Monetizare online - fara Adsense

stcalin

Member
Registered
Salutare tuturor!
Sunt nou pe aici, dupa cum prea bine puteti observa si as dori sa va intreb un lucru.
Detin un website care are 1000 vizitatori pe zi (nu ii dau numele, nu vreau sa fac reclama!) si as dori sa imi dati o idee de monetizare in afara de Adsense. Cei de la Adsense m-au banat pe motiv ca tema site-ului (este facut in wordpress) nu este corespunzatoare, etc. In fine, site-ul producea in jur de 200-300 euro/lunar, asa ca doresc sa imi dati cateva idei de monetizare. Fara pop-up, am incercat si nu e ok pentru vizitatori.
Mentionez faptul ca am incercat etarget.ro (plateste foarte, foarte prost - in jur de 40 lei pe luna) si adnow (in jur de 2 dolari pe saptamana).
Ce idei aveti?
Multumesc anticipat!
 
Daca e vb de site de filme online cu siguranta iti pot spune ca nu ai sa faci multi bani cu orice firma ai alege atata timp cat pui doar bannere .
Fara pop sa nu te gandesti ca vei putea strange mai mult decat faci acum , in general toate firmele platesc aproape la fel .
Oricum depinde foarte mult si de trafic si de unde vin aceste vizite fac aluzie din ce tari , la fel este valabil si la clicuri .
 
Daca e vb de site de filme online cu siguranta iti pot spune ca nu ai sa faci multi bani cu orice firma ai alege atata timp cat pui doar bannere .
Fara pop sa nu te gandesti ca vei putea strange mai mult decat faci acum , in general toate firmele platesc aproape la fel .
Oricum depinde foarte mult si de trafic si de unde vin aceste vizite fac aluzie din ce tari , la fel este valabil si la clicuri .
Mersi mult pentru raspuns, site-ul nu este de filme, este un site in romana despre o emisiune TV, traficul este undeva la 1000/zi din Google.
 
Astept alte propuneri! Am incercat cu AdNow, fac cativa centi pe zi. ETarget merge doar prost, undeva la cativa zeci de lei pe luna. Traficul este undeva la 1000 pe zi veniti din Google.
 
trimite-mi site-ul in privat si te pot ajuta eu cu niste propuneri cu ce folosesc eu
 
Loading...
Back
Sus