly cu unealta " website entry script" adica cand cineva intra pe site este redirectionat catre adfly apoi pe site-ul meu. Am reusit sa fac
  • 243
    TOTAL VIEWS
  • $0.11494
    LINKS TOTAL EARNINGS
sincer nu e cine stie ce dar cred ca as putea sa platesc webhost-ul la sfarsitul luni cu bani stransi dar mi-e teama sa nu pierd multi vizitatori care frecventeaza pe acest site din cauza acestui script care e cam enervant .
Astept alte sugestii care m-ar putea ajuta sa am un venit cat de cat modest dar avand si in vedere ca majoritatea vizitatorilor sunt din turcia iar restul de 10-15% din germania. Cine doreste website-ul sa vad despre ce e vorba il pot trimite printr-un pm daca nu se considera reclama.
 
daca nu poti folosi adsense, mergi pe infolinks, plugrush sau chiar mowtion.com
 
Ultima editare:
Poti incerca bannere cu oferte CPA, de exemplu la Peerfly:
1d7b0f06-d575-4d92-5f37-683eea39b3e0.png

Poti incerca sa convingi persoanele sa foloseasca aplicatia Whaff pentru a castiga bani de pe Android, daca folosesc codul tau primiti amandoi 0,30$, eu fac 10$ lunar cu un singur articol care are vreo cateva vizite pe zi, daca instalezi aplicatia vei vedea si persoane care au facut peste 10.000$. Detalii pe http://www.buzzmag.ro/cum-castigi-bani-din-aplicatiile-android-instalate/ (poti traduce in turca si poti folosi dovada mea de plata daca vrei).

Ca si retele CPM sau CPC nu stiu ce sa iti recomand, eu le evit si prefer sa merg direct la sursa.
 
1. scoate redirect de la adf sau sh la link interioare cat si la prima accesare. Lasa aceasta redirectare doar la link externe.
2. adaugare de bannere de 300/250 in side bar si 728/90 in top si jos. Foloseste exoclick care plateste mai bine per click si cpm. adcash pto folosi doar pentru popup. Tot side bar umle cu reclame.
5MWRgfo.png

3. Cauta firme de pariuri sportive care permit/accepta publisheri si pune banner pe site sau popup.
4. tradu tema ca pierzi useri. pentru site-ul tau poti folosi orice tema din directorul wordpress.
5. incearca sa fii prima mana si nu a zecea. vezi unde este afiliat vipleague si fa si tu la fel.
 
La ce te-ai referit cu traducerea temei? este un site bazat pe cei mai multi vizitatori de origina turca , nu vad rostul sa traduc tema in engleza.
Am facut o cerere si pentru bet365 si adcash :) . Va multumesc mult pentru timpul acordat.
 
Loading...
Back
Sus