Minare minergate

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
In acest topic vom discuta doar despre minare minergate.. Cum se face, cat poti castiga, trucuri, etc.
minergate este o platforma unde poti mina mai multe monede virtuale, pe linux, windows, ubuntu.
 
Întrebare:
Laptop Toshiba cu următoarea configurare:
AMD E1-2100 APU with radeon(tm) HD gaphics 1.00 ghz , 4 GB ram , 700 GB HDD , ar fi bun pt a mina o moneda virtuala de pe Minergate?
Daca Da...care ar fi cea mai buna monedă de minat.

Laptopul am sa îl las doar pt minare...nimic altceva
.
 
Pai cel ai bine descarca programul lor si vezi cat produce pe zi la fiecare. Daca rezultatul este bun, convenabil, atunci il lasa sa mearga.
Are si test programul sa vezi cati Hash produce pentru fiecare moneda.
 
Întrebare:
Laptop Toshiba cu următoarea configurare:
AMD E1-2100 APU with radeon(tm) HD gaphics 1.00 ghz , 4 GB ram , 700 GB HDD , ar fi bun pt a mina o moneda virtuala de pe Minergate?
Daca Da...care ar fi cea mai buna monedă de minat.

Laptopul am sa îl las doar pt minare...nimic altceva
.
O sa ai hash rate mic tinand cont ca nu ai placa video dedicata si minezi doar cu procesorul. Testeaza si vezi exact ce si cum...
 
Nu se merita ca la sfarsit de luna o sa ai de platit curentu mai mult decat produci.
Am incercat sa minez si eu de pe un laptop cu procesor i7 , avea si placa video buna , dar nu se merita. + in 2-3 luni il distrugi.
 
Întrebare:
Laptop Toshiba cu următoarea configurare:
AMD E1-2100 APU with radeon(tm) HD gaphics 1.00 ghz , 4 GB ram , 700 GB HDD , ar fi bun pt a mina o moneda virtuala de pe Minergate?
Daca Da...care ar fi cea mai buna monedă de minat.

Laptopul am sa îl las doar pt minare...nimic altceva
.
te uiti la dificultatea monedelor .Cauti pe internet site care arata dificultatea de minare .Fara sa faci teste , in acest mod vei avea la cunostinta ce moneda este usor de minat .
 

Cum retragi bani de pe Minergate ?
Poti retrage in euro ..sau doar in bitcoin?
Nu am multi dar vreau sa invat acuma cum se retrage ...ce comisioane au..daca au ...adica sa nu am probleme cand voi retrage sume mai mari ;)
Multam.
 
Din ce scrie pe site la ei, se poate doar in BTC sa retragi. Pui adresa BTC si vei primi suma, minus costul de tranzactie. In acest moment comisionul la o tranzactie este undeva la 1.03$, dar poate diferi si la fel minergate poate adauga propriul comision.
Fa o simulare si vezi.
 
poti retrage moneda minata in walletul la ce moneda ai minat, ai monero minat , poti scoate in monero , ai btc in walletul btc,ai ltc scoti in ltc(adica ai nevoie sa ai wallet ltc in pc la tine sau unde ti tu , click pe Withdraw)

Screenshot (105).png

taxa de retragere depinde de ce suma ai , eu de ex am 0,2% la monero la quarz quon am putine monede taxa este de 0,005

poti allege daca vrei sa ti se opreasca taxa sau I se opreste la destinatar , in cazul tau nu are importanta deoarece tot la tine ajung bani .
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus