Mi-a ajuns Galaxy S5 acasa

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
La sfarsitul lui ianuarie am comandat un galaxy s5 de pe alieexpres. Astazi mi-a ajuns acasa viu si nevatamat.
Configuratia este aceasta:
Unlock Phones:
Yes
Recording Definition:
1080P
Display Color:
Color
Thickness:
Ultra Slim(<9mm)
Design:
Bar
CPU:
Octa Core
Cellular:
GSM/WCDMA
Display Resolution:
1920x1080
Touch Screen Type:
Capacitive Screen
Display Size:
5.1
SIM Card Quantity:
Single SIM Card
Release Date:
2014
RAM:
2G
is_customized:
Yes
Band Mode:
1SIM/Dual-Bands
CPU Manufacturer:
MTK
Camera:
16.0MP
Talk Time:
5 Hour
ROM:
32G
Operation System:
Android
Feature:
GPS Navigation,Email,FM Radio,MP3 Playback,Touchscreen,Bluetooth,Wi-Fi,Memory Card Slots,Video Player,Gravity Response,Front Camera,Message,HD Video Player,GPRS
Battery Type:
Detachable
Item Condition:
New
Battery Capacity(mAh):
2800
Camera Type:
Front & Back Camera
Language:
English,Russian,German,French,Spanish,Polish,Portuguese,Italian,Turkish,Norwegian
Size:
142x72.5x8.1mm
Brand Name:
OEM
OS:
Android 4.4.2
GIFT:
Case / Touch Pen / Screensaver / Card Reader
Phone Model:
S5 i9600 G900
Screen LCD Type:
IPS

Nu este prima oara cand comand de pe acest site. De fiecare data mi-a ajuns produsul acasa fara probleme. Asa ca puteti comanda fara probleme.
Pretul a fost de 118$ cu 32Gb ROM si 32GB sd card.

Dovada la comanda
ggs5oX0.png


La cursul BNR de astazi 118$ 460.81 RON. Cred ca este un pret destul de bun. Daca se doreste vanzara acestuia, se poate scoate dublu.
Puteti comanda de aici acest telefon de aici.
 
Ceva nu se pupa in poza de pe site arata altfel.
Man nu stiu ce dovada doresti.
Tu crezi ca m-as injosi atat de mult incat sa mint in asa hal?

Daca chiar doresti urc si video care l-am facut astazi. Apoi poti verifica meta la video sa vezi cand si cu ce device a fost inregistrat. La vel poti face si la poza.
 
Man, nu am nevoie de dovezi, doar ca acolo pe site nu specifica clar ca este Samsung Galaxy S5 , iar in pozele lor nu apare sigla de la Samsung.
In rest nu prea am ce sa comentez.
 
Man, nu am nevoie de dovezi, doar ca acolo pe site nu specifica clar ca este Samsung Galaxy S5 , iar in pozele lor nu apare sigla de la Samsung.
In rest nu prea am ce sa comentez.
Aaaa, la asta te refereai.
scrie in titlu la telefon S5 si la specificatii: Phone Model: S5 i9600 G900

Eu l-am cumparat pentru specificatii si nu firma. Nu ma asteptam sa fie samsung s5 sau sa aiba logo acestora.
Am facut acest topic pentru cei care cauta o sursa ieftina de unde sa cumpere si apoi sa vanda. Stiu cativa care nu au incredere in acest site. Eu cumpara de multi ani de aici pentru a revinde produsele.
Pana acum totul a fost ok, iar toate comenzile beneficiaza de sistemul Escrow. Asta insemna ca vanzatorul nu intra in posesia banilor pana cand eu confirm ca am primit produsul si totul este ok.
In caz ca exista probleme banii ii primesti inapoi fara probleme.

Eu acest telefon il voi revinde intre 150 si 200 £ si il cumpar cu 88£
 
Ma bucur ca ai avut noroc sa primesti atat de repede pachetul, eu am comandat in ianuarie ceva, si de pe 5 februarie pachetul a ramas la Milano, nu se grabesc deloc astia. Data viitoate folosesc curier express, ca serviciile postale sunt de cacao.
 
Nu folosesc serviciile expres pentru ca mereu ma costa extra. Cel mai mult am platit la UPS 99 euro taxa. La DHL 65 euro si tot asa.
Chiar daca ajunge cu 2-3 saptamani mai tarziu nu e problema, decat sa platesc taxe extra.

Cu DHL a patit un amic de al meu. A cumparat un produs de 600 euro cu taxe de transport incluse. Cand a ajuns coletul acasa, [HASHTAG]#DHL[/HASHTAG] i-a cerut 135 euro taxe de transport. Amicul meu nu a acceptat, a contactat firma de unde a luat, acestia i-au confirmat ca este platit transportul, etc.
La 3 zile se prezinta DHL la el acasa si ii spune ca a fost o greseala de sistem.
Daca era prost si punea botul, lua teapa de 135 euro.
 
si eu am dat comenzi de pe aliexpress, inca astept cateva (20 :)) ) comenzi, spune-mi ca sunt siguri, ca deja au trecut cateva zile si nu mai am rabdare.
 
sunt siguri cel putin pentru mine.
Ai cumparat de pe link meu? Daca da ai ajutat mult.

Depinde ce sistem de livrare ai ales. Daca ai ales posta normala, va ajunge in 30-40 zile de cand a fost pus la posta. Nu uita ca fiecare vazator are nevoie de 1-10 zile timp de procesare a comenzii.
La mine in general ajunge in 21 zile coletul acasa.
Vanzatorul trebuie sa iti dea un code de traking si link unde poti verifica. In acest fel vei sti mereu unde se afla coletul.
 
nu, aveam cont, am luat prin transport gratuit, sa speram ca ajung, ca banii i-a luat :))
 
nu, aveam cont, am luat prin transport gratuit, sa speram ca ajung, ca banii i-a luat :))
Bani ajung la vanzator abia dupa ce confirmi tu ca ai primit produsele. Pana atunci sunt blocati in sistemul escrow. In caz de probeme bani vor reveni in contul tau in maxim 14 zile.
 
Loading...
Back
Sus