Mesaj de la Mark Zuckerberg pe Facebook

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Mark Zuckerberg mi-a da mesaj astazi cand am accesat pagina de facebook. Crede ca prin acest mesaj ma poate convinge sa cumpar reclama iar?
0cQMxaW.png

Restul stirei aici:
https://www.facebook.com/business/news/two-million-advertisers-uk/
 
ce pot sa spun, incerca si ei, probabil o publicitate pentru afacerea "x" este benefica, de la mine sa astepte mult si bine
 
In ultima perioada Mark a inceput sa faca "acte de caritate" si sa se implice in comunitatile sarace din lume. Cred ca totul este vorba de marketing, nimic altceva, plus mai aduce si clienti facand astfel de anunturi.
 
Normal ca este marketing mai ales peste ocean. Donezi 100 milioane de $ si primesti inapoi de la clienti 500 milioane $.
Google anul trecut a dat inapoi din veniturile sale la publisheri peste 3 miliarde de $, pe cand apple, facebook, bing, nu a dat nimic.
Cred ca asta spune multe.
 
Tot ce fac ei este marketing, si eu am un proiect in care este in punctul de stand by; ajutam oamenii fara adapost filmandu-ne si avand pe noi un tricou cu firma de productie publicitara in care ne prezentam si atunci serviciile noastre.
 
Tot ce fac ei este marketing, si eu am un proiect in care este in punctul de stand by; ajutam oamenii fara adapost filmandu-ne si avand pe noi un tricou cu firma de productie publicitara in care ne prezentam si atunci serviciile noastre.

Pe romania e putin mai greu sa ai aceleasi rezultate ca peste ocean, dar daca este realizat bine campania, poti castiga un mare plus de imagine.
Iti recomand sa angajezi o persoane special pentru astfel de activitati, care stie sa se prezinte in fata oamenilor, sa spuna exact ce trebuie spus, sa de-a bine pe sticla, etc.

Un mic test la angajare este sa pui persoana respectiva sa vorbeasca 5 minute despre un produs fara sa se repete. Daca reseste si 60 secunde tot este bun.
O alta recomandare este sa alegi bine culorile la tricouri sau cu ce vor fi imbracati voluntarii. Pe fata sa scrii un text gen: Suntem aici pentru ca ne pasa.
Iar pe spate Voluntar + numele la firma ori domeniu.

Inainte si dupa sa faci un press release.
Am facut multe actiuni caritabile pana acum iar cea mai mare activitate a fost de 2200 voluntari.
 
Da, cam asta este ideea, intr-adevar, nu avem acelas rezultat ca peste ocean, dar totusi eu zic ca un rezultat pozitiv am avea, buna ideea cu ce sa scriem pe tricouri.
 
Loading...
Back
Sus