De ce nu faci un topic la fel si pentru adnow? Sunt destui useri pe forum care si-au luat teapa la fel cum ti-ai luat si tu.
 
  • Like
Reactions: J.D
Cei dupa videomega isi asupa totul.
Videomega este site legal,deci nu ai dece sa te temi ;)
Serios? videomega este legal? de cand este legal sa gazduiesti si sa pui la dispozitie materiale fara drepturi de autor?
Cod:
„constituie infracțiune și se pedepseste cu închisoare de la 1 an la 4 ani sau cu amendă punerea la dispoziția publicului, inclusiv prin Internet sau prin alte rețele de calculatoare, fără consimțământul titularilor de drepturi, a operelor ori a produselor purtătoare de drepturi conexe sau de drepturi sui-generis ale fabricanților de baze de date ori a copiilor acestora, indiferent de suport, astfel încât publicul sa le poata accesa în orice loc sau în orice moment ales în mod individual.[URL='https://ro.wikipedia.org/wiki/%C3%8Enc%C4%83lcare_a_dreptului_de_autor#cite_note-1'][1][/URL]”

Deci prin urmare atata timp cat tu pui la dispozitie pe site-ul tau (prin embed, gazduit de un site care nu este al tau, etc) materiale fara drepturi de autor, este ilegalitate (vezi cazul 990.ro si altele).
 
De ce nu faci un topic la fel si pentru adnow? Sunt destui useri pe forum care si-au luat teapa la fel cum ti-ai luat si tu.
Dece ar face alcineva topic pt alcineva care a luat teapa de altundeva...poate face linistit cine a luat teapa daca are dovezi..nu??
El a luat teapa de la firma Media Venus ...;)
 
Cei mai tepari oameni pe care i-am intalnit pe internetul asta, astept de luni pana joi cu plata in "procesare" si joi seara la ora 9 ma trezesc ca am plata "in hold"
Ma gandesc ca imi trimit vineri plata, aveam de incasat 220 $ de la ei, vineri ma uit in cont si tot la fel vad "in hold" dau un ticket sa intreb ce s-a intamplat
Raspunsul lor a fost ca verifica trafficul, sa astept 7 zile si dupa revin cu raspuns. Zic ok faceti ce vreti atat timp cat nu am bagat nici un iframe nu stau cu griji.
Nu a mai durat 2 ore si aveam contul suspendat :))
Media Venus mi-a dat teapa cu 352 $ per total la blocarea contului, banii care ii aveam in hold si banii de saptamana asta
Eu va spun ca reteaua asta sau ce mama masii o fii va disparea cat de curand de pe internet si va recomand tuturor sa le scoateti reclamele, si asa site-urile mari le-au dat delete de mult timp la fraieri, de ce oare ? :))
MEDIA VENUS = TEPARI SCAM 100 %
 
Loading...
Back
Sus