Monetizare site

Stereo

Member
Registered
Full Member
Salutari , detin si eu website micut de filme online(domeniu .com) site-ul are undeva la 200-250 de ultilizatori unici pe zi ,in crestere sper eu. Ma poate ajuta cineva cu un sfat despre cum as putea sa-l fac sa produca ceva. Nu prea sunt in domeniu ,deci nu am mai lucrat cu CPA/CPI . Daca conteaza la ceva traficul predomina din romania (63%) restul de 37% fiind din toata europa.
 
La trafic mic cel mai bine este cpa unde daca un user face actiunea care trebuie, iti poate produce ceva banuti.
Tubeadv au cont de suport aici pe forum si sunt destui care-i folosesc. Acestia sunt pentru cpa.
Popads, clickadu, adstera, propellerads acestea sunt cele care folosesc eu pentru popup si ads.
Atentie cu adstera ca pe mobil face auto redirect.

Mai poti merge pe whitelabel sau modele pentru chat gen chaturbate sau bonga, aici este cpa la care se castiga bine. Avem si un topic pe tema asta aici pe forum.

Mai poti aplica la adsense si sunt sanse sa te aprobe dar nu pune nici un alt ads daca aplici.

Majoritatea castiga din playere pe nisa filme online.

Iti mai recomand un topic scris de mine acum ceva vreme aici pe forum Tutorial - Optimizare reclame pe site

sa imi spui daca mai ai intrebari.
 
Da, dar la acel trafic nu sa se așteapte la bani multi, acum plătesc foarte puțin, dar se aduna la toate celelalte si se poate face o suma buna.
 
Sunt conștient ca nu o sa câștig mult poate chiar spre deloc însă decât nimic e ok. Momentan folosesc doar streamlare pentru filme dar plătesc foarte foarte prost .
 
Trebuie sa faci o combinație între ce oferă ei, popup tau si alt tip de reclame private, ale tale. Iti mai poți promova si propriile produse sau servicii daca oferi.
Analizează traficul si vezi ce ar putea fi interesați.
Pe 2target.net iti faci cont si afișezi o notificare pe site care poate fi orice dar pentru inceput poti alege unee userii pot da cat de mult le.place site tau si ij acest fel si de unde au dat click.

Sunt multe opțiuni si servicii pe net care te pot ajuta sa vezi toate acestea.
 
Loading...
Back
Sus