Marfa din Turcia

MrBeni

Member
Registered
Full Member
Este cineva pe aici care a adus marfa din Turcia? Sau aduce.... Daca este cineva si poate sa ne impartaseasca din experienta sa ar fi super
 
Aici nu cred ca vei gasi importator. Recomand sa te alaturi grupurilor de pe facebook gen
In grup sunt doar imbracaminte din Turcia. Poate gasesti acolo un importator.
 
Daca ai de gand sa aduci haine si marfa din turcia incercand sa o vinzi pe facebook cu sau fara promovare platita, trebuie sa te gandesti bine cum o livrezi si cum iei banii pe ea, acum toate firmele de curierat sunt obligate sa declare la anaf tot, iar conturile bancare acum sunt linkuite direct la anaf si ei vad tot. Deci gandeste-o bine inainte sa te apuci de investit!
 
Poti sa aduci marfa din Turcia, de unde vrei tu, Burkina Faso , dar sa faci treaba cu facturi. A mai fost pe undeva pe aici un topic
 
Daca ai de gand sa aduci haine si marfa din turcia incercand sa o vinzi pe facebook cu sau fara promovare platita, trebuie sa te gandesti bine cum o livrezi si cum iei banii pe ea, acum toate firmele de curierat sunt obligate sa declare la anaf tot, iar conturile bancare acum sunt linkuite direct la anaf si ei vad tot. Deci gandeste-o bine inainte sa te apuci de investit!
Hmm, multumesc pentru informatia asta. Chiar o sa me informez despre fan curier si altele sa vad daca sunt probleme pentru inceput cu 4-10 colete pe zi trimise. Iar prin banca trec doar bani pentru firma din Turcia. Iar pe viitor o sa deschid firma
Poti sa aduci marfa din Turcia, de unde vrei tu, Burkina Faso , dar sa faci treaba cu facturi. A mai fost pe undeva pe aici un topic
De ce cu facturi?
 
Hmm, multumesc pentru informatia asta. Chiar o sa me informez despre fan curier si altele sa vad daca sunt probleme pentru inceput cu 4-10 colete pe zi trimise. Iar prin banca trec doar bani pentru firma din Turcia. Iar pe viitor o sa deschid firma
De ce cu facturi?
Pai ti-am zis despre firmele de curierat pentru ca stiu sigur ca ei declara tot, fie ca iei banii de la ei bancar fie ca ii iei cash. In special fan curier! Ca doar nu se baga ei in rahat pentru tine sau pentru mine. Mai ales acum cand anaf au sarit pe absolut toata lumea.

Sfatul meu e sa pleci direct cu firma la drum, incearca sa gasesti un contabil fff bun care sa te invete cum trebuie cum sta treaba ca sunt o multime de posibilitati cu impozit mic si etc.
 
Loading...
Back
Sus