Mare nedumerire

ghiocel30

Member
Registered
Buna ziua.Am un blog unde public diverse stiri preluate si modificate de mine ca si tex dar fara sa ma abat de la subiect ....De cateva zile am foarte multe vizite pe site de pe Twitter si as dori sa stiu daca nu cumva vin de la un bot..Eu public si pe Twitter de luni de zile dar pana acuma nu am avut vizite decat foarte rare de acolo...Stirea este despre sport (fotbal)..Chiar daca vizitele pe site sant reale macar poate ma lamureste cineva ce sa intamplat de fapt..Va multumesc
 
Buna ziua.Am un blog unde public diverse stiri preluate si modificate de mine ca si tex dar fara sa ma abat de la subiect ....De cateva zile am foarte multe vizite pe site de pe Twitter si as dori sa stiu daca nu cumva vin de la un bot..Eu public si pe Twitter de luni de zile dar pana acuma nu am avut vizite decat foarte rare de acolo...Stirea este despre sport (fotbal)..Chiar daca vizitele pe site sant reale macar poate ma lamureste cineva ce sa intamplat de fapt..Va multumesc
Analizeaza si tu pe ce articole mai exact ti-au venit foarte multe vizite din Twitter, ( defapt fa o analiza doar cu Twitter pe ultimele x luni ) si vezi ce subiecte au fost mai accesate. Apoi poti cauta si tu informatii despre acel subiect poate a devenit viral :).

Poti incerca sa te uiti si la timpul petrecut pe site a celor din Twitter. Poti incerca si in Google Analytics cei care au venit din Twitter sa vezi ce pagini au mai vizitat ( adica un istoric al fiecarui vizitator/client id ).
 
Vizitatorii de pe Twitter au citit si ultimele articole.Bani nu am castigat tinand cont de faptul ca au fost doar vreo 50 euro centi in total (am avut si zile bune cu castiguri de pana la 9 euro dar nu in cazul de fata)...Vizite in total au fost in jur de 300 dar pe mine ma speriat faptul in sine...Blogul il am de vreo 3,5 luni postand constant si pe Twitter dar fara nici un rezultat si dintr-o data boommm doar pe acel articol..Vreau sa inteleg ce sa intamplat si cum sa ajuns la asta si daca ma poate lamuri cineva exact m-ar putea ajuta pe viitor.Am peste 800 de articole publicate pe Twitter dar fara succes.Articolul in cauza mi-a generat trafic cat nu am avut in 3,5 luni de pe Twitter.Nu stiu daca pot publica aici blogul chiar daca e in Italiana si nu m-ar avantaja cititori din Romania dar daca imi scrie cineva in privat il scriu acolo.Va multumesc pentru raspunsuri.
 
Loading...
Back
Sus