Monetizare Facebook?

RRR

Member
Registered
Salut,mai nou am vazut ca video-urile de pe Facebook sunt intrerupte de reclame (exact ca pe YT),aveti vreo idee cum sa activezi monetizarea pt video-urile tale? (am cateva video-uri si nu-mi dau seama cum sa le valorific).
 
Aha.Si cum sta treaba cu drepturile de autor?Ma refer la continutul postat,trb sa fie 100% al tau?
 
Din cate stiu, momentan este in versiunea beta doar prin america, ( nu stiu sigur, deci nu sariti pe mine :) )
 
Pai faza e ca am vazut foarte multe pagini romanesti care deja uploadeaza clipuri de pe YT pe facebook si le share-uiesc pe grupuri,de aia am intrebat.
 
Cu drepturile de autor Inca nu este CA pe YouTube, insa se practica mult dublu standard. Adica amundoi facem upload la aceiasi video si EU primesc strike si Tu nu. Cat merge trageti.
 
eu n-am inteles.. cum activez monetizarea?
 
De vazut am vazut si eu de ieri reclame ,acum am testat si eu si la upload video si la live peste 5 min dar nu vad niciunde vreo obtiune de monetizare... si facebook nu da explicati, nici in centru de ajutor etc nu vad nimic scris despre vreo monetizare.O fi in versiunea de testare inca oricum nu ar fi rea idea delok
 
Ultima editare:
Sau doar ei monetizeaza :)).. Am auzit ca vor sa bage si la videocall.
 
Inca e in test si nu poti tu activa monetizarea. Doar unele pagini mari, profile cu multi followeri pot, dar sunt selectati de facebook.
Pana o sa apara pe piata mai dureaza si da o sa fie probleme cu drepturile de autor.
 
Sunt cateva reguli pentru asta, insa activarea, optiunea este in fata voastra.
Daca aveti o pagina, faceti o app si apoi la product list aveti acolo optiunea.
Trebuie sa va faceti profil la facebook audience network.
 
O faci cum doresti. Apoi dupa ce ai facut aplicatia, scroll down si la final ai produc list sau ceva de genul ca nu stiu exact. Am contul in pending delete acum. :D
 
Care dintre acestea poate fi? Sau nu a aparut inca la mine? :D
xqEnybQ.png
 
Prima data Audience Network, urmezi pasii si ar trebui sa apara. Contul meu era pe UK si aparea pentru video. Chiar voiam sa fac un topic pe tema asta dar mi-a fost suspendat contul.
Voi face rost de alt cont si vad daca si cum apare.
 
Prima data Audience Network, urmezi pasii si ar trebui sa apara. Contul meu era pe UK si aparea pentru video. Chiar voiam sa fac un topic pe tema asta dar mi-a fost suspendat contul.
Voi face rost de alt cont si vad daca si cum apare.
De atunci nu ai primit nici un raspuns?
 
Am deja o aplicatie pe care am configurat Audience Network dar tot nu gasesc cum pot monetiza prin video.
 
acum m-am uitat si eu pe acolo, dar nu am gasit nimic de video, pe undeva pe acolo am chestia asta, Începe să livrezi audienţei tale reclame video in-stream. Solicită acum si ma baga in Quick Start for Audience Network, si ma pune sa imi creez aplicatie pe ios sau android, nu prea are treaba una cu alta,
Daca reuseste cineva sa posteze aici sa vedem cum sta treaba :)
 
A aflat pana la urma cineva cum se activeaza generarea?Adica am un clip cu 10k views,iar la statistici imi aprate "platit : 0"
 
Loading...
Back
Sus