Risc mare de neplata Meloads

Ati mai auzit ceva de ei ? I-am dat mesaj lui gabriel de pe 7 septembrie.
La mine este inca in asteprare. In mode normal saptamana asta care vine ar trebui sa faca plata. Ramane sa vedem.
 
Din ce-am observat eu, sunt CPM si nu contorizeaza clickurile ... doar impresiile. Eu am cateva site-uri de filme/seriale si totul a fost ok pana acum. Am primit toate platile, deci nu ma pot plange. Astfel ca, sa spui ca ceva e scam cand defapt plateste, nu e corect, nu? Presupun prin absurd ca unii din oamenii de aici au fake views si se asteapta sa fie platiti, patetic. 3732
 
Din ce-am observat eu, sunt CPM si nu contorizeaza clickurile ... doar impresiile. Eu am cateva site-uri de filme/seriale si totul a fost ok pana acum. Am primit toate platile, deci nu ma pot plange. Astfel ca, sa spui ca ceva e scam cand defapt plateste, nu e corect, nu? Presupun prin absurd ca unii din oamenii de aici au fake views si se asteapta sa fie platiti, patetic. Vezi atașament 3732
ti-au platit in ultima vreme??? deoarece este prima data cand am facut si eu cerere de retragere prin septembrie pe 1 sau 2 si inca nu am primit nimic...toate impresiile sunt reale au venit din site-ul pe care il am pus in semnatura
6fdb4470dd7effbc2408cf7abfb26ff3.png


04d8bc905a14c9ced83063369bce1dd6.png
 
Ultima editare:
@Ade Au platit TOT, sunt deja la a 3-a luna cred ....Prima data nu am stiu ce sa fac ... si mi-au platit din luna din urma .. prima a fost vreo 35$ parca ... apoi la final de luna au platit fix cat am facut cu o luna inainte. Plus in afara de asta mi-au trimis mail si mi-au zis ca ei nu platesc decat ce ai facut luna trecuta .... gen cum e la mgid. Eu nu am avut probleme cu ei, spre deosebire de ce zic oamenii aici.
 

Atașamente

  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    207,6 KB · Vizualizări: 18
  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    32,3 KB · Vizualizări: 18
Din ce-am observat eu, sunt CPM si nu contorizeaza clickurile ... doar impresiile. Eu am cateva site-uri de filme/seriale si totul a fost ok pana acum. Am primit toate platile, deci nu ma pot plange. Astfel ca, sa spui ca ceva e scam cand defapt plateste, nu e corect, nu? Presupun prin absurd ca unii din oamenii de aici au fake views si se asteapta sa fie platiti, patetic. Vezi atașament 3732
Intelege ca pe 19 august le a fost banat contul de adsense pe care erau tinute toate site urile din romania. Drdiscord.com era domeniul. L am intrebat pe skype daca intarzie platile din cauza asta si mi a spus "nu cred". De atunci n a mai intrat pe skype. Ce fake views tot visezi. Daca unii au de luat sume mari nu inseamna ca si traffic fals automat. Erau site uri colosal de mari care ii foloseau, gen primewire si watchseries. Acum nu ii mai folosesc, oare de ce? Ca au fake views? Aia faceau suma ta pe o luna in 2 ore.
 
Si eu am primit in aceiasi data un mesaj ca mi-a fost activat contul desi era activ, plus mi-a activat toate site-urile adaugate, unele de aproape un an. Insa plata nu a fost facuta.
 
Si eu am primit ceva de genul:

Your account status has been updated.Please find the details below.
Advertiser Account : Active
Publisher Account : Active
 
Nu știu ce se întâmplă exact.... Am observat ca s-au adăugat anunțuri noi. Nu înțeleg de ce nu corespondeaza cu noi. La e-mail nu răspund. Avea potențial de avansare compania asta. Pacat ca isi vor face o imagine negativa.
 
Loading...
Back
Sus