Mini Drona care face selfie-uri .

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
Mini Drona este un proiect american si a fost denumita Nixie aceasta fiind un dispozitiv cu patru elice care se infoasoara in jurul incheieturii mainii cand nu este folosita si care are un ecran ca orice alt ceas inteligent .
Nixie poate fi folosită în modul bumerang, adică să fie lansată în aer pentru a face o fotografie şi să se întoarcă imediat la încheietură, dar va avea şi un mod numit Follow, care îi va permite să ne urmărească în timp ce mergem sau facem sport .

image.jpg



Mai multe poti vedea pe site plus un video foarte bun de prezentare Mini Drona Nixie .
 
acum sa vezi disperatii dupa [HASHTAG]#selfie[/HASHTAG] cum umbla cu astea prin aer. oare ce se intampla cand se aduna 10 care vor sa faca selfie cu aceasta drona? se ciocnesc in aer?
as vrea s avad acest experiment. :D
 
Sincer nu stiu la ce pret o sa poata fi cumparat d pe piata interna insa este un dispozitiv destul de interesant si util , nu pentru selfie ci pentru faptul ca poti face filmari cu el .
 
Mie mi se pare putin sf, in primul rand orice drona are o autonomie de maxim 15min (ma refer la astea hoby) deci dupa doua selfie trebuie pusa la incarcat, nu prea vad cum e posibil sa vina inapoi pe incheietura, o elice de drona poate provoca niste taieturi destul de urate.
 
Phoenix dupa cum se vede in clipul pus pe site nu pare deloc SF ba chiar din contra .
 
cum am spus mai sus, as vrea sa vad ce se intampla cand 10 persoane care au aceasta drona incerca sa faca selfie in acelasi timp si loc.
eu as folosi aceasta drona sa o filmeze pe elena udrea in inchisoare si apois a postez filme pe net. Va imaginati cate vizionari as avea?
 
Uitate mai atent in clip ca nu e deloc ceea ce arata in poze, este doar un prototip facut din cauciuc flexibil care il arunca dar nu arata sa vina inapoi sau sa-l urmareasca, e grav cand ti se baga o drona in par
 
@PhoeniXman hai ca a fost tare.
am gasit la ce poate fi buna drona asta. mergi in parc si o arunci in aer. aceasta cade in capul fetelor si tu baiat bun mergi sa le ajuti. in acest fel ai motiv sa te bagi in seama.
 
inainte ma uitat pe la balcoane sa nu ma vada cineva cand ma "usuram", acum trebuie sa ma uit si pe cer si dupa drone
M-ai facut sa rad bine . :p
Daca ma crezi sau nu, eu fac asta de mult. Mai ales aici cand mergi in club vinerea si iesi afara cu o dimnisoara. La orice colt e o camera sau poate chiar o drona. :D
 
clar o sa ma reprofilez catre baluri la tara, probabil la aia inca nu au ajuns dronele
 
Loading...
Back
Sus