Metode trafic dupa update google?

daqogem

Active Member
Registered
Full Member
Salutare tuturor,
Ce recomandari pentru cresterea traficului aveti pe moment pentru un site de nisa filme/seriale care a scazut drastic in urma update-ului de pe 8 martie?
Va multumesc
 
Nu prea ai ce sa ii faci la site de filme se stabilizeaza singur in timp,Recomand descriere unica si nu copiata si distribuire pe retele sociale(facebook nu prea mai accepta linkuri de filme da delete pt Dmca si iti blocheaza contul o perioada) dar se poate pe G+,Twitter,Pinterest altele.De exemplu mie Pinterest imi trimite mult trafic.
 
Si ca un mic truc iti recomand orice tema cu autoimport de pe imbd,tmdb,etc.gen : grifus,dooplay,wp rafael,wpmovies,etc.Acum de ce? Pentru ca iti importa anul,regia,staruri,actorii,etc.Automat vei avea mult mai multe etichete create.Iti dubleaza,tripleaza rezultatele in cautare.Mult mai multe etichete = mult mai multe linkuri in cautare.Cu cat ai mai multe link-uri in cautare cu atat vei avea mai mult trafic.Ex unul din site-urile mele >h.jpg.Mai pe scurt iti recomand sa iti schimbi tema aia.Tema e frumoasa la ochii,dar nu este optimizata si este o tema greoaie.La un scurt speed test ce ti-am dat vad ca ai un scor de viteza de doar 16 Desktop.....nu mai spun de mobil.Nu este ok....
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus