Metode promovare canal Youtube nou

Teo

Member
Registered
Full Member
ce metode de promovare pentru un canal de youtube nou imi recomandati? ma intereseaza si cele platite si cele gratis..... buget 200$ pe luna
multumesc
 
Pai cu bani : reclama direct de la google ads, facebook, youtube, instagram. Si tot cu bani poti plati persoane care sa te promoveze pe canalele lor deja existente sau pe paginile lor de facebook/instagram. Sunt care fac asta si pe 10 euro ...

Acum depinde si ce canal ai tu. In primul rand trebuie ca tu sa ai un continut de calitate, promovarea nu ajuta prea mult daca nu il ai, si multi ar refuza sa te promoveze si cu bani daca ai un continutul mult sub al lor ...

P.S. Si nu in ultimul rand conteaza si nisa si ce vrei sa faci. Daca vrei sa faci youtube normal gen vlog-uri sau alt gen de continut de calitate, sau vrei sa trantesti niste clip-uri si sa promvezi niste link-uri in descriere ...
 
multumesc de raspuns , am facut un canal de experimente gen ce se intampla daca calci chestii cu masina etc. eu cred ca va fi de calitate, ai idee de un site unde as putea sa gasesc persoane care m-ar promova pe paginile lor contra cost? multumesc
 
Pt. asta cel mai bine ar fi sa faci singur un research, eventual sa se poata plia cat de cat cu nisa aleasa de tine ... Iar apoi sa-i contactezi pe fiecare in parte pe email/youtube/instagram si sa le ceri un pret ...

Din ce imi aduc eu aminte, Thelink desi are peste 500 de mii de abonati pe youtube, cerea 10 euro ca sa te puna cateva secunde in clip la inceput. Parca aia era suma, sper sa nu ma insel ...

instagram.com/the_link11 si are email-ul in descriere ... Asta ca sa-ti faci o idee cum ii poti contacta. Daca esti logat pe instagram de pe telefon, la majoritatea le poti da email chiar daca nu il au in descriere ...

P.S. In general tu trebuie sa contactezi vloggeri mai mici si nu tot timpul iti raspund, iti trebuie rabdare ...
 
Pt. asta cel mai bine ar fi sa faci singur un research, eventual sa se poata plia cat de cat cu nisa aleasa de tine ... Iar apoi sa-i contactezi pe fiecare in parte pe email/youtube/instagram si sa le ceri un pret ...

Din ce imi aduc eu aminte, Thelink desi are peste 500 de mii de abonati pe youtube, cerea 10 euro ca sa te puna cateva secunde in clip la inceput. Parca aia era suma, sper sa nu ma insel ...

instagram.com/the_link11 si are email-ul in descriere ... Asta ca sa-ti faci o idee cum ii poti contacta. Daca esti logat pe instagram de pe telefon, la majoritatea le poti da email chiar daca nu il au in descriere ...

P.S. In general tu trebuie sa contactezi vloggeri mai mici si nu tot timpul iti raspund, iti trebuie rabdare ...
Parerea mea ca e o pierdere de bani sa apelezi la un cont de yt care are o nișă diferita decat a ta și in plus cum zici tu sa te puna cateva secunde in clip e ceva superficial si nu ai atrage mare lucru, sunt sigur de asta.
 
Ma indoiesc ca o sa gasesti ceva calitativ pe fiverr pe zona asta de youtube/instagram etc. In general acolo iti vand la 5$ trafic de nici 50 de centi ... Daca cumperi trafic de pe exchange-uri, ala mai rau face canalului decat bine ...
 
Daca te adresezi romanilor si mai ales tinerilor cea mai ieftina promovare este chiar si cea de pe live-uri, Antonio Pican face promovari cu spam in live chat si am tot urmarit tipurile astea de reclame iti aduc pentru 10-15 euro un numar de 800-1000 abonati pe care apoi depinde doar de tine cum ii valorifici pe canal tau :D
 
Loading...
Back
Sus