Managed Challenge pentru accesari VPN si proxy

AnoniMouse

Active Member
Registered
Full Member
Salut!
In ultima perioada am tot vazut ca multe site-uri daca le accesezi cu vpn activat sau cu proxy, cloudflare nu te lasa sa intri direct si iti afiseaza "Managed Challenge". Daca accesezi fara vpn nu mai apare.
Am incercat cu "cf.threat_score" less than or = 2. (am incercat diverse combinatii dar nu mi-a reusit)
Presupun ca nu a bagat nimeni manual ASN-ul la toate vpn-urile si proxiurile de pe internet in cloudflare.
Stie cineva ce regula trebuie bagata in firewal la cloudflare sa faca treaba asta?

Multumesc!
 
  1. Acceseaza panoul de control Cloudflare si selecteaza domeniul pentru care doresti sa activezi Managed Challenge.
  2. Navigheaza la secțiunea "Firewall" din meniul de configurare.
  3. Selecteaza "Challenge Passage" din meniul "Firewall Rules".
  4. Adauga o regula pentru a bloca accesul la site prin intermediul unui VPN sau Tor. Poti selecta opțiunea "Block" și "Add a condition" si selecteaza "Source is a Tor Exit Node" sau "Source is a VPN"
  5. Salveaza schimbarile si testeaza accesarea site-ului prin intermediul unui VPN sau Tor pentru a verifica daca regula functioneaza corect.
 
  1. Selecteaza "Challenge Passage" din meniul "Firewall Rules".
  2. Adauga o regula pentru a bloca accesul la site prin intermediul unui VPN sau Tor. Poti selecta opțiunea "Block" și "Add a condition" si selecteaza "Source is a Tor Exit Node" sau "Source is a VPN"
Am accesat Firewall Rules, am dat sa adaug o regula noua nu nu imi dau seama cum sa adaug sa pun "Managed Challenge" pentru traficul din VPN sau tor.
Pot doar daca adaug eu manual ASN-ul sau ip-ul de la VPN.
Trebuie cont premium sa am acces la ce ai zis mai sus?
 
Loading...
Back
Sus