Metoda de facut bani din CPA - SOI/DOI

th3wizz

Member
Registered
Sunt destui ce promoveaza/promovau aceste oferte prin facebook cu cont de fata+whatsapp business (castigurile ajungeau si la 150-200 $ pe zi), dar tinand cont ca in ultimul timp crearea unui cont facebook devine din ce in ce mai dificila, va prezint o metoda secundara prin care puteti scoate un castig decent (undeva la 35 - 40 $ pe zi).

1. Pentru inceput aveti nevoie de o adresa e-mail valida (pref: gmail/yahoo tinand cont ca sunt unele dintre cele mai sigure existente).

2. Aveti nevoie de un cont pe o pagina ce promoveaza oferte CPA (eu personal folosesc imonetize)
- La crearea contului trebuie sa specificati de unde vine traficul (Eu am dat ca raspuns social network folosind postari si pagini web personale folosind reclame de tip TEXT/BANNER)
  • De asemenea va trebui sa oferiti datele de contact (recomand Skype/Telegram) unde unul dintre managerii acelei pagini va va contacta.
  • Dupa ce contul va fi activat veti avea posibilitatea de a crea un "smartlink", acel smartlink fiind linkul pe care trebuie sa il promovati (eu am folosit bit.do pentru scurtare)
3. Veti avea nevoie de promovare, eu pentru promovare am ales site-ul freelancer (posibil sa va ceara o taxa de 5$ pentru a putea posta proiecte). Da, vom folosi freelanceri pentru inregistrarea de conturi pe oferta!
- Posteaza un proiect nou (in engleza) folosind:
- Titlu: Account creation for dating site US ips needed long term work needed.
- Mesaj: I need 50-100 accounts created on 1 dating site using account details from www.fakenamegenerator.com. Accounts must be activated and confirmed via email.

4. Dupa ce veti fi contactat de diversi freelanceri, le puteti da datele de contact tip telegram pentru a evita eventuale comisioane.

5. Daca veti folosi imonetizeit ca website de CPA, atunci va recomanda sa cautati freelanceri ce va pot aduce vizite de pe Italia,Franta,Danemarca,Norvegia,Finlanda sau Germania deoarece platesc cel mai mult.

6. De asemenea le puteti specifica freelancerilor folosirea programului “user agent switcher” pentru firefox si clear cache pentru fiecare inregistrare.

7. Ratia de sex trebuie sa fie diferita in fiecare zi, de exemplu in prima zi 60% Barbati si 40% Femei, ziua a doua 70% Barbatis si 30% Femei etc.

Vei plati freelancerii undeva la 0.10$ - 0.30$ dar vei castiga intre 1$ - 12$ la fiecare inregistrare (depinde ce rate au tarile in ziua respectiva).
Trebuie de asemenea sa eviti rata de click de 100%, pentru a face asta ai nevoie de traffic. Poti cumpara vizite pe diferite site-uri (Eu folosesc un proiect personal numit WEBSTATS ce genereaza destul trafic pentru click-urile primite).

Sfatul meu este sa nu va intindeti la castiguri enorme din primele zile (se poate face) pentru ca veti fi luati in vizor de catre echipa imonetizeit, limitati-va la 10$ pe zi in prima saptamana, 20$ a doua, 30$ a treia etc.

Asta e cam tot ce trebuie sa faceti, e simplu!
Motivul pentru care v-am postat aceasta metoda este simplu: Am cautat ani la rand o metoda de a face bani online dar am reusit sa gasesc doar metode de scoteau 10$ pe luna in cele mai bune cazuri (in cele mai rele cazuri mi-am virusat laptopul). Apoi am dat de google AdSense pe site-uri de stiri cu trafic de pe social dar ratele la AdSense au scazut drastic (Pe vremuri scoteam si cate 1500 de euro pe luna din AdSense) motiv pentru care am trecut pe CPA SOI/DOI.

Spor la bani iar daca considerati ca aceasta metoda este o metoda buna, va puteti inregistra pe link-ul ACESTA pentru a completa oferta mea in semn de multumire iar daca considerati ca este o pierdere de timp atunci va rog sa o ignorati.
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus