Monetizare site adult

Ma refer daca sunt si oferte de gen: Filmul este gata de download in loc de Filmul xxx este gata de download. Ceva diferit de dating/adult(soft sau hard).
Sau Video-ul este gata de vizualizare..introdu numarul si buton fain de vizualizare
Salut, nu avem oferte de genul ala inca, sorry, avem de gand sa facem , suntem in faza de implementare dar mai dureaza cu operatorii! Sper pe la jumatea lunii viitoare sa fim gata si cu alea. Vom avea horoscop, video funny, tarot, chestii de genul la care iti pot face landinguri cu flow mai usor la billing.
 
Salut, nu avem oferte de genul ala inca, sorry, avem de gand sa facem , suntem in faza de implementare dar mai dureaza cu operatorii! Sper pe la jumatea lunii viitoare sa fim gata si cu alea. Vom avea horoscop, video funny, tarot, chestii de genul la care iti pot face landinguri cu flow mai usor la billing.
super. De-abia astept sa le adaugati. Momentan nisa adut nu converteste la trafficul non-adult pe care-l am. Video funny si horoscop ar merge ca unse :p
 
Depinde de volumul de trafic ... la un trafic bun de peste 200k orice este negociabil si garantat cum au la hubtraffic sau junky.
Altfel lucrand doar cu cpa ... poti risca la 200k nici banii de hosting sa nu ii scoti
 
Depinde de volumul de trafic ... la un trafic bun de peste 200k orice este negociabil si garantat cum au la hubtraffic sau junky.
Altfel lucrand doar cu cpa ... poti risca la 200k nici banii de hosting sa nu ii scoti
Zi-mi o retea CPM care sa plateasca relativ ok pentru un trafic de 50-100k unici zilnic
 
Hubtraffic si junky - Daca imi dai 30% din castigul tau curat , te adaug pe awe ( intri doar doar daca ai peste 500.000 fie dintr-o sursa sau maxim 3 )
 
Depinde de volumul de trafic ... la un trafic bun de peste 200k orice este negociabil si garantat cum au la hubtraffic sau junky.
Altfel lucrand doar cu cpa ... poti risca la 200k nici banii de hosting sa nu ii scoti
Nu ai de unde sa stii pana nu testezi, daca traficul e de calitate nu exista risc pentru ca, asa cum am spus, CPM se bazeaza pe CPA in mare parte dar, cred ca stii asta deja daca ai traficul ala si apoi nu trebuie sa trimiti pe CPA tot traficul daca esti multumit cu rata ta la CPM, poti pune 1-2 bannere sus in pagina, vizibile si sa vezi daca face ceva fara sa iti afectezi tu rata! Sau daca poti face split la trafic, poti trimite traficul unde ai cpm foarte mic (ex. Romania, Bulgaria etc) catre oferte CPA directe sau smartlink ca sa optimizezi castigurile.
 
Cu ce cpa am tot lucrat eram dezamagit 70-100-120 usd per zi , asa cu cpm , cpc ambele network-uri merg spre 500 si sunt linistit fara sa ma doara capul
Succes incontinuare atunci, sper sa iti mearga asa mereu:)
 
Am scriu un topic pe aceasta tema dar se pare ca nu-l citeste nimeni. :D
Nu trebuie sa rulezi doar cpa pentru a castiga bani. Daca ai trafic care converteste pe CPA, atunci va converti pe orice alt sistem si asta pentru ca traficul este de calitate, nisat pe ceea ce faci, scrii, postezi, etc.
Oferte pur cpc rar vei gasi in zilele noastre, cel putin eu nu stiu nimic de asta. Ofertele cpm sunt dar nu toate sunt pur cpm si conteaza mult daca traficul converteste, adica cpa, cpl, cpi,cpv, etc.
Pe adult de cativa ani folosesc revshare pentru ca este mai profitabil pe termen lung decat cpm, unde bagi 10 bannere cand poti pune unul singur revshare si restul de 9 daca vrei neaparat pot fi de la alte retele.

Hubtraffic si junky
Cunosc ofertele lor si am colaborat insa baneaza foarte usor conturile la publisheri. Iar ca si client sa cumperi reclama nu recomanda daca nu ai creative/bannere care sa atraga conversie.
Unele retele cpm, chiar au o regula ca bannerele sa nu aiba ctr mare, adica prea atragatoare si sa primeasca click si conversie. Aceiasi regula o are si facebook.
 
Pentru cei care promovati pe Facebook, imi puteti spune cum faceti ca sa nu va mai fie blocat link-ul?
Am incercat si cu redirect la domeniu + bit.ly / goo.gl, dar tot degeaba.
 
Loading...
Back
Sus