Monedele Crypto sunt la reducere. Ce monede cumpărați?

RemusFlorin

Active Member
Registered
Full Member
După cum știti piața cripto a pierdut 70% de la ultimul boom. Acum este momentul sa cumpărați nu atunci cand BTC-ul este la 60 de mii sau 50 de mii...
Eu am cumpărat BTC la 35000 si BNB LA 340 $
Nu doar cele 2 sunt la discount ci toate sunt jos acum.
Nu este un sfat financiar, spun doar ce monede am cumpărat eu.
 
Si eu ma gândeam sa mai cumpăr câteva.
Când era BTC la 60 toti se gandeau ce bine ar daca ar ajunge iar la 39k ca vor cumpăra si ei.
A ajuns si nimic.

Eu pe lângă BTC as mai cumpără alte 2- 3 monede dar nu stiu care.
 
Eu spun că BNB este a 2 moneda cu riscul cel mai mic si cu un potential foarte mare de crestere.
Mai toate tokenurile care se lansează se fac pe Bep 20 deoarece taxa este mult mai mică decat pe Erc 20
De asemenea mai toate transferurile de crypto se face prin reteaua Binance Smart Chain deoarece taxele fiind foarte mici plătind in jur de 0.5 $ un transfer.
BNB este o utilitate și mai mult ca sigur vei iesi pe profit cu un risc cat de cat mai mic decat la altele.


Atentie !!! Dacă transferati BTC prin reteaua Binance Smart Chain Trebuie sa aveti wallet Binance Smart Chain.
 
Monede bune, pe langa ce s-a spus mai sus: DOT, LINK, EGLD, SOL.

Oricum, la ce scaderi au fost, daca mai aveti bani, orice luati acum va creste la un moment dat. Nu inseamna ca vor creste imediat, nu e sigur ca asta a fost bottom, nu stie nimeni asta.
 
Nu stiu de ce vi se par mizeriile astea de criptomonede ca sunt la reducere. Eu personal ultima data cand am cumparat bitcoin a fost la 7000 cand se anuntase virusul. Daca mai ajunge sub 10k, probabil atunci voi mai cumpara. Daca aveti bani de investit, investiti in ceva palpabil parerea mea.
 
Par la reducere bazat pe ce crestere si preturi au avut pana acum. Daca vor avea acelasi ritm, pret sau importanta pe viitor, nu stie nimeni, sau ma rog, niciunul din cei care sunt pe acest forum, poate doar cei "din spatele usilor inchise". Sau o fi vreunul si pe aici? :)
 
Loading...
Back
Sus