NeTestat Metode de făcut bani pentru anul 2021

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
In acest topic voi posta toate metodele care le cunosc sau aflu.
Daca cineva stie o metoda, puteți posta mai jos dar va rog sa fiti sinceri si fara porcări.

Încercăm împreună sa găsim metode de făcut un ban in plus.
La unele e posible sa fie nevoie de colaborare, la alte invidual.

Nu aruncați un link de referal sau afiliate pur si simplu.


Voi incerca ca la fiecare sa ofer cat mai multe informații posibile.

Update:
Incepem de la zero si la final de an vedem cat am făcut fiecare.
Telul meu este 44.000 euro la final de an 2021.
Sa vedem cat realizez.
 
Ultima editare:
Criptotab este un browser sau extensie care mineaza si poti scoate btc.
Nu stiu daca plateste dar vorbeste multa lume despre ei. In principiu e simplu, instalezi ce iti da ei acolo si apoi iti vezi de treaba ta.

PlayTester - esti platit intre 9 si 36$ pe ora pentru a te juca. Este disponibil pentru America. Canada si UK. Cred ca se poate folosi vpn. Cont merge sa faci daca alegi tara din uk, insa nu stiu cum este dupa, pentru ca nu am mers mai departe.

Platit sa uci poze. Urci poze care iti apartin sau sunt Creative Commons. Conform lor esti platit cu 0.25 centi per vizioanare, insa in cont apare ca plata este de $0.0025 , adica 2.5 per 1000 vizionari.

Vinde domenii - asta e o metoda mai veche postat de mine si cred ca merita incercat

Publica articole - Metoda asta cred ca o stiti. Publicati articole si castigati din vizionare/citire

De retinut ca nu sunt cine stie ce, dar toate impreuna por aduce ceva. Voi reveni cu altele curand.
Daca aveti sugestii postati mai jos, plus putem discuta pe fiecare site in parte.

NeTestat - OtoHits - Traffic pt arc.io - aceasta metoda o testez acum. Nu am facut mare lucru dar astept, cu 300 milioane credite poate scot ceva considerabil.
 
gamivo - Acest site vinde jocuri online, skin, coduri promotionale si cam tot ce tine de aceasta nisa + multe altele. Este o metoda usoara de facut bani. Comisionul este de 8% din comenzile aduse de tine.
 
fiverr affiliate este un site un poti castiga din vanzarea produselor gen logo, prezentare, seo, etc.

Sunt usor de vandut si iti poate aduce un venit frumos.
Pe fiverr poti vinde si tu proprile creatii digiale gen logo, prezentare video si cam orice vrei tu. O metoda buna este sa vezi ce este in top la vanzari si apoi faci si tu la acelasi pret sau unul mai mic. Pentru asta ai nevoie de un cont Canva Pro care il poti face gratis pe acest link.


Ceea ce faci cu Canva Pro mai poti vinde si peopleperhour insa la un pret ceva mai mare decat fiverr.
 
Am să prezint și eu o metodă de făcut bani. Speculatie pe exchange a menedei bitcoin.
După cum știți o parte din voi bitcoin se află pe un trent crescător dar de o săptamâna se pare ca stagneaza oscilând in jurul sumei de 30000 $
Din punctul meu de vedere va mai stagna pretul în jurul aceleași sume de 30 000 aproximativ o săptămână
Deci dacă aveti bitcoin vă recomand să deschdeți ordine in jurul sumei de 32000 iar după ce vindeți deschideți ordine de cumpărare cu 31000
Eu rulez în jur de 1300$ si am fost puțin mai îndrăzneț si am deschis un ordin cu toată suma la prețul de 32700 ... Acum să vedem dacă îmi și iese.
la sume de peste 300 dolari se cunoaște și se merită riscul.
Oricum să știți că există și riscul ca profețiea mea să nu fie valabilă... E doar o idee în care unii chiar câștigă bani frumoși din speculații bitcoin.
 
E doar o idee în care unii chiar câștigă bani frumoși din speculații bitcoin.
Din speculații mereu s-au scos bani multi insw trebuie sa fii bun, sa ai înclinație spre asa ceva.
Cunosc destui care fac bani din asta. E o fata de 25 ani din Romania care face garla din speculații cu valută.

Sa nu uitam de cel din Portugalia (care am mai scris despre el) care a făcut peste 20 milioane euro anual trecut din vânzarea de masti si a început cu 100 euro.

Eu la vanzari nu sunt bun.
 
adsupply - reclame gen mgid plus VAST si VPAID la cerere. E bun pentru cei cu IPTV cu player propriu si daca traficul este din USA, Canada au rata buna. Pe europa nu au rata buna, cel putin la mine, unde mi-au dat 0.17$ cpm.

cpm media - doar ce am facut cont si iti apare imediat link la direct ads.Am intrat de 10 ori pe acel link si vad ca le-a contorizat pe toate, deci e posibil sa mearga la ''chestii'.

Cum faci rost de video pentru tiktok


  1. acceseaza https://www.pexels.com/@alex-hardy-16869969
  2. cauta video pe nisa ta
  3. le descarci la tine in telefon sau calculator
  4. le urci pe tiktok unde le poti edita si customiza in app, asta daca e pe telefon
  5. pune in bio un short url cu link catre o oferta sau referal
  6. invita oamenii sa iti acceseze link din bio
  7. cat mai nisat sunt clipurile urcate cu atat conversia poate fi mai mare
Puteti scoate bani din vizitele la short url cat si din vanzari la produsul sau serviciul promovat.


Update legat de .pexels.
Se poate face bani si cu acesta. Urci continut media si poti primi donatii. Am vazut profile care au cateva milioane de donatii.
Nu stiu cat se scoate dar e bun de testat, cine face/realizeaza continut media.
 
Ultima editare:
UserTesting - the platform allows you to quickly receive feedback from customers. You can create your own tests from scratch and do product reviews. Data is protected, 24/7 support works You must register, fill out an application and take a test to receive assignments. After that, paid offers will be available to the user.



Userbrain - earnings from testing within 15 minutes. Register, install a Chrome extension or an iOS app. You need to pass a qualification test, get approval to participate in and you can earn $ 3 for each test.



TryMyUI - getting paid for honest reviews is the credo of this platform. You test sites, give an expert opinion, and after being accepted by the appraisers, every Friday payment comes to PayPal. Before starting work, you will have to pass a qualification test.



Userlytics is a platform where customers are better known than each other. User testing, as a result of which you can earn from $ 5 to $ 90, depending on the scale. The main thing is to be attentive and know English well.



IntelliZoom is a platform with the most simple and user-friendly interface. The company conducts UX tests on computers and mobile devices. Payment for video reviews ranges from $ 2 to $ 10.



testIO - the platform was created for QA testers and issues tasks for various applications. If you can find a bug, a crash and the problem is critical, you will earn more. Payments are monthly.



Checkealos is an online user reviews platform that helps businesses build better websites and apps. Each review costs around € 8 and a session lasts 15 minutes. If you don't know English, you can work in Spanish.



PingPong - the largest earning options here. According to the description of the service, the reward can be up to 200 euros. The main thing: a stable Internet and a desire to work
 
E o aplicatie in care depozitezi bani si ai sansa sa castigi la tombola din cate am inteles.
Mi-a atras atentia ca este recomandata de unul dintre oamenii pe care ii urmaresc cu interes in lumea bussines-ului.
Aici e videoclipul in care spune ca a investit cu putin sub 1 milion dolari pe platforma asta.
 
E o aplicatie in care depozitezi bani si ai sansa sa castigi la tombola din cate am inteles.
Mi-a atras atentia ca este recomandata de unul dintre oamenii pe care ii urmaresc cu interes in lumea bussines-ului.
Aici e videoclipul in care spune ca a investit cu putin sub 1 milion dolari pe platforma asta.
Dar banuiesc ca trebuie sa fii din America?
 
Am testat o aplicatie mobila care te plateste pentru:
  • a asculta muzica
  • vizionare de reclame
  • te joci
  • incarci telefonul (asta pentru ca aplicatia descaca putin bateria)
Eu cand vreau sa ascult muzica instalez aplicatia, cand nu vreau sa imi descarce bateria o dezinstalez. Si tot asa. Am scos de proba 3$.
Link spre aplicatie
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus