Modificare cod Google Analytics

playhdbiz

Member
Registered
Salut, m-ar interesa sa pot urmari in analytics o informatie in plus atunci cand verific pe ce pagini am accesari, sa grupez urls cu autorul postarilor, la fel cum se face tracking la sursa trafficului, as vrea sa fac tracking la autor.
Atunci cand aleg parametrul respectiv sa imi afiseze stats cu toate url al autorului respectiv, care au traffic in perioada selectata.
Informatia (autorul) exista in sursa paginii, trebuie doar luata si trimisa in analytics la fiecare accesare, daca se poate modifica codul in asa fel. Mentionez ca nu eu trimit trafficul si nu pot folosi un tracking. Trafficul vine de la autorul fiecarui post si nu pot/nu vreau sa modific urls pt a vedea asta direct din link.
 
Stiu ca are asta in setari.
Vezi daca acest articol te ajuta.
SmartSelect_20220628-193801_Google.jpg


 
Mersi, dar nu e..cred ca au sters optiunea si oricum nu ar fi afisat nimic deoarece n-are cum sa stie autorii link-urilor daca nu sunt urmarite si nici trimise de mine. Trebuie un script care sa citeasca din sursa de la randul x valoarea y si sa o afiseze.
 
Asa ar functiona..asta daca ar avea ei in baza de date autorii postarilor mele, daca le-ar inregistra, insa nu au cum sa le aiba. Nu sunt public afisate, nu sunt link-uri atasate la postare, insa eu pot sa-i afisez in sursa fiecarei pagini ca sa poata fi preluata valoarea..pt asta trebuie facute ceva modificari.

Am gasit o varianta prin titlu..asa apare automat la titlul paginii in analytics daca adaug autorul la final de titlu..insa nu e prea ok.
 
Loading...
Back
Sus