Modificare reclame adsense

Ionut Curca

Member
Registered
Full Member
salut,tuturor ! Poate sa-mi explice cineva cum pot proceda exact sa pot face sa-mi apara reclamele după adsense pe site-urile mele asemanator ca-n imaginea pe care v-am lăsat-o? Și cum pot seta sa apare mai mult de 2-3 reclame pe pagina ? Mulțumesc ! Sper sa ma poată lămuri cineva !

AEBD1D84-DB4D-4197-8B2E-F5B7772F2A73.png
 
Ultima editare de un moderator:
Reclama ce ai aratat-o o poti face in contul adsense, unde selectezi dimensiune personalizata si acolo pui width:300px;height:1050px . Iar cu setarea a 2 sau 3 reclame este simplu, poti pune manual in articol sau alegi un plugin, asta daca folosesti wordpress, sunt plugin-uri ce iti adauga reclamele unde vrei tu, pe toate paginile.
 
Reclama ce ai aratat-o o poti face in contul adsense, unde selectezi dimensiune personalizata si acolo pui width:300px;height:1050px . Iar cu setarea a 2 sau 3 reclame este simplu, poti pune manual in articol sau alegi un plugin, asta daca folosesti wordpress, sunt plugin-uri ce iti adauga reclamele unde vrei tu, pe toate paginile.
Am încercat cu ad inserțer ? E bun? N-am reușit ...imi apar doua reclame sus in pagina și încă vreo doua ,una la începutul articolului și unul la sfârșit ..
 
1. daca am inteles bine din imagine, mergi in contul tau adsense unde ai un code unic care il lasi pe google sa plaseze el reclamele unde doreste. Cand cineva intra pe mobil sau tableta si navigheaza mai mult de 1 link / pagina pe site ii va aparea o reclama pe tot ecranul inainte sa ajunga la pagina dorita. Este si unul special pentru mobile.
2. pentru a afisa mai mult de 3 reclame e nevoie de cont DFP care il unifici cu contul tau adsense. Sau varianta simpla este cum am spus mai sus, sa pui codul unic si lasi pe google sa puna cate reclame doreste.
Daca ai site de articole vezi ca este tag special pentru ads in articol. Codul unic nu baga in articol reclame. Deci in final doar doua coduri ai nevoie pe site.
 
Loading...
Back
Sus